Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Policajti na Prievidzu mali, zlyhali trojky

Banskobystrickí basketbalisti minulý týždeň trochu otočili tradíciu. Vyhrali v Leviciach, naopak doma pustili body Prievidzi, aj keď dve minúty pred záverom vyhrávali.

BANSKÁ BYSTRICA. V Leviciach po prvom polčase viedli naši chlapci o štyri body. Levičania sa však dokázali niekoľkokrát dotiahnuť a v záverečnom dejstve dokonca mali bodovo navrch. O osude stretnutia napokon rozhodli chyby domácich, ktorí stratili 19 lôpt, zatiaľ čo Banskobystričania len deväť.

V sobotu proti Prievidzi začali policajti horšie, keď dovolili súperovi odskočiť na niekoľko bodov. V ďalších streleckých pretekoch však otočili misky váh na svoju stranu a v 6. min viedli o tri body. Od toho okamihu im však vypadla streľba a baníci si vytvorili náskok, ktorý v druhej štvrtine zvýšili na trinásť bodov. Domáci však zaťali zuby a postupne rozdiel znižovali, až sa im podarilo vyrovnať a dve minúty pred záverečným klaksónom išli do vedenia. Zarezali ich však vlastné chyby a tvorca hry hostí Fears, ktorý v záverečnej minúte trojkou a dvoma úspešnými trestnými hodmi rozhodol o víťazstve hostí. ,,Pre nás je dobre, že v každom zápase vynikne niekto, kto nás priblíži k víťazstvu. Mali sme síce náskok, ale vedeli sme, že v Bystrici to bude ťažké. Domáci hrali disciplinovane, majú systém a hrajú trpezlivo vďaka hráčom ako Hovaňák. Podarilo sa nám dať ťažké koše a vyhrali sme," povedal Pavel Bosák, ktorý v predchádzajúcom vzájomnom zápase v Prievidzi vyprovokoval bitku. ,,Bola to hlavne moja vina. Všetci sme však profesionáli a dnes sme boli v pohode, chceli sme hrať hlavne basketbal," dodal Bosák.

Najlepším strelcom domáceho tímu bol Gregory Immink, ktorý v predchádzajúcej sezóne pôsobil práve v Prievidzi. ,,Pre mňa sú tieto zápasy stále špecifické. Prievidza hrala v prve štvrtine super. Potom sme boli lepší, hlavne v tretej štvrtine sme mali dobré body. Súper však strieľal v závere body v rozhodujúcich momentoch a to rozhodlo. Hlavne v závere predviedol veľmi dobrý taktický basketbal a vyhral. Škoda, že pred dobrou diváckou kulisou sme to v posledných sekundách nezvládli," povedal Immink.

Trochu nešťastný zápas odohral Vlado Hovaňák. Celý zápas mu nešla streľba, pritom to skúšal zo všetkých pozícii. Na druhej strane práve po jeho trojke v závere sa policajti dotiahli na baníkov, ale ďalší pokus mu znovu nevyšiel. ,,Je to druhý domáci zápas, keď som sa nemohol trafiť. Neviem, či na tréningu veľa strieľam a v zápase sa neviem trafiť. Natrénované mám a keby mi to padalo ako by malo, tak dnes vyhráme. Prievidza hrá veľmi jednoduchý basketbal, má rýchlych rozohrávačov a hlavne sa darilo Fearsovi. Toho sme nezastavili a to rozhodlo. Dnes nám nevyšiel záver, ale verím, že v ďalších súbojoch sa nám bude dariť, ako v minulej sezóne," vyhlásil Hovaňák.

Hypoteticky keby domáci triafali spoza trojkového oblúku ako hostia, určite neprehrajú. Tréner Ľubomír Doušek bol po zápase zdravo nahnevaný, hlavne posledné dve minúty zápasu sa mu nepáčili. ,,Prievidza má kvalitný tím a nebol dôvod, aby tu prehrala. V závere však nebol dôvod, aby sme nevyhrali. Prvých 38 minút beriem bokom, išlo o posledné dve minúty. Urobili sme zlú prihrávku a to rozhodlo," povedal Doušek a vlastne ani nevedel nájsť pozitívny bod vo výkone jeho tímu. ,,Vyhrali sme v Leviciach a hrali sme podpriemerne. Nezatracujem hráčov, každý hrá v rámci svojich možností a plní si povinnosti, ale nie je to ono. Jedna vec je, že sa tešíme po víťazstve ako v Leviciach, ale druhá je realizácia hry. Tento spôsobom nám nedáva dôvod, aby sme boli optimisti pred každým zápasom. Nemáme istotu, že máme systém hry, ktorý nás podrží. Niekedy sme schopní poraziť Nitru alebo Pezinok, inokedy sa trápime so slabším tímom," dodal Doušek.

19. kolo

Levice - Ban. Bystrica 70:78 (16:16, 21:25, 17:18, 16:19), Trimboli 15, Grznár 12, Terlanda 9 - Hovaňák 17 (1), Škara 15, Dorazil 14, Immink 9, Kačáni 0 (Rendla 13 (3), Znanec 10, Koczkáš 0, Strapec 0). TH: 20/16 - 27/16, fauly: 26 - 20, trojky: 8 - 4, rozhodovali: Hlinka, Fuska a Cetl, 1300 divákov.

Komárno - Pezinok 66:74 (10:19, 9:23, 23:19, 24:13), Madaj, Blagojevič a Marčič po 14, Mišinský 8 - Jackson 20, Mičuda 13, Nicholson a Snopko po 12.

Prievidza - Handlová 110:66 (21:23, 32:14, 30:13, 27:16), Fears 34, Bosák 25, Szalay 16 - Glavinič 15, Barišič 12, Haviar 10.

Bratislava - Spiš. N. Ves 69:75 (11:15, 24:17, 15:23, 19:20), Polakovič 16, Žilík a Šoltés po 10 - Baťka 20, Mróz 15, Jefferson 14.

Nitra - Žilina 62:51 (10:10, 19:14, 18:13, 15:14), Votroubek 14, Pohánka 12, Práznovský 11 - Futo 14, Stojanovič 13, Tilandy 9.

20. kolo

Ban. Bystrica - Prievidza 72:78 (19:27, 17:16, 21:17, 15:18), Immink 23 (1), Dorazil 18, Hovaňák 9 (1), Škara 6, Kačáni 2 (Rendla 11 (3), Znanec 3 (1), Koczkáš 0, Strapec 0), vyfaulovaní: Dorazil (35. min), Škara (38. min), Kačáni (40. min) - Fears 32, Szalay 14, Bosák 13. TH: 18/14 - 19/12, fauly: 19 - 23, trojky: 6 - 6, rozhodovali: J. Janáč, Margala a Mlynský, 600 divákov.

Žilina - Inter Bratislava 84:72 (24:14, 14:15, 18:16, 28:27), Stojanovič 22, Futo 17, Závodný 15 - Štefanac 15, Polakovič 11, Ravasz 10.

Spišská N. Ves - Levice 88:63 (25:18, 22:11, 17:13, 24:21), Mielczarek 30, Mróz 14, Jefferson a Kožár po 12 - Klein 19, Klár 12, Terlanda a Jurík po 8.

Handlová - Komárno 92:83 (20:20, 23:22, 26:22, 23:19), Glavinič 26, Manojlovič 20, Barišič 17 - Madaj 22, Šalamun 16, Suja a Blagojevič po 11.

Svit - Nitra 60:79 (19:22, 13:17, 18:22, 10:18), Bajič 18, Laco 15, Radosavljevič 10 - Scott 20, Seman 16, Lehman 10.

11. Žilina 18 3 15 1285:1449 21

Program 21. kola v stredu 9. decembra: Komárno - B. Bystrica, Svit - Žilina, Nitra - Pezinok, Prievidza - Spiš. N. Ves, Levice - Inter.