Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Rakytovce doma znovu zaváhali

V poslednom jesennom kole sa naše mužstvá predstavili v domácom prostredí. Béčka Podbrezovej a Dukly vyhrali, MFK B. Bystrica doma iba remizoval s Lipanmi.

II. liga Východ - 15. kolo

ŽP Šport Podbrezová B - Vranov 3:0 (2:0)

Podbrezová konečne po dvoch remízových domácich zápasoch zabrala naplno. Výsledok verne odzrkadľuje priebeh hry. Prvý gól padol už v 7. min, keď po rýchlom protiútoku z pravej strany, dobre nacentroval loptu Sedliak a Tubonemi hlavou skóroval. Ten istý hráč v 31. min preskočil brankára a zvýšil vedenie domácich na 2:0.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. V 63. min pekná prihrávka dnu do šestnástky našla Sedliaka a ten trafil k žrdi. Súper mal dve dobré šance, no prvú zneškodnil brankár domácich a druhú hostia nezakončili úspešne. Hralo sa na mäkšom teréne a v niektorých situáciách narúšal stav ihriska rýchlejšiu hru. Podbrezová v poslednom zápase jesene odovzdala zo seba všetko, hrala aktívne, celý zápas mala prevahu a dobre sa pripravila na súpera z čela tabuľky.

Góly: 7. a 31. Tubonemi, 63. Sedliak.. ŽK: Horváth, Blaško, Chomistek, Podio - Komár. Rozhodoval Ježík, 150 divákov.

ŽP ŠPORT B: Hanák - Turňa, Kostelný, Nosko, Horváth (85. Schöber), Kočan (72. Blaško), Kožička, Podio, Chomistek, Tubonemi, Sedliak (80. Púchy).

Dukla Ban. Bystrica B - Humenné 3:2 (2:0)

Hostia hneď v 1. min zápasu ohrozili bránku domácich, ale Drogba nezakončil. Dukla B postupne hru vyrovnala a prevzala iniciatívu. V 25. min peknou strelou Kostúrik otvoril skóre - 1:0. V 35. min Bruško upravil na polčasových 2:0.

Druhý polčas Dukla pokračovala v dobrej hre až do 80. min, kedy domáci brankár urobil veľkú chybu a hostia Drogbom znížili na 2:1. Tento gól hosťom pomohol, snažili sa o vyrovnanie, nachvíľu prevzali iniciatívu, ale domáci Vajda v 82. min strelil gól a upravil skóre na 3:1. Hosťom sa ešte podarilo v nadstavenom čase znížiť na 3:2 Magačom.

Góly: 25. Kostúrik, 35. Bruško, 82. Vajda, - 80. Drogba, 90+ Magač. ŽK: Vajda, Poliach, Brašeň - 26. Santos, 65. Marec Rozhodoval Krivošík, 82 divákov.

FK DUKLA B: Gramblička (88. Čavoj) - Gálik, Poliach, Bruško, Štuber, Brašeň, Kostúrik (71. Bobor), Vajda, Považanec (80. Chomístek), Vician, Libič.

MFK Ban. Bystrica - Lipany 2:2 (0:2)

V poslednom jesennom stretnutí druhej ligy videli diváci dva rozdielne polčasy. V prvom polčase domáce mužstvo hralo bez srdca, bez nasadenia, z čoho rezultovali dva góly za jednu minútu. Napriek tomu mohli v úvode stretnutia ísť do vedenia domáci, lenže tri dobré príležitosti nedotiahli do konca.

Druhý polčas bol odlišný, keď domáci pritlačili hostí na ich polovicu, neustále hrozili gólovými príležitosťami. V 56. min po faule, Filo znížil z pokutového kopu. V 71. min Valentyni na dvakrát vyrovnával, ale to bolo zo strany domácich všetko, pretože zvyšné príležitosti ostali nepremenené. Domáci budú mať počas zimnej prestávky veľa futbalovej roboty, aby jarnú časť druhej ligy zvládli lepšie ako jesennú a zachránili sa.

Góly: 56. Filo (11m), 71. Valentyni - 29. a 30. Záhradník. ŽK: Šimko. Rozhodoval Jaška, 210 divákov.

MFK B. Bystrica: Vyskoč - Kohút, Zátek, Gašpar, Hric (46. Lörinc), Mala, Belko, Kupčík, Rožník (46. Filo), Cimerman, Valentyni.

Trebišov - Moldava 3:0 (1:0), 42. R. Lukáč, 75. Olah, 79. Ľ. Rusnák, rozhodoval: Straka, 600 divákov.

Poprad - Zvolen 0:0, rozhodoval: Špivák, 400 divákov.

Spišská N. Ves - Žilina B 3:3 (2:2), 13. Horváth, 26. Kandráč, 80. Stadnyk (11m) - 11. a 62. Zlatkovič, 15. Pleško, ČK: 90.+ Hasanovič (Žilina B), rozhodoval: Kakaščík, 150 divákov.

Košice B - Stará Ľubovňa 0:3 (0:2), 25. a 38. Dlugoš, 75. Štieber, rozhodoval: Mojsej, 50 divákov.

Čadca - Prešov jun. 0:1 (0:0), 77. D. Leško, ČK: 36. Ďurech (Prešov), rozhodoval: Debnár, 150 divákov.

2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  5. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Sporné výsledky testov z Harmanca. Už o nich hovorí aj Matovič

V Harmaneckých papierňach použili podľa premiéra na testovanie zamestnancov testy Eko Test Covid od čínskej firmy Assure Tech z Hangzhou, ktoré nemajú nič spoločné s testami používanými pri plošnom testovaní.

Bystrica má prvý deň komunitného testovania za sebou, zistili 34 pozitívnych

Otestovali 4 645 ľudí, pričom 34 bolo pozitívnych na ochorenie COVID-19.

Pamätáte sa? Takto Bystricu zmenila unikátna svetelná expozícia

V roku 2015 sme zažili netradičný svetelný zážitok.

Bystrica do 12.00 h otestovala 2150 záujemcov, 13 je pozitívnych

Dobrovoľné cielené komunitné testovanie na ochorenie COVID-19 v Banskej Bystrici pokračuje bez problémov, tvrdí to primátor mesta Ján Nosko.