Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Brezno si znovu poradilo s Trebišovom

BREZNO. Hokejisti Brezna odohrali v závere minulého týždňa dva zápasy na klziskách súperov. Najskôr v Michalovciach tesne podľahli domácim. Zápas mal veľmi svižný úvod, keď už po troch minútach boli diváci svedkami troch gólov a stavu 2:1 v prospech domácich. Aj keď Michalovčania neustále viedli, snaživí hostia sa dokázali zakaždým strelecky dotiahnuť. O víťazný zásah sa postaral v 50. minúte domáci Minčák.

V nedeľu vyhrali v Trebišove, na ktorý vedia zahrať a zvíťazili už tretíkrát. Domáci začali nátlakovo. Vytvorili si veľa gólových príležitostí. Prvých desať minút sa hralo v obrannom pásme Brezna. Hostia sa ujali vedenia po zaváhaní domácej obrany. Druhé dejstvo už bolo vyrovnanejšie, hostia sa osmelili, vytvorili si niekoľko sľubných príležitostí. Trebišovčania bušili do súpera, no v bránke dobre chytal Cpin a tak v tretine gól nepadol. Úvod tretej tretiny mali hostia raketový. V 51. sekunde Kubka zvýšil na 2:0. Domáci v snahe vyrovnať zatlačili hostí pred ich bránku, strieľali z každej príležitosti, no v bránke "čaroval" Cpin. V závere vyvinuli Trebišovčania mohutný tlak, no prekonať brankára už nedokázali. Za predvedený výkon je pre Trebišovčanoiv prehra krutá.

27. kolo

Michalovce - Brezno 5:4 (2:1, 2:1, 1:2). 2. Martin Slovák, 3. Martin Segľa, 29. Zalužický, 37. Štefanech, 50. Minčák - 32. a 45. J. Babic, 3. J. Šimčík, 44. Kubka, 1550 divákov.

Kežmarok - Bardejov 5:1 (1:0, 1:0, 3:1), 49. a 53. Čížek, 6. Jakub Bača, 21. Patrik Svitana, 47. J. Slaninák - 54. Jozef Molnár. Prešov - Detva 4:0 (3:0, 1:0, 0:0), 1. a 5. Suja, 14. Kubus, 28. Hopkovič. D. Kubín - Prievidza 3:1 (0:1, 1:0, 2:0), 35. Hančiak, 42. Michal Mravec, 42. Važan - 5. Žember. Trnava - Topoľčany 6:4 (2:1, 3:1, 1:2), 10. a 31. Holovič, 5. Feranec, 24. Milan Grman, 34. V. Stupka, 47. Joanidis - 13. a 36. Bosák, 43. Kutňanský, 52. P. Hurtaj. Senica - Piešťany 1:2 (1:0, 0:0, 0:2), 16. Marek Mihálik - 42. R. Kolník, 57. R. Filip.

28. kolo

Trebišov - Brezno 0:2 (0:1, 0:0, 0:1), 13. P. Laco, 41. Kubka. Rozhodovali: Bodák - M. Grečko, Gavalier, vylúčení: 5:6, navyše Kuba (Brezno) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 750 divákov.

Pov. Bystrica - D. Kubín 7:1, Piešťany - Michalovce 3:4s n, Senica - Kežmarok 4:1, Trnava - Prešov 1:3, Topoľčany - Prievidza 6:4.

14. Prievidza 24 5 1 3 15 66:92 17

Program 29. kola v piatok 11. decembra o 18.00: D. Kubín - Brezno, Bardejov - Trebišov, Michalovce - Senica, Prievidza - Piešťany, Pov. Bystrica - Topoľčany.

30. kolo v nedeľu 13. decembra o 17.00: Brezno - Trebišov, Detva - Kežmarok, Bardejov - Michalovce, D. Kubín - Senica, Pov. Bystrica - Prievidza.