Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Doušek: Dnes to bol z našej strany antibasketbal

Banskobystrickí basketbalisti v zápase ôsmeho kola proti Leviciam sklamali divákov a hlavne trénera Doušeka, ktorý pochválil len Škaru.

BANSKÁ BYSTRICA. Stredajšie stretnutie proti Leviciam síce nezačali policajti najlepšie, prehrali prvú štvrtinu, ale v druhej súpera dokonale zaskočili výbornou hrou pod obidvomi košmi. Levičania nestačili na kvalitnú obranu a nápaditý útok Bystričanov.

Po prestávke však nastúpili ako majstri sveta a do triezveho stavu ich nevrátil ani stále sa zmenšujúci náskok. V priebehu 191 sekúnd nedokázali trafiť do koša. Pritom hostia akoby neverili, že môžu dosiahnuť víťazstvo a nedokázali sa výraznejšie strelecky presadiť. Vytvorili si trojbodový náskok, ktorý sa im v poslednej štvrtine podarilo udržať hlavne zásluhou nemohúcnosti policajtov. Tí vyrábali jednu chybu za druhou a lopty strácali aj skúsení basketbalisti. ,,Som nahnevaný a veľmi oprávnene. Basketbal nie je len o behaní, streľbe a o nejakom relaxe v takomto podaní. Hrali sme proti kvalitnému súperovi, ale to neospravedlňuje, čo si myslím o našom výkone. Bola to technicko-taktická nedisciplinovanosť. Boli situácie, keď sa žiadalo použiť dohodnuté taktické varianty, no hráči to ingorovali. Hlavne mladí. Každý basketbalista nesie zodpovednosť za svoj výkon. Ešte sme sa neotriasli zo zápasu s Interom, kde sme mali viac priestoru a hráči si mysleli, že nám do dovolia aj Levice. Neprepli sme na situáciu, ktorú nám postavil súper," povedal tréner ŠKP Ľubomír Doušek.

Bystričania hrali bez zraneného Vlada Hováňáka, ale kouč v tom chybu nehľadal. ,,Na to sa nebudem vyhovárať. Ostatní hráči nesplnili taktické pokyny. To malo hlavný vplyv na prehru. Súper má fyzickejších hráčov. Myslel som si, že budeme rýchlejší," dodal Doušek.

Fanúšikom nešlo do hlavy, ako sa mohlo zmeniť jedno družstvo cez prestávku ako to dokázali Bystričania. ,,Radšej nepoviem nič, aby ma to nemrzelo. Bol som v nemom úžase. Dnes mohli ukázať, že si vedia poradiť so vzniknutou situáciou. Každý si však vystrelil, kedy chcel. Chytala ma až bezmocnosť, čo urobiť. Či kričať, povzbudzovať alebo kresliť dokola jednu vec. Jediný, kto hral super hru jeden na jedného bol Ivo Škara. Immink dirigoval hru, ale nikto mu dopredu nebežal. Na druhej strane nie je mega hráč, aby zobral loptu, predribloval celé ihrisku a dal sto bodov. K tomu potrebuje sparing. Nie aby niekde nahral a tam lopta skončila. Dnes to bol z našej strany antibasketbal," uzavrel Doušek.

8. kolo basketbalovej extraligy mužov

ŠKP Ban. Bystrica - Levice 62:65 (14:22, 24:9, 7:17, 17:17). Škara 18, Kačáni 11, Immink 9 (2), Dorazil 6, Koczkáš 0 (Rendla 9 (1), Znanec 9 (1), Marchyn 0, Števula 0), vyfaulovaný: Dorazil (40. min) - Klein 13, Crawford 12, Lutovský 12. TH: 14/10 - 35/22, fauly: 23 - 16, trojky: 4 - 1, rozhodovali: Hlinka, Mlynský a Margala, 550 divákov.

Žilina - Nitra 65:90 (25:19, 14:26, 16:22, 10:23), Futo a Nižný po 13, Kosa 9 - Hill a Seman po 15, Tomek 13.

Pezinok - Komárno 91:71 (23:14, 19:19, 22:19, 27:19), Miloševič 19, Mičuda 14, Jackson 12 - Gudelj 17, Blagojevič 13, Madaj 11.

Handlová - Prievidza 84:81 (18:18, 18:17, 32:30, 16:16), Glavinič 25, Barišič 19, Štefánik 15 - Ridzoň 23, Štorcel 15, Kunc 13.

Spišská N. Ves - Inter Bratislava 63:83 (19:14, 14:23, 15:24, 15:22), Mielczarek 16, Mróz 15, Baldovský 10 - Crouch 28, Polakovič 20, Ravasz 14.

Program 9. kola v sobotu 24. októbra: Prievidza - B. Bystrica, Inter - Žilina, Levice - Spiš. N. Ves, Komárno - Handlová, Nitra - Svit.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 607

Skríningové testovanie bude v Banskej Bystrici pokračovať zajtra.

Antigénové testovanie na koronavírus.

Niektoré obce nášho regiónu testujú na nezvyčajných miestach. Napríklad v horehronskej obci Beňuš sa testuje v dome smútku.

Testovanie v základnej škole na Radvanskej.

Mesto zverejnilo prvé priebežné čísla zo skríningového testovania.