Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Dukla udržala víťazstvo, aj keď dohrávala v oslabení

Rozhodujúce chvíle zápasu prišli v 63. minúte. Najskôr faul Josla na Ďuriša, potom Pančíkove strčenie do Josla a premenená penalta Adámika.

BANSKÁ BYSTRICA. Na rozmočenom teréne lepšie začala Dukla, už v 4. minúte trafil Hučko hlavou žrď prešovskej bránky. Domáci z úvodného tlaku vyťažili gól z rohu: center Pančíka išiel v 8. minúte priamo na hlavu Adámika, ktorý poslal loptu presne k žrdi - 1:0. Domáci hrozili aj ďalej, v 11. minúte po centri Turňu Hučko prekonal gólmana hostí Diviša, ale na čiare zachránil obranca Čep. Udrelo však na druhej strane: v 16. min zľava nacentroval Papaj loptu do šestnástky, Boroš ju nevyrazil, ocitla sa pred Belejíkom, ktorý presne namieril do opustenej bránky - 1:1. Duklu gól zaskočil, no napriek tomu sa snažila dostávať sa dopredu po krídlach. Nebezpečný bol center Pančíka v 24. min, keď Hučko hlavičkoval tesne vedľa žrde. Pohrozil aj Kuzma v 39. min, jeho šancu však Diviš zneškodnil. Obe mužstvá predvádzali v I. polčase nadpriemerný ligový futbal, hráči bojovali o každú loptu.

V druhom polčase zaujal divákov najmä nevýrazný výkon arbitra Valáška. Po vystriedaní oboch útočníkov Dukly v 58. min prišli zaujímavé momenty, keď najprv Prešovčania nevyužili brejk dvoch proti jednému. Loptu zachytil brankár Boroš, ktorý rýchlo rozohral a Ďuriš na opačnej strane vnikal do malého vápna. Nedovolene ho však zastavil Josl a rozhodca Valášek nariadil penaltu. Dlho sa však čakalo na jej exekúciu. Ešte pred pokutovým kopom si neudržal nervy na uzde Pančík, rukami drgol Josla, ktorý predtým videl žltú kartu a banskobystrický stredopoliar si vyslúžil červenú. Našťastie Adámik v 64. min jedenástku premenil a Dukla išla do vedenia - 2:1. Prešovčania mali od tejto chvíle výhodu jedného hráča navyše, ktorú ale nevyužili i keď si niekoľko šancí vypracovali. Dukla hrozila z brejkov, ale diváci na Štiavničkách v dobrom zápase už gól nevideli. keďže Dukla v oslabení žiadnu chybu neurobila, Prešovčania zasa nevykúzlili žiadnu pohľadnú akciu, zákonite zostali bez bodu.

Hlasy trénerov

Jozef Jankech, Dukla: ,,Bol to už tretí zápas v priebehu týždňa, cestovali sme do Bratislavy, do Košíc. Takže som mal obavy, i keď som povedal, že dobre trénované mužstvo by to malo vydržať. Navyše sme mali zraneného Poljovku, namiesto ktorého som nasadil mladého Chmelíka a svojej roboty sa zhostil celkom dobre. Začali sme dobre, mali sme niekoľko možností, viedli sme po jednej z našej štandardiek, inkasovali sme po našej chybe. Po góle sme trošku odišli, boli sme nepresní, ale chceli sme vyhrať. Vymenil som oboch útočníkov, pretože nehrali tak, ako som si predstavoval. Ďuriš priniesol väčší pohyb do hry a jeho vniknutím do šestnástky sme konečne kopali jedenástku. Adámik ju premenil, škoda len, že sme pri tejto príležitosti mali vylúčeného hráča. Potom sme sa stiahli a som rád, že sme to dotiahli do víťazného konca."

Roman Pivarník, Prešov: ,,Úvod zápasu sme nezachytili. Dukla mala tri rohové kopy a jeden využila. My sme sa snažili stav skorigovať a zo štandardky sme napokon vyrovnali. Hra sa odvíjala zväčša v strede poľa, oba tímy sa snažili vyhrať. V druhom polčase rozhodla penaltová situácia. Ťažko sa mi k nej vyjadruje, musím si to pozrieť na videu, no podľa mňa jej predchádzal ofsajd a aj faul bol diskutabilný. Ale nechcem to hodnotiť, bolo by to neobjektívne. Vyjadrím sa k tomu neskoršie."

16. kolo

Dukla Ban. Bystrica - Tatran Prešov 2:1 (1:1), 8. a 64. Adámik (druhý z 11 m) - 16. Belejík, ŽK: 34. Hučko, 90.+ Pich - 29. Katona, 38. Farbák, 44. Piter-Bučko, 56. Ižvolt, 62. Josl, ČK: 64. M. Pančík ml. za sotenie protihráča, rozhodovali: Valášek - Balko, Kubica, 1670 divákov.

DUKLA: Boroš - Savič, Chmelík, Adámik, Turňa - Hučko, Pleva, Seye, M. Pančík ml. - V. Gajdoš (58. Michal Ďuriš), M. Kuzma (58. Pich, 90.+ Uškovič).

Senica - Trnava 0:0. ŽK: 45. Gajdošík - 30. Bernardini, 88. P. Ďuriš, 90. Kopúnek, rozhodovali: Kružliak - Slyško, Vorel, 3755 divákov.

Nitra - Petržalka 1:3 (0:2), 57. Štetina - 17. P. Sedlák, 38. Pavol Ďurica, 80. A. Hodek, ŽK: 47. I. Hodúr, 62. Leško - 7. Pavol Ďurica, 54. Šedivý, 73. R. Konečný, rozhodovali: P. Hrčka - Benko, Petríček, 959 divákov.

Slovan Bratislava - Ružomberok 0:2 (0:0), 64. Lačný, 86. Piščur (11 m), ŽK: 49. P. Petráš, 85. Dosoudil - 30. J. Maslo, 54. Piščur, 88. Ďubek, 90.+ Siva, ČK: 55. P. Petráš (Slovan) po druhej ŽK za faul, rozhodovali: Sedlák - Laskovský, Ádám, 2508 divákov.

Dun. Streda - Dubnica 1:1 (0:0), 78. Koejoe - 59. Vavrík, ŽK: 60. Boya, 79. Koejoe, 81. Novota - 38. Jánošík, 47. Gorelka, 55. Duga, 56. M. Filo ml., 60. Šulek, ČK: 81. Šulek (Dubnica) po II. ŽK, rozhodovali: Chmura - Čiernik, Jankovič, 1980 divákov.

12. Košice 15 2 2 11 11:30 8

Program 17. kola v sobotu 21. novembra: Dubnica - Dukla B. Bystrica, D. Streda - Senica, Prešov - Nitra, Petržalka - Slovan Bratislava, Ružomberok - Žilina, Košice - Trnava.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  6. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  7. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  8. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  9. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 857

Zvážnica z Králik na Skalku je rozbitá, pri zjazdoch hrozia nepríjemné úrazy.

Nahnevaní bežkári sa už obrátili listom aj na vedenie obce Králiky, aby začalo konať.

37m
Preteky zrušili pre silný vietor a sneženie.

Výstrahu pre okresy Banská Bystrica a Brezno zvýšil Slovenský hydrometeorologický ústav na druhý stupeň.

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Brezne.