Streda, 24. apríl, 2019 | Meniny má Juraj

Doušekovi by nevedeli hráči vysvetliť pohyb

Basketbalisti Banskej Bystrice odohrali minulý týždeň dva zápasy. Doma zdalali oslabené posledné Levice až v druhom polčase, v sobotu prehrali v Prievidzi.

BANSKÁ BYSTRICA. Banskobystrickí basketbalisti minulý týždeň opäť odohrali dva zápasy najvyššej domácej súťaže. Najskôr doma privítali predposledné Levice a väčšina fanúšikov predpokladala, že to bude jednoznačné víťazstvo našich chlapcov na domácej palubovkej v hale na Štiavničkách.

Policajti však začali rozpačito, navyše už v 4. min sa zranil Rendla, čo nepriaznivo ovplyvnilo hru ŠKP. Bystričanom dlho trvalo, kým sa strelecky odtrhnú, vlastne celý prvý polčas. Dokonca v závere prvého polčasu sa hostia v 19. min dostali do jednobodového vedenia (30:29), no Škara bol však proti a tím ŠKP vyhral polčas 31:30. Levičania potom zbabrali tretiu aj záverečnú štvrtinu. V treťom dejstve dali hostia kôš z hry až v 28. min, predtým bodovali len z trestných hodov. Domáci si 14-bodovou šnúrou vybojovali náskok, ktorý už nepustili z rúk. Vo štvrtej časti hry upravili Banskobystričania už na 61:35 a o výsledku stretnutia bolo rozhodnuté.

,,Na lavičke som mal zranených Juríka a Grznára a na striedanie som tak mal len dvoch hráčov. V prvom polčase sme boli možno trochu lepší, ale to bolo len bojovnosťou. V druhom polčase sme odišli fyzicky a domáci nás prevýšili," povedal tréner Levíc Peter Jankovič.

,,Po prestávke sme zlepšili obranu, vybehli sme na nich, hrali sme bojovnejšie a spolu s rýchlymi protiútokmi sme vlastne v úvode tretej štvrtiny rozhodli o víťazstve," povedal autor osemnástich bodov Vlado Hovaňák.

,,Ani samotní hráči by nevedeli vysvetliť, prečo v druhom polčase hrali taký pohybový basketbali v útokuj a obrane a prečo tak nehrali v úvodnej dvadsaťminútovke," dodal tréner Banskej Bystrice Ľubomír Doušek.

V Prievidzi sa policajti pokúšali prekvapiť a skoro sa im to podarilo. Hostia boli aj tentokrát ťažkým súperom pre domáceho favorita zápasu. V 9. min vyhrávali Banskobystričania najvyšším rozdielom (17:10). Postupne však predsa len Hornonitrania prebrali iniciatívu a v 14. min sa po prvý raz ujali vedenia (24:22) a potom už len jedenkrát - o 10 minút neskkôr - prišli o vedenie (50:52). V záverečnej časti hry Prievidžania zlepšili obranu, hráči ŠKP dvakrát v limite nezakončili a dôležité trestné hody nepremenil Koczkáš, a tak sa zrodilo víťazstvo domácich 79:73.

30. kolo

ŠKP Ban. Bystrica - Levice 78:45 (19:13, 12:17, 21:5, 26:10). Hovaňák 18, Škara 16, Znanec 13, Koczkáš 7, Rendla 3 (Marchyn 8, Strapec 7, Immink 6) - Lutovský 13, Terlanda 13, Nemčok 6. TH: 10/8 - 21/14, fauly: 20 - 16, trojky: 6 - 1, rozhodovali: Lukáč, Šarišský a Cetl, 350 divákov.

Žilina - Nitra 83:75 (19:16, 14:26, 23:10, 27:23), Kosa 22, Závodný 17, Bučák 16 - Pohánka 24, Votroubek 19, Hill 12.

Pezinok - Komárno 86:71 (19:17, 25:19, 20:22, 22:13), Miloševič a Nicholson po 23, Jackson 18 - Burrows 19, Madaj 16, Bannister a Klár po 11.

Handlová - Prievidza 98:97 (22:22, 26:32, 27:24, 23:19), Glavinič 39, Barišič 30, Golian 8 - Fears 29, Bosák 17, Mužík 16.

Spišská N. Ves - Inter Bratislava 94:56 (26:17, 27:13, 16:11, 25:15), Baťka 22, Baldovský 16, Mielczarek 14 - Štefanac 14, Kuffa 9, Gavran 8.

31. kolo

BC Prievidza - ŠKP Banská Bystrica 79:73 (14:17, 32:24, 17:20, 16:12), Fears 21, Szalay 20, Bosák 18 - Marchyn 20, Škara 19, Immink 14. TH: 12/6 - 17/14, fauly:17 - 13, rozhodovali: Gabara, Ženiš, Kovalčík, 2200 divákov.

Inter Bratislava - Žilina 47:71 (18:17, 10:22, 6:16, 13:16), Štefanac 15, Ivan 11, Gavran 9 - Stojanovič 18, Kosa, Tilandy po 11.

Komárno - Handlová 97:75 (27:23, 18:28, 28:13, 24:11), Burrows 32, Mišinský 18, Bannister 16 - Barišič 20, Bilík a Golian po 12.

Nitra - Svit 114:83 (37:23, 29:26, 24:16, 24:18), Crawford 25, Tomek 18, D. Novák 17 - Polakovič 26, Laco 20, Bajič 12.

11. Levice 27 8 19 1998:2127 35

Program 32. kola v stredu 3. februára o 18.00: B. Bystrica - Komárno, Žilina - Svit, Pezinok - Nitra, Spiš. N. Ves - Prievidza, Inter - Levice.

33. kolo v sobotu 6. februára: B. Bystrica - voľno, Levice - Žilina, Prievidza - Inter, Komárno - Spiš. N. Ves, Nitra - Handlová, Svit - Pezinok.