Heľpa si vybojovala druhé víťazstvo v Balážoch

V súboji posledných dvoch tímov sa zrodilo vysoké víťazstvo hosťujúcej Heľpy. Jesennou kráľovnou sa stala Slovenská Ľupča, lebo Osrblie zaváhalo.

I. trieda - 12. kolo

Jasenie - Tatran Č. Balog 4:1 (1:1)

Rýchly gól hostí v 2. minúte zápasu naštartoval viac domácich ako hostí. Domáci vyvinuli veľký tlak na súperovu bránku, z čoho rezultoval vyrovnávajúci gól, ktorý však pre ofsajd neplatil. Domáci ďalej tlačili a v 24. minúte sa im konečne podarilo vyrovnať. Druhý polčas mal opačný priebeh ako prvý a domáci už v 48. minúte zápasu išli do vedenia. Hostia potom hru vyrovnali, snažili sa aj útočiť, no vyrovnať sa im nepodarilo. V závere zápasu domáci opäť ovládli hru a gólmi v 80. a 85. minúte stanovili konečný výsledok zápasu. Výbor FK chce poďakovať verným fanúšikom, ktorí podporovali domáce mužstvo v priebehu jesennej časti súťaže.

Góly: 24., 80. Weisenbacher J., 48. Parobek, 85. Jakubec - 2. Turňa. ŽK: Sekáč, Bukovec M., Jakubec, Weisenbacher J. - Kvietok Ján, Kováčik. Pred 170 divákmi rozhodoval Spišák.

JASENIE: Havran- Sekáč, Kordík, Gaboň, Bukovec, Mistrík (46. Demeter), Mrnik (75. Lupták), Bukovec P., Weisenbacher J., Weisenbacher H., Parobek (60. Jakubec).

T. Č. BALOG: Medveď- Štulrajter R., Budovec, Kostelný (69. Auxt), Kvietok Jozef, Potkány (46. Kováčik), Štulrajter P., Kliment, Turňa, Pečovský (55. Sitarčík), Kvietok

Hronec - Poniky 2:1 (2:1)

Domáci začali tlakom v prvých desiatich minútach mohli dať tri čisté góly, ale v ceste im stál skvelý brankár Madoš. Hosta z ojedinelého protiútoku dali prvý gól, ale hostia sa po rohových kopoch presadili a podarilo sa im obrátiť. V 2. polčase bol zápas už divácki neatraktívny a góly nepadali. V zápase sa zranil aj asistent rozhodcu

Góly: 30. Janko, 40. Ridzoň - 26. Trnka. ŽK: Janko. Pred 150 divákmi rozhodoval Dírer.

HRONEC: Radovič- Frimm, Kučerák, Janko, Václavík, Cibuľa, Piliar, Šnejt, Gromus (80. Oláh), Ridzoň, Náther

PONIKY: Madoš P.- Oroš (62. Karkalík), Farkaš, Potkan, Hrušovský, Halama, Kiš, Hakel, Klementis, Maľa J., Trnka P. (85. Madoš J.)

Lučatín - Osrblie 2:2 (1:0)

Domáci svojou hrou zaskočili výborne technicky hrajúceho súpera, ktorý zdá sa domácich trochu podcenil. V úvodných minútach sa hralo len po šestnástky, ale v 36. minúte nevyšiel hosťom ofsajd systém a Sedliak dostal domácich do vedenia. V 47. minúte domáci rozohrali peknú akciu, keď Sedliak prebral kolmú prihrávku od Prostredného, obišiel obrancov a krížnou strelou zvýšil na 2:0. Hostia vedomí si svojej hernej sily, rozohrali pekné akcie, ktoré korunovali v 63. minúte strelou k tyči Čutkom a v 70. minúte vyrovnávajúcim gólom Štulajtera po chybe domácej obrany. K výbornému zápasu prispela aj rozhodcovská trojica, ktorá do hry oboch súperov takmer nezasahovala.

Góly: 36., 47. Sedliak - 63. Čutka, 70. Štulajter. ŽK: Prostredný M., Citara - Štulajter. Pred 150 divákmi rozhodoval Blaško.

LUČATÍN: Citara- Uhrík, Hruška Ľ., Mokroš, Hraško, Garaj, Prostredný, Sedliak, Vaník, Fúdor, Selecký (75. Hruška I.).

OSRBLIE: Pacera M.- Danove, Baran, Nemčok, Žilík, Hanzlovič, Fedor, Čutka, Pacera R., Štulajter, Kupec (83. Trangoš).

Slovenská Ľupča - Medzibrod 2:0 (0:0)

Za pekného slnečného počasia, pri peknej diváckej kulise sa hral pekný futbal s útočnými akciami na oboch stranách. Domáci prvých pätnásť minút mali zápas vo svojej réžii, ale hostia z protiútoku nevyužili tutovku. Potom sa znovu striedali akcie na jednej, či druhej strane, no bez vstreleného gólu a prvý polčas skončil teda 0:0. V 2. polčase domáci Urbančok po chybe stopérov upravil na 1:0, kedy domáci ovládli hru, čoho dôsledkom bol aj druhý gól, ktorý po peknej akcii vsietil Vaník. Hostia predviedli solídny výkon, tak isto ako aj rozhodcovská trojica. Poďakovanie si zaslúžia aj fanúšikovia oboch strán.

Góly: 47. Urbančok J., 67. Vaník. ŽK: Majer, Bravčok - Huťka M. Pred 400 divákmi rozhodoval Caban.

SL. ĽUPČA: Žokovan- Svetlík, Mačkovič, Holéczy, Urbančok (86. Lakomčík Mil), Lupták, Hermánek, Hurík, Majer, Lakomčík Mar., Vaník (71. Bravčok).

MEDZIBROD: Kajda- Huťka Miroslav, Chrastina (46. Huťka J.), Sokol, Smida, Huťka Martin, Huťka, Haviar R., Urbančok P., Gregor, Haviar P. (46. Obuch).

Mýto p/Ďumbierom - Michalová 2:5 (1:2)

Hostia celý zápas mali územnú prevahu, ktorú dotiahli do víťazného konca.

Góly: 3., 55. Kleskeň - 29. Kupec, 42., 48., 75. Kučerák, 59. Ostrihoň. ŽK: Kurek - Krupa st., Krupa ml., Trnavský. Pred 80 divákmi rozhodoval Majer.

MÝTO: Körty- Húsenica, Piliar, Giertl, Kršačok, Kurek, Makuša, Nikel, Danove (78. Medveď), Kleskeň. Kochan (46. Daniš)

MICHALOVÁ: Muránsky- Vraniak, Krupa ml., Berčík (83. Makový), Ostrihoň, Lapin, Krupa st., Trnavský (78. Baláž), Kupec, Kučerák, Goceliak (90. Podmanický)

Baláže - Heľpa 0:4 (0:3)

Beňuš - Braväcovo 1:0 (0:0)

1. S. Lupča 11 10 0 1 42:8 30 2. Osrblie 12 8 2 2 35:10 26 3. Jasenie 12 7 2 3 33:16 23 4. Hronec 12 6 4 2 24:14 22 5. Č. Balog 12 6 2 4 24:19 20 6. Lučatín 12 6 1 5 20:15 19 7. Medzibrod 12 6 1 5 20:17 19 8. Michalová 12 5 1 6 18:25 16 9. Mýto 11 3 4 4 19:20 13 10. Beňuš 12 4 1 7 11:24 13 11. Braväcovo 12 3 2 7 23:32 11 12. Poniky 12 3 1 8 15:24 10 13. Baláže 12 3 0 9 11:40 9 14. Heľpa 12 2 1 9 11:42 7

Program 13. kola 1. novembra o 13.30: Michalová - Jasenie, Medzibrod - Mýto, Osrblie - S. Ľupča, Braväcovo - Lučatín, Poniky - Beňuš, Heľpa - Hronec, T. Č. Balog - Baláže.