Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Dukla ide do semifinále pohára

Banskobystrickí futbalisti si v štvrfťfinále dvakrát poradili s Košicami. Najskôr na ich ihrisku vyhrali dvojgólovým rozdielom, v odvete im stačil priemerný výkon na najtesnejšie víťazstvo a postúpili.

BANSKÁ BYSTRICA. Tréner Dukly Jozef Jankech mohol poslať na ihrisko aj hráčov, ktorí väčšinou zohrievajú lavičku náhradníkov a tí sa mu odvďačili víťazstvami. Ani strelci nepatrili medzi tradičných, skôr sviatočných. V Košiciach sa strelecky presadili Dalibor Pleva a Martin Poljovka, v odvete 24-ročný banskobystrický rodák Gabriel Snitka, ktorý sa do prvého mužstva dostal cez béčko Dukly, Kremničku a Podbrezovú. V minulej sezóne v drese železiarov strelil päť gólov, v Bystrici to bol premiérový. ,,Pleva mi loptu posunul pred šestnástku, pripravil som si ju na dobrú pozíciu a vystrelil. Tréner nám prízvukoval, že keď budeme v okolí šestnástky, máme strieľať aj z väčších vzdialeností. Vedeli sme, že Košičania nemajú dobrú sériu. Bola otázka, či prídu v najsilnejšom zložení a budú sa snažiť získať hernú pohodu, alebo zápas vypustia. Snažili sa, no žiaľ. Naša taktika bola zbytočne neotvárať stred ihriska, aby sme mali príležitosť na brejky," povedal Snitka.

Tréner Jankech tiež nemal veľké výhrady voči výkonu mladého záložníka. ,,Dobre hral aj v druhom polčase v Dubnici. V pohári to potvrdil nielen gólom, ale aj dobrým výberom miesta. Bol aj tam, kde ho bolo treba. Hral celkom obstojne," vyjadril sa Jankech.

Dukla sa stále vyhrieva na víťaznej vlne, keď aj v lige jej to sypalo. Brankár Boroš si bránu stráži veľmi dobre, ale proti Košiciam si veľa nezachytal, skôr sa musel postarať, aby mu nebola zima. ,,Dôležité bolo víťazstvo v Košiciach, dnes sme mohli hrať o to uvoľnenejšie. Zima mi nebola, behal som stále. Snažil som sa dirigovať obranu a byť stále v strehu. Nechceli sme podceniť Košice, ktoré prišli vo svojom najsilnejšom zložení so úmyslom v nejakom zápase sa chytiť. Možno aj stavili na to, že to podceníme. Zo začiatku sme hrali ustráchane, ale nakoniec sme mali toľko šancí, že sme mohli rozhodnúť už v prvom polčase," povedal Boroš.

Jozef Jankech, tréner B. Bystrice: ,,Košice nemajú slabé mužstvo, odohrali dnes proti nám v tejto sezóne dosiaľ najlepší zápas. Chceli sme ustrážiť náskok, to sa nám podarilo, strelili sme aj gól a druhý polčas sa len dohrával. Už sme toľko hru neotvárali, viac sa hráči venovali obrannej robote, postúpili sme zaslúžene, a to nás musí tešiť."

Jaroslav Galko, asistent trénera Košíc: ,,Domáci si priniesli dvojgólový náskok a tomu podriadili hru. Herne sme v prvom polčase neboli na tom zle, no vo finálnej fáze sme neboli dôslední, aj keď nejaké šance sme si vytvorili. Domáci mali šancí viac, vo vyrovnanom zápase sme pykali, po góle sa už ťažko mohlo pomýšľať na postup."

Dukla B. Bystrica - Košice 1:0 (1:0) - prvý zápas 2:0 - do semifinále postupuje Dukly Banská Bystrica.

Gól: 29. Snitka, ŽK: 84. M. Ďuriš - 6. Dobias, 25. Školník, 53. Juhar, rozhodovali: Michlian - Chládek, Kubačka, 1120 divákov.

DUKLA: Boroš - Turňa, Adámik, Chmelík, Savič - Pich, Pleva, Snitka (72. Bruško), Hučko - M. Kuzma (62. M. Ďuriš), Seyé (80. Brašeň).