Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Zranenie záložníka Dukly Pečovského sa ukázalo ako rozhodujúce

Banskobystrickí futbalisti boli bez tvorcu hry stratení, ostatní záložníci nevedeli nič poriadne vymyslieť, ani si presne nahrať na dva metre.

BANSKÁ BYSTRICA. Ďalší pokus zdolať Ružomberok na svojom trávniku na Štiavničkách banskobystrickým futbalistom nevyšiel. Po štyroch prehrách a dvoch remízach si pripísali tretiu. Jednu z rozhodujúcich úloh zohralo aj zranenie tvorcu hry Dukly Viktora Pečovského, ktorý sa zrazil v druhej minúte zo Zošákom a z ihriska odkrivkal.

Domáci futbalisti síce rýchlo strelili úvodný gól, ale absencia Pečovského sa prejavila hlavne v druhom polčase, keď Liptáci útočili a do uvoľneného priestoru na ich polovici chýbali presné centre na útočníkov. ,,Mám jednoducho smolu na Ružomberok. Minule som sa zranil tiež v zápase s ním, lenže teraz je to pravé koleno. Uvidím po magnetickej rezonancii, čo je presne s ním. Dúfam, že to bude len niečo natiahnuté," povedal Pečovský.

Rodák z Čierneho Balogu sa počas desiatich rokov v drese Dukly vyprofiloval na veľmi dobrého záložníka a v 26 rokoch patrí medzi opory tímu. ,,Viktor je podľa mňa jedným z najlepších stredopoliarov na Slovensku. Mužstvu chýbal," povedal tréner Dukly Jozef Jankech, ktorý v sobotu oslavoval 72. narodeniny.

Prvú a poslednú radosť v zápase mu pripravila dvojica Gajdoš - Kuzma, ktorá sa postarala o vedúci gól. Gajdoš poslal loptu za obrannú líniu Ružomberka, kde si nabehol Marek Kuzma a pohodlne obstrelil zle vybiehajúceho Smiešku. ,,Som rád, že som strelil štvrtý gól v štvrtom zápase, no škoda, že nebol víťazný. Vôbec sme nezvládli druhý polčas, čo sa odzkradilo na konečnom výsledku. Jednoznačne sme chceli vyhrať," povedal Kuzma.

Dukla absolútne nezvládla druhý polčas, v ktorom jej nič nevychádzalo. Väčšina hráčov hrala pod svoje možnosti, hlavne stredová formácia kopila jednu chybu za druhou. ,,Musíme sa nad tým zamyslieť, druhé polčasy aboslútne nezvládame, pod čo sa mohol podpísať aj terén. Nechcem sa však na nič vyhovárať, obidva tímy mali rovnaké podmienky. Možno utorkový pohárový zápas s Nitrou na nás zanechal stopy únavy," dodal Kuzma.

Bystrica len s veľkým úsilím bránila vysokého útočníka Piščura, ktorý sa nakoniec presadil. ,,Väčšinu zápasu to na neho nakopávali, naši obrancovia to mali veľmi ťažké. Navyše sme si nevedeli poriadne nahrať. Chýbal nám aj Pečovský, bol to osud, možno keby sa nezranil a hral, tak by to skončilo inak," vyhlásil Kuzma.

Vyrovnanie viselo vo vzduchu od prestávky, nakoniec hrubú chybu na ľavej strane domácej obrany využil Peter Maslo na ideálny center na Piščura, ktorý trafil do siete. ,,Tréner nám prizvukoval, aby sme hrali po stranách a hľadali Piščura. Chvalabohu sa to podarilo a vyrovnali sme. Dlho nám to nevychádzalo, ale potom sme loptu nakopávali vyššie a vyplatilo sa. V Bystrici sa nám v poslednom čase darilo a verili sme, že v tom budeme pokračovať," povedal Peter Maslo.

Tréner Ružomberka František Straka sa vrátil o skoro štvrťstoročie dozadu, keď si spomenul na ťažký zápas v Banskej Bystrici, keď ešte v drese Sparty Praha bojoval o titul. ,,Nemám najlepšie spomienky na Štiavničky, keď nám v roku 1985 strelil gól Janko Kocian a prehrali sme. Teraz však musím mužstvo pochváliť," povedal Straka.

Ružomberskí futbalisti hrali pod hrozbou pokút, ktoré im sľubovali funkcionári po hanebnom vypadnutí zo Slovenského pohára. ,,O tom by som musel niečo vedieť. S nikým som sa o takom niečom nerozprával a niečo podobné by som mal iniciovať ja," jednoznačne vylúčil hrozbu pokút Straka.

Ani kapitán Ružomberčanov Štefan Zošák finančné postihy nespomínal. ,,O pokutách sa veľa popísalo, ale vôbec o tom nebola reč. Do zápasu sme išli s čistou hlavou. Nemysleli sme na to, čo bolo, lebo by nám to mohlo zväzovať sebavedomie. Po kolapse v pohári sme chceli dokázať, že futbal vieme hrať a aj na ihrisku súpera dokážeme bodovať. Bystrica po úvodnom góle ostala pred vlastnou šestnástkou a čakala na brejky. V prvom polčase sme vyrobili individuálne chyby, stáva sa nám to často, keby ich nebolo, mohli sme zvíťaziť. Nepríde to však zo dňa na deň, musíme popracovať na defenzíve, viac sa koncentrovať na hru, aby sme sa na víťazstvo, alebo na zisk bodu tak nenadreli," vyjadril sa 25-ročný Zošák.

10. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 081

V národnej kultúrnej pamiatke priblížia históriu veže, bude v nej aj podlažie venované generálovi M. R. Štefánikovi.

V novom zariadení vznikne osem pracovných miest.

Ondřej Chvěja (FK Pohronie)

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v ďalšom prípravnom zápase prehrali s FK Pohronie 2:3.