Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Slovenská Ľupča si poistila prvenstvo v Michalovej

Vedúca Slovenská Ľupča vyhrala rozdielom triedy v Michalovej, lenže Osrblie sa tiež nedalo zahanbiť a Beňušu dalo poltucet. Hronec stratil tretie miesto remízou v Braväcove.

I. trieda - 11. kolo

Jasenie - Mýto p/Ď. (24. kolo) 3:1 (2:1)

Zápas, ktorý sa pre nespôsobilý terén v Mýte hral v Jasení, priniesol dostatočné množstvo vzruchu hlavne zo strany hlavného rozhodcu, ktorý zápas vraj nezvládol. Hostia sa ujali vedenia po chybe domácej obrany v 6. minúte zápasu. Domáci potom začali lepšie kombinovať a po dvoch góloch Malčeka v 16. a 25. minúte otočili stav. V 50. minúte zavŕšil hattrick domáci Malček a od tej chvíle hra upadla do priemeru a bolo po zápase. V 81. minúte videl strelec gólov Malček červenú kartu.

Góly: 16., 35., 50. Malček - 6. Daniš. ŽK: Kordík, Demeter, Malček - Kršačok, Piliar. ČK: Malček. Pred 80 divákmi rozhodoval Gemzický.

MÝTO: Roháč- Húsenica, Piliar, Giertl, Botoš (25. Ľupták), Kurek, Makuša, Nikel, Daniš, Kršačok, Smola.

JASENIE: Havran- Sekáč, Bukovec M., Kordík, Gaboň (79. Ľupták), Mistrík (58. Veľký), Mrník, Bukovec P. (46. Demeter), Weisenbacher J., Malček, Weisenbacher H.

Michalová - Sl. Ľupča 0:3 (0:0)

V 1. polčase bola hra vyrovnaná, no v druhej polovici domáci nastrelili z gólovej šance iba tyč a potvrdilo sa staré známe nedáš - dostaneš a z protiútoku hostia strelili prvý gól. Potom o šesť minút pridali hostia druhý gól a kontrolovali hru. V závere stretnutia ešte hostia prikrášlili výsledok aj tretím gólom.

Góly: 49. Ľupták, 55., 80. Oravec. Pred 100 divákmi rozhodoval Lauer.

MICHALOVÁ: Muránsky- Vraniak, Krupa st., Berčík (82. Podmanický), Makový, Kurek, Goceliak, Krupa ml., Trnavský, Suja, Kučerák.

SL. ĽUPČA: Žokovan- Mačkovič, Holéczy, Lakomčík Marián, Svetlík, Majer, Oravec (87. Lipa), Lakomčík Milan, Vaník, Bravčok (76. Sandány), Ľupták.

Medzibrod - Lučatín 4:1 (3:0)

V susedskom derby, na rozmočenom teréne boli od začiatku stretnutia hostia o niečo aktívnejší. Od 15. minúty sa hra vyrovnala a domáci, zo šancí, ktoré si vypracovali, strelili aj góly. V 2. polčase sa hra zo strany hostí pritvrdila, čo bolo následkom piatich žltých kariet hostí. Domáci si však víťazstvo v pohode udržali. Dobrý výkon podala aj rozhodcovská trojica.

Góly: 10., 53. Urbančok, 29., 94. Gregor - 64. Garaj. ŽK: Štefanovie - Šišiak, Vaník, Majoroš, Garaj, Hruška. Pred 180 divákmi rozhodoval Kučera.

MEDZIBROD: Tonheiser- Štefanovie, Smida, Obuch (50. Chrastina) , Sokol, Urbančok, Huťka (10. Huťka Martin), Gregor, Huťka M., Haviar, Huťka J.

LUČATÍN: Citara- Uhrík, Mokroš, Urva (28. Čief), Majoroš, Hraško, Sedliak, Vaník, Šišiak, Hruška (85. Jezný), Garaj.

Osrblie - Beňuš 6:1 (3:0)

Domáci po prehratom zápase s Hroncom začali nátlakovou hrou a ich snaha bola korunovaná v 8. min kedy Nemčok stanovil skóre na 1:0. Potom domáci poľavili a hostia boli desať minút lepším mužstvom. Po rýchlej kontre v 30. minúte, po hre na jeden dotyk zužitkoval center Čutku Latinák a upravil na 2:0. Od tejto chvíle bolo na ihrisku už len jedno mužstvo. To v 35. minúte korunoval gólom Žilík. Hneď po obrátke zvýšil Hanzlovič z malého vápna na 4:0, potom mali domáci viacero šancí, ktoré však nevyužili. V 64. minúte kopali hostia penaltu, ktorú premenil brankár Kupec. Domáci sa nevydávali a aj naďalej hrali svoju hru, ktorú korunoval v 77. minúte hlavou Čutka. To už hrali obe mužstvá bez vylúčených hráčov. Čerešničkou na torte bol gól v 86. minúte, ktorý dal nestarnúci Trník. Domácich odprevádzal do kabín potlesk divákov.

Góly: 8. Nemčok, 30. Latinák, 35. Žilík, 47. Hanzlovič, 77. Čutka, 86. Trník - 64. Kupec M. ŽK: Nemčok - Berčík, Plieštik. ČK: Latinák - Plieštik. Pred 250 divákmi rozhodoval Kosec.

OSRBLIE: Pacera M. - Danove, Hanzlovič (80. Kupec), Nemčok, Žilík (87. Trangoš), Fedor (80. Baran), Čutka, Pacera R., Štulajter, Latinák, Trnik.

BEŇUŠ: Kupec M.- Plieštik, Vetrák, Kňazík, Zelený, Berčík, Vozár, Šperka, Ábel, Potkány, Figľuš.

Braväcovo - Hronec 2:2 (0:2)

Domáci odohrali výborné stretnutie. Počas celého zápasu boli jednoznačne lepším mužstvom. Paradoxne to boli hostia, ktorí sa ujali vedenia vlastným gólom domácich a do polčasu dali aj na 0:2. V 2. polčase domáci pokračovali vo výbornom výkone, ktorý okorenili aj dvomi gólmi. Hostia nakoniec s veľkou dávkou šťastia ubránili remízu.

Góly: 46. Ľupták, 75. Radóc - 18. Krajan vl., 28. Šnejt. ŽK: Koľaj - Boroš. Pred 180 divákmi rozhodoval Poláček.

BRAVÄCOVO: Martinec- Turan, Koľaj, Krajan, Radóc, Košík, Srnka, Brenkus, Divok (83. Nemčok), Ľupták, Zelenčík.

HRONEC: Radovič- Frimm, Kučerák, Janko, Ridzoň, Cibuľa, Boroš, Šnejt, Oláh, Gromus, Náther.

Poniky - Baláže 2:0 (2:0)

Bol to veľmi slabý zápas zo strany domácich. Len proti deviatim hráčom Balážov nepredviedli skoro nič, no predsa zvíťazili po dvoch góloch v prvom polčase. Keďže do konca zápasu už gól nepadol, zápas skončil v prospech domácich.

Góly: 6. Valigura, 31. Trnka. ŽK: Latinák. Pred 50 divákmi rozhodoval Caban.

PONIKY: Madoš P.- Oros, Karkalík, Hrušovský, Mišečka (73. Madoš J.), Valigura, Kíšik (48. Farkaš), Hakel, Klementis, Maľa J., Trnka.

BALÁŽE: Kostiviar- Kenický, Hric, Latinák, Mesík, Chaban V., Demjan, Chaban R., Bučko.

Heľpa - Tatran Č. Balog 2:3 (0:2)

V 1. polčase boli hostia lepším mužstvom, a po góloch Klimenta vyhrávali polčas 2:0. Domácim vyšiel úvod 2. polčasu, keď sa im podarilo hneď na začiatku vyrovnať. Rozhodnutie priniesla 67. minúta, keď Kliment strelou do šibenice zavŕšil svoj hattrick.

Góly: 48. Eremiáš M., 55. Kán - 11., 43., 67. Kliment. ŽK: Ďurajda, Mak. Pred 120 divákmi rozhodoval Majer.

HEĽPA: Málik- Oravkin, Hyriak, Kán, Kukuľa (46. Eremiáš J.), Riapoš (46. Harvan), Bellan, Jánošík, Mak, Ďurajda, Púplava (72. Eremiáš P.).

T. Č. BALOG: Medveď- Kostelný, Turňa (60. Kováčik), Kvietok, Štulrajter, Budovec, Pečovský (90. Pančík), Kliment, Švantner, Potkány, Auxt.

1. S. Lupča 10 9 0 1 40:8 27 2. Osrblie 11 8 1 2 33:8 25 3. Jasenie 11 6 2 3 29:15 20 4. Č. Balog 11 6 2 3 23:15 20 5. Hronec 11 5 4 2 22:13 19 6. Medzibrod 11 6 1 4 20:15 19 7. Lučatín 11 6 0 5 18:13 18 8. Mýto 10 3 4 3 17:15 13 9. Michalová 11 4 1 6 13:23 13 10. Braväcovo 11 3 2 6 23:31 11 11. Poniky 11 3 1 7 14:22 10 12. Beňuš 11 3 1 7 10:24 10 13. Baláže 11 3 0 8 11:36 9 14. Heľpa 11 1 1 9 7:42 4

Program 12. kola v nedeľu 25. októbra o 14.00: Jasenie - Tatran Č. Balog, Baláže - Heľpa NE 10.30, Hronec - Poniky, Beňuš - Braväcovo, Lučatín - Osrblie, S. Ľupča - Medzibrod, Mýto - Michalová.