V Hrochoti vytiahol rozhodca tri červené karty

Na prvej priečke bola znovu zmena. Vedúca Sásová prehrala v Selciach, padla na tretie miesto. Naopak Selce sa posunuli na prvé a do čela išiel znovu Badín.

V. liga sk. C - 12. kolo

Radvaň - Pliešovce 5:1 (3:1)

Prvých 15 minút bol vyrovnaný priebeh zápasu a útoky sa prelínali z jednej strany na druhú, s tým že v 12. minúte sa po rýchlom rozohraní rohového kopu podarilo streliť 1. gól zápasu, a po 20. minútach začali mať domáci prevahu, ktorou sa im podarilo zmeniť skóre na 3:1. Úvod 2. polčasu bol vyrovnaný, domáci sa hlavne snažili udržať výsledok, a neskôr sa domácim podarilo streliť 2 góly, ktoré rozhodli o výsledku zápasu. Korektný zápas z obidvoch strán, kde zapadli aj rozhodcovia a skončil sa zaslúženým víťazstvom domácich.

Góly: 20. Rubind, 30., 80. Čipčala, 44. Trizna, 70. Orzságh. ŽK: bez. Rozhodoval Locsos, divákov.

RADVAŇ: Filadelfy - Baloń, Rubind, Kulišiak, Balúch, Čipčala, Országh,, Lipták, Porubský (80. Gašparík), Bednár, Trizna (60. Kore).

Hrochoť - Lovča 3:1 (2:0)

Na ťažko rozmočenom teréne mali domáci hráči celý zápas územnú prevahu. Pri streleckej chuti bol domáci Novák ktorý dva krát nedal šancu brankárovi hostí. Zápas sa skomplikoval vylúčeniami ako domácich tak aj hosťujúcich hráčov. hosťom sa podarilo výsledok upraviť na konečný 3:1 hráčom Ondríkom.

Góly: 28., 30. Novák, 57. Považanec - 82. Ondrík. ŽK: Dorotovič R., Škamla - Benča, Kováč, Beňo, ČK: Dorotovič R., Škamla - Matuška. Rozhodoval Dodok, 150 divákov.

HROCHOŤ: Paták - Havrla, Baitar, Dorotovič R, Priadka, Selecký, Považanec (80. Poliak), Novák, Michalík, Zátroch, Škamla.

Priechod - Lutila 0:1 (0:1)

Domáci sa ani v dnešnom zápase nedokázali prehryznúť cez hernú krízu ktorá trvá úctyhodných sedem kôl. Aj v tomto zápase ťahali za kratší koniec, aj napriek tomu, že si vytvorili gólové príležitosti a hostí v druhom polčase zatlačili na ich vlastnú polovicu, ale bez gólového efektu. Naopak hostia z minima vyťažili maximum.

Góly: 35. Tkanina. ŽK: Kosec, - Golha, ČK: Šarközy. Rozhodoval Melich, 180 divákov.

PRIECHOD: Kučík - Mesík, Babiak, Homola, Barla (11. Heric) (80. Bíreš), Strečok (70. Chaban P.), Kosec, Považan, Budaj, Ivanič, Chaban M..

Partizán Č. Balog - Šalková 2:0 (1:0)

V peknom jesennom počasí sa hral svižný futbal z oboch strán. Domáci začali náporom, a vyšiel im úvod zápasu, keď po rohu v 4. minúte strelil prvý gól zápasu hlavou Baboľ. Po góle nepochopiteľne domáci hráči prenechali iniciatívu hosťom, ktorí ohrozili domáceho brankára hlavne po krumážach v 16-tke domácich. Do 2. polčasu lepšie vstúpili opäť hostia ktorí kombinačným futbalom zatlačili hostí na ich vlastnú polovicu . V napínavom 2. polčase hlavný rozhodca nepresnými verdiktami na jednu aj druhú stranu kúskoval hru a viac sa diskutovalo ako hralo. Domáci zápas rozhodli v 85. minúte, keď po faule na Turňu premenil pokutový kop a stanovil konečný verdikt zápasu na 2:0.

Góly: 4. Baboľ, 80. Turňa P. . ŽK: Auxt M., Pančík, Babeľa, Turňa P. - Baran, Čampa, Pilko, Solivaj . Rozhodoval Žubor, 150 divákov.

Č. BALOG: Giertl - Auxt M., Pančík, Müller (76. Rusnák), Gašperan, Turňa P., Babeľa, Baboľ, Lang, Auxt J., Boháčik.

ŠALKOVÁ: Bella - Dobrík, Keller, Burča (75. Tuček T.), Baran, Tuček M., Solivaj, Rožko (75. Čvrtníček), Čampa, Pilko, Ratica.

Badín - Žarnovica 2:1 (2:1)

Domáci sa na začiatku museli vyrovnať s núteným striedaním Seleckého a úvodným gólom hostí, ku ktorému im evidentne pomohol rozhodca vymysleným priamym kopom. Do polčasu museli striedať znovu, keď ihrisko musel opustiť kapitán družstva, aj napriek tomu domáci dokázali do konca prvého polčasu otočiť výsledok veľmi dobrou hrou, kde nedovalili hosťom takmer nič. 2. polčas a tým aj celý zápas ovplivnil hlavný rozhodca, ktorý proti hosťom neodpískal penaltu, následne mal vylúčiť hráča, a gól, ktorý domáci strelili v tejto situácií neuznal. Najhorším článkom bol hlavný rozhodca.

Góly: 38. Baniar, 45. Andraščík - 8. Mikuška P., ŽK: Pánik, Strelec, Kollár (Badín). Rozhodoval Bariak, 150 divákov.

BADÍN: Kubajda - Janík, Andraščík, Kollár, Bikatz, Baniar (86. Uhliarik), Topercer, Hrnčíř (39. Strelec), Giertl, Pánik, Slecký (6. Homola).

Sásová - Selce 1:4 (1:1)

Nezvládnutý zápas so strany rozhodcov, ktorý nepresnými verdiktami vyrobili zo zápasu drámu. V konečnom dôsledku je víťazstvo zaslúžené, aj keď im vo veľkej miere prispeli verdikty rozhodcov. Konečne by sa slovenský futbalový zväz mohol začať zaoberať nomináciami rozhodcov ako aj nad ich chybnými verdiktmi.

Góly: 3. Smekal - 25. Zátroch, 72. Rakyta, 85. Túry, 89. Mořingl. ŽK: Dočkal, Praženica - Kmeť, Slobodník, Mořingl, Pokoš, ČK: Dubovický. Rozhodoval Kret, 450 divákov.

SÁSOVÁ: Slobodník (45. Vidiečan) - Marko (75. Venglarčík), Turčan (46. Šeliga), Praženica, Kurčík, Kováč, Kubina, Smekal, Výlupok, Dubovický, Dočkal.

SELCE: Lalík - Rakyta, Pokoš, Dirbák, Kubina, Kmeť, Slobodník, Mořingl, Zátroch, Túry, Kupec.

Kováčová - Kremnica 10:0 (4:0)

Góly: 16., 54. Homola, 22., 38. Eleg, 45., 48., 85., Koreň, 56., 60. Turák, 90. Volko.

14. Lovča 12 1 0 11 9:38 3

Program 13. kola v sobotu 31. októbra o 18.00: Šalková - Kováčová, v nedeľu 1. novembra o 13.30: Selce - Č. Balog, Lovča - Sásová, Pliešovce - Hrochoť, Žarnovica - Radvaň, Lutila - Badín, Kremnica - Priechod.