Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Hamšík rozhodol v Turíne

Banskobystrickému rodákovi sa v talianskom tíme Neapol darí, strelil už sedem gólov a je druhým najlepším strelcom.

NEAPOL. Banskobystrický rodák Marek Hamšík pokračuje v tohtosezónnom gólostroji. V sobotu sa stal hrdinom úvodného stretnutia 11. kola talianskej Serie A, keď dvoma gólmi prispel ku prekvapivému triumfu jeho SSC Neapol na ihrisku Juventusu Turín 3:2.

Na Olympijskom štadióne boli diváci svedkami nevídanej drámy s víťazným koncom pre hostí. Neapol síce pohrozil v prvom polčase dvoma nepresnými hlavičkami po rohoch Hamšíka, no gólovo zapršalo na druhej strane. David Trezeguet šuchol hlavou center Zdeněka Grygeru a Morgan de Sanctis si loptu zrazil do vlastnej siete. Nárast rozdielu o dva góly prišiel nečakane, keď si nepochopiteľne Matteo Contini zmýlil na päťke svojho brankára so Sebastianom Giovincom, hlavičkou mu nahral rovno na kopačky a talentovaný útočník nemal problém trafiť sieť z piatich metrov. Juve sa akoby upokojilo a to stačilo na naštartovanie jeho súpera. Iba dve minúty na ihrisku pôsobiaci Argentínčan Jesus Datolo potiahol po ľavej strane a jeho krížny kros našiel pri dlhšej žrdi nekrytého Hamšíka - 2:1. O ďalších päť minút bolo už vyrovnané, Hamšík zahral roh do ohňa, Denisovu hlavičku Gianluigi Buffon reflexívne vyrazil, ale proti Datolovej dorážke už bol bezmocný. Partenopei, ktorí aj v stredu otočili z 0:2 na 2:2 proti AC Milánu, sa však tentokrát neuspokojili len s bodom. Osem minút pred koncom o dušu útočiaci Turínčania stratili loptu, šťastná voľba trénera Mazzariho Datolo znovu našprintoval k centru na kraji, k odrazenej lopte sa dostal Hamšík a z 13 metrov vymietol precíznym kopom ľavý horný roh Buffonovej brány.

,,Z takéhoto víťazstva nad Juventusom máme obrovskú radosť. Boli to strelecké preteky. Ale nechcem veľmi hovoriť o mojich góloch, dnes to bola tímová práca a výhra mužstva. Presné zásahy venujem priateľke, s ktorou čakáme syna. Musíme teraz zostať nohami pevne na zemi. Tréner nám v polčase hovoril, že nehráme až tak zle. Od 1:2 sme to chceli vyhrať. Musíme ale zachovať pokoj, žiadne búrlivé oslavy mať nebudeme," hovoril v prvých reakciách pred médiami Hamšík, ktorý dal už sedem gólov a v tabuľke strelcov mu patrí druhá priečka, na vedúceho Antonia di Nataleho stráca dva presné zásahy.

1. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  5. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Sporné výsledky testov z Harmanca. Už o nich hovorí aj Matovič

V Harmaneckých papierňach použili podľa premiéra na testovanie zamestnancov testy Eko Test Covid od čínskej firmy Assure Tech z Hangzhou, ktoré nemajú nič spoločné s testami používanými pri plošnom testovaní.

Bystrica má prvý deň komunitného testovania za sebou, zistili 34 pozitívnych

Otestovali 4 645 ľudí, pričom 34 bolo pozitívnych na ochorenie COVID-19.

Pamätáte sa? Takto Bystricu zmenila unikátna svetelná expozícia

V roku 2015 sme zažili netradičný svetelný zážitok.

Bystrica do 12.00 h otestovala 2150 záujemcov, 13 je pozitívnych

Dobrovoľné cielené komunitné testovanie na ochorenie COVID-19 v Banskej Bystrici pokračuje bez problémov, tvrdí to primátor mesta Ján Nosko.