Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Futbalisti Dukly sa s rokom rozlúčili víťazstvom

V poslednom zápase roka sa futbalisti banskobystrickej Dukly rozlúčili s fanúšikmi najtesnejšou výhrou nad Senicou a zimovať budú na tretej priečke, iba dva body za vedúcou Žilinou.

BANSKÁ BYSTRICA. Domáci v role favorita pripomínali v prvom polčase zakomplexovaný tím zo spodku tabuľky. Úplne zabudli na to, čo ich šľachtilo v predchádzajúcich osem zápasov bez prehry. Ani raz netrafili bránku a hlavička Seyeho v 10. min vedľa a Uškovičov strelecký pokus v 35. min v ťažkej pozícii taktiež mimo vyzneli úplne chabo. Na druhej strane Senica podkurovala oveľa viac. Aj keď priamo Boroša riadne nevyskúšali, dve brvná a jedna žrď napovedali, že potencia hostí na cudzích ihriskách so šiestimi predchádzajúcimi zápasmi bez prehry nebola náhodná. V 12. min v stopercentnej šanci Piroska napálil do brvna, v 19. min v klbu vyskakujúcich hráčov domácich a hosťujúceho Gajdošíka sa lopta po hlavičke jedného z nich odrazila do žrde. V 39. min zavŕšil prekrásnu biliardovú akciu opäť do brvna Velický a ak sa k tomu zarátali aj Belákova šanca v 22. min a dva pokusy dravého Samba v 36. a 37. min, tak nečudo, že domáci diváci podliehali často zdeseniu. Po zmene strán sa čakalo, čo vymyslí tréner Jankech, aby svojich hráčov prebudil. Čiastočne sa mu to aj podarilo, z väčšej aktivity sa zrodila u nich aj prvá strela na bránku zásluhou Chmelíka v 56. min, no a ovocie trápenia sa zbieralo naplno v 57. min. Stačilo, aby Uškovič zacentroval, Kuzma síce na loptu pred bránkou nedosiahol, no Pančík z krídla bez prípravy nekompromisne namieril k ľavej žrdi. V 72. min len včasné vybehnutie Boroša zmarilo šancu Samba po krásnej nahrávke Beláka. Streleckú chuť z vyše 20 m ukázal v 76. min Pančík, keď poriadne natiahol Kamescha v bránke a zlá nebola taktiež strela strieľajúceho Picha o minútu neskôr. Ku koncu už akoby hosťom dochádzal dych, v 84. min ich mohol vytrestať Kuzma, nebyť pohotového Kamescha. Seničania si na Štiavničkách pretrhli, tak trochu smoliarsky sériu šiestich zápasov bez prehry vonku, ktorú držali od ôsmeho augusta.

Jozef Jankech, tréner B. Bystrice: ,,Senica ukázala, že vonku vie hrať a jej predchádzajúce výsledky nebolo náhodné. Hrala rýchlo, aj dobre kombinovala. V prvom polčase sa mi zdalo, že naši hráči akoby boli jednou nohou na dovolenke. Po zmene strán to už bolo lepšie a po góle som veril, že po zmenách v zostave už zápas víťazne dohráme. Ku koncu sme kontrolovali hru, víťazstvo bolo síce šťastné, no som rád, že sme trojbodovo zavŕšili úspešnú jeseň."

Ladislav Hudec, tréner Senice: ,,Prvý polčas sme hrali možno najlepšie, čo som pri mužstve, bolo to rýchle, kombinančné, aj o šanciach, ktoré by sme mali premieňať. Niekedy tomu chýbalo pár centimetrov. keby bolo 0:4, nikto by nemohol nič povedať. V druhom polčase sme pustili súpera do hry, kazili sme prihrávky a Dukla zakončila jednu akciu, ktorej sa dalo zabrániť, gólom. Zabudli sme na kombinačnú hru, prehra nás mrzí, keby sme skončili v tabuľke po jeseni štvrtí, bolo by to krásne, škoda."

Peter Boroš, brankár a kapitán Dukly: ,,Dovolili sme súperovi vytvoriť si toľko šancí, ktoré si možno za celú jeseň nevytvoril. V prvom polčase stálo šťastie pri nás, v druhom to bolo o tom, kto dá gól, vyhrá. Mńa zachránili dve brvná a žrď, pri prvom zákroku som loptu trochu tečoval a išlo to do brvna, v ďalších dvoch som sa musel pousmiať, povedal som si len, že takéto šťastie by bol hriech nevyužiť."

Michal Pančík, strelec jediného gólu: ,,Išiel som s útokom, ktorý začal na ľavej strane, dobre sa vyvíjal a som rád, že som to aj dobre trafil. Ukázali sme dva rôzne polčasy, v prvom sme nechali súperovi veľa priestoru, v druhom sme hrali lepšie, povedali sme si chyby a od nich sme sa odrazili. V útoku mi to viac svedčí, lepšie sa mi tam hrá a ide mi to aj strelecky. Súper zažil veľa smoly, no taký je futbal, hrá sa na góly, nie na žrde. Seničania sa dobre pohybovali, lopty si dávali do nohy, ťažko sa s nimi hralo.

Stanislav Velický, kapitán Senice: ,,Na nováčika piate miesto je dobré, aj keď sme doma nezískali toľko bodov, koľko sme Mali, no vynahradili sme si to vonku. Doma nemáme ideálny trávnik, sme technickí hráči, možno aj preto lopty viac odskakovali a ťažšie sa hralo. Proti Dukle sme si zaslúžili minimálne bod, ak nie tri, brankár Boroš mal šťastie, málokedy sa ho toľko vidí. Ja som strelil taktiež brvno, no šťastie chýbalo. Nevyužili sme šance, Dukla strelila gól, preto zvíťazila."

Dukla B. Bystrica - Senica 1:0 (0:0). 57. Pančík. Rozhodca: Pavlík, ŽK: Velický, Gajdošík, 1440 divákov.

DUKLA: Boroš - Turňa, Adámik, Chmelík, Savič - M. Pančík, Pleva, Seye (74. Pich), Hučko (73. Gajdoš) - Uškovič (88. Snitka), M. Kuzma.

Prešov - Žilina 1:0 (1:0), 25. Ižvolt, ŽK: 15. Vyskočil, 48. Patrik Mráz (Žilina), rozhodovali: Kráľovič - Kubica, Čiernik, 2100 divákov.

Dubnica - Slovan Bratislava 0:1 (0:1), 11. Dobrotka, ŽK: 63. T. Zápotoka, 77. Matejov - 26. Breznaník, 48. Štepanovský, rozhodovali: Samotný - Balko, Vindiš, 1120 divákov.

Petržalka - Trnava 2:1 (0:1), 85. Hodek, 87. Fodrek (z 11 m) - 6. Hruška, ŽK: 41. Guédé, 89. Staško - 87. Rybánsky, ČK: 57. R. Procházka (Trnava) za kopnutie súpera bez lopty, rozhodovali: Olšiak - Kubačka, D. Hrčka, 600 divákov.

Dun. Streda - Nitra 2:2 (1:2), 21. K. Németh, 90.+ Adiaba - 28. Boszorád, 37. Valenta, ŽK: 90. Boya (D. Streda), rozhodovali: Hracho - Slyško, Petríček, 1990 divákov.

Ružomberok - Košice 2:0 (1:0), 23. Piščur, 67. Lačný, ŽK: 89. Piščur - 78. Milinkovič, rozhodovali: Michlian - Chládek, Cuninka, 1955 divákov.

Strelci

9 gólov: Pavol Masaryk (Slovan)

8 gólov: Róbert Rák (Nitra), Juraj Halenár (Slovan), Ján Novák (Košice)

7 gólov: Ivan Lietava (Žilina)

6 gólov: Samuel Koejoe (Dunajská Streda), Peter Doležaj (Trnava), Andrej Hodek (Petržalka)

12. Košice 19 2 3 14 15:42 9

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  4. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  2. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  3. Magazín SME Ženy už v predaji
  4. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  5. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Banská Bystrica nemá dostatok zdravotníkov na plošné testovanie

Primátor Ján Nosko vyzval zdravotníkov, aby sa hlásili na regionálnom veliteľstve vo Zvolene

Ilustračné foto

Kotleba porušil karanténu, odišiel z bytu pred jej ukončením

Nasadol do auta a odišiel do straníckej centrály.

Marian Kotleba na súde.

Ak neabsolvujú test, správca bytového domu im hrozí zrušením nájmu

Správca hovorí, že išlo iba o jeden bytový dom vo Valaskej, kde vlastníci a nájomcovia bytov nerešpektujú nariadenia vlády v súvislosti s ochorením COVID - 19. Za nešťastnú formuláciu sa ospravedlnil.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.