Nedeľa, 24. február, 2019 | Meniny má Matej

Barani nedali Zvolenu šancu ani v štvrtom súboji

Banskobystrickí hokejisti znovu pokračujú vo víťazstvách. V piatok v derby zdolali Zvolen, v nedeľu vyhrali po predĺžení v Skalici.

BANSKÁ BYSTRICA. Banskobystrickí hokejisti v štvrtkovej predohrávke privítali v tradičnom pohronskom derby Zvolen, v ktorom chceli jednu sériu pretrhnúť, druhú natiahnúť. V novom roku totiž vo všetkých troch predchádzajúcich zápasoch doma prehrali a fanúšikom chceli pripraviť víťaznú radosť. Naopak so Zvolenom v prebiehajúcej sezóne trikrát vyhrali a chceli aj štvrtý raz. Podarilo sa a tretíkrát zopakovali výsledok 3:2. Zvolenčania tak na čakajú na víťazstvo nad baranmi od 18. januára 2009.

Najlepší hokej v derby sa hrali v úvodných štyroch minútach, keď padli tri góly. Už po 48 sekundách otváral skóre domáci Bulík, ktorý prenikol po pravej strane a prudkou strelou zavesil puk pod hornú žŕdku zvolenskej bránky. Na začiatku 4. min domáci zvýšili skóre už na 2:0, keď zvolenskou obranou prešiel ako nôž maslom Tománek a strelou po ľade prekonal Laca. Zvolenčania však rýchlo odpovedali a to už o 37 sekúnd, keď J. Valach obišiel bránku, puk poslal medzi kruhy Otčenášovi, ktorý tvrdo vypálil na domáceho gólmana a následne odrazený puk Valach zasunul do siete. Až na začiatku poslednej tretiny sa znovu presadil Tománek a priniesol pokoj na domáce hokejky. O desať minút mohlo byť ešte veselšie. V 52. min si nakorčuľoval pred Laca Hlinka a prekonal ho z bránkoviska, no rozhodca gól neuznal. Na druhej strane sa tešili Zvolenčania, keď v 53. min predviedli biliardovú akciu, na ktorej začiatku bol Szabo a po prihrávke Cebáka Marek Haščák nemal problém zasunúť puk do odkrytej bránky. Zápas dostal náboj, no najväčšiu šancu si vypracovali domáci v 57. min, keď Tománek vysunul Bulíka, ktorý stroskotal na brankárovi Lacovi. Hosťom v závere nevyšla 45-sekundová power-play a body v prestížnom derby zostali pod Urpínom.

Milan Staš, tréner B. Bystrice: ,,Rýchle góly spôsobili, že v prvej tretine sa mali diváci na čo pozerať. Vynikli aj brankári, potom to bol boj kto z koho. V záverečnej tretine nám tretí gól nepriniesol pokoj, dostali sme sa pod tlak a záver bol hektický. Mnohé situácie sme vyriešili aj so šťastím, som rád, že zápas vyšiel strelecky Tománkovi a v bránke nás podržal Fedor."

Ernest Bokroš, kouč Zvolena: ,,Odohrali sme zlé stretnutie, začiatok sme nezachytili, aj keď sme hráčov upozorňovali na jeho dôležitosť. Potom sme hru vyrovnali, mali aj šance v presilovkách, no ani skúsení nepochodili. V závere sme hru zrovnali, no nezískali ani bod, zazlievam to hlavne osobnostiam v tíme, musia podávať lepšie výkony."

Roman Tománek, autor dvoch gólov domácich: ,,Sme spokojní, dosť sme sa predtým v zápasoch trápili, v derby sme sériu domácich prehier prelomili. Hralo sa rýchlo, hore dole, so šťastím sme strelili rýchle dva góly, a to nám pomohlo. Derby zápas bol aj o tom, že sme hrali pre ľudí a pre našu pohodu. V sezóne sme vyhrali všetky štyri vzájomné zápasy, čo by som určite nepredpovedal, asi preto sme boli úspešní, že tam sa nám hrá ako doma a doma je to rovnaké. Zvolen má svoje kvality, bez ohľadu na tabuľku, ťahá sa do playoff a podľa mňa pôjde výkonmi hore aj ďalej."

Na rannom rozkorčuľovaní sa Ivan Fedor dozvedel, že brankárskou jednotkou v ostro sledovanom zápase bude on. O necelých 10 hodín neskôr, už po zápase už mohol so spokojnosť v hlase skonštatovať: ,,So svojím výkonom som spokojný." Fedor inkasoval dva razy, ale viaceré dobré príležitosti hostí zmaril. Diváci v Banskej Bystrici ho ,,esemeskovým" hlasovaním určili za hviezdu zápasu. ,,Takéto ocenenie poteší. Najviac roboty som mal v druhej tretine, keď sa lámal chlieb. Ak by sme dostali gól, zápas by sa inak vyvíjal. Najťažšia bola asi tá tutovka v druhej tretine, keď to súperov hráč dával do prázdnej bránky. Trafil mi lapačku, som rád, že to takto dopadlo," povedal Ivan Fedor.

V Skalici odohrali zápas samých zvratov. Najskôr viedli v druhej tretine 2:0, ale potom dovolili domácim vyrovnať a rovnako stratili dvojgólový náskok aj v poslednej tretine. O výsledku zápasu napokon rozhodol Tománek v samostatných nájazdoch.

Vladimír Paroulek, tréner Skalice: ,,Prvá tretina bola z našej strany opatrná, vedeli sme o sile súpera a tak sme zvolili aj taktiku. Nevyšiel nám úvod druhej tretiny, keď sme dostali rýchle góly. Musím poďakovať hráčom, že to nezabalili a dvakrát dokázali vyrovnať dvojgólové vedenie súpera."

Milan Staš, tréner Banskej Bystrice: ,,Defenzíva v prvej tretine nám vyšla. Vyšiel nám i úvod druhej tretiny. Žiaľ, ako sme rýchlo získali vedenie, tak sme ho aj rýchlo stratili. Zbytočnými faulami sme si komplikovali hru. Mrzí ma, že sme dvakrát stratili dvojgólové vedenie."

40. kolo

Ban. Bystrica - Zvolen 3:2 (2:1, 0:0, 1:1), 1. Bulík (Pardavý, P. Frühauf), 4. Tománek (P. Frühauf, Pardavý), 42. Tománek (Bulík, Pardavý) - 4. J. Valach (Otčenáš, Juraško), 53. Marek Haščák (Cebák, P. Szabo). Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše J. Valach (Zvolen) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Orolin, Stano, 2981 divákov.

B. Bystrica: Fedor - P. Frühauf, Biro, Kolba, Vantroba, Paľov, Vizváry - Rumpel, Češík, Kútny - Padělek, Miroslav Hlinka, M. Dian - Tománek, Bulík, Pardavý - J. Sýkora, Ľ. Sabol, T. Sýkora.

Nitra - Martin 4:3 (1:0, 0:2, 3:1), 12., 60. Saliji, 42. Vlk, 44. T. Chrenko - 31., 39. Appel, 41. Uram.

Orange 20 - L. Mikuláš 2:1 (1:0, 0:1, 1:0), 7. Jaborník, 56. Šťastný - 27. Bartánus.

Spišská N. Ves - Slovan Bratislava 1:2 (1:2, 0:0, 0:0), 11. Farkašovský - 8. Kuľha, 20. Vaic.

Košice - Žilina 6:0 (0:0, 4:0, 2:0), 24. Dravecký, 25. Vorel, 29. Šeda, 30. Tomík, 47. Húževka, 51. Jenčík.

Trenčín - Skalica 4:2 (1:2, 1:0, 2:0), 13. Hlavačka, 34. Ďuriš, 46. Gašparovič, 58. Tybor - 1. Pálffy, 10. Hartmann.

41. kolo

Skalica - Ban. Bystrica 4:5 sn (0:0, 2:3, 2:1 - 0:0, 0:1), 29. T. Višňovský (Pálffy, R. Jarolín), 29. Kocák (Jendek, D. Pašek), 48. R. Hartmann (R. Jarolín, Pálffy), 51. T. Višňovský (Pálffy) - 21. Pardavý (Ľ. Sabol, Kolba), 22. Padělek (Miroslav Hlinka, M. Dian), 36. Miroslav Hlinka (Vantroba), 44. Tománek (Bulík, Frühauf). Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Jendek na 10 min za nešport. správanie - Bulík na 10 min za napadnutie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Stano, Šefčík, 2578 divákov.

Martin - Trenčín 2:0 (2:0, 0:0, 0:0), 3. Říha, 17. Jabrocký.

Zvolen - Spišská N. Ves 6:3 (1:1, 3:2, 2:0), 2. Szabo, 25. L. Čierny, 30. Cebák, 36. Valach, 59. Kopecký, 60. Nedvěd - 13. Holečko, 35. Pavličko, 39. Macejka.

Orange 20 - Slovan Bratislava 0:5 (0:2, 0:1, 0:2), 12. a 18. Hujsa, 34. Bakoš, 54. Rób. Huna, 60. Rich. Huna.

Košice - Nitra 8:0 (2:0, 5:0, 1:0), 14. Mikuš, 16., 33. Tomík, 25. Chmelo, 28., 50. Mertel, 35. Šeda, 39. Huna.

L. Mikuláš - Poprad 5:3 (1:0, 2:2, 2:1), 7. D. Moravec, 32. a 56. Tomášek, 38. Varga, 60. Heš - 29. Rataj, 40. Jasečko, 51. P. Segľa.

13. Orange 21 25 3 1 0 22 50:136 11

Program 42. kola v piatok 5. februára: Ban. Bystrica - Martin, Slovan Bratislava - Poprad, Orange 20 - Zvolen, Spiš. N. Ves - Skalica, Trenčín - Košice, Nitra - Žilina. 43. kolo v nedeľu 7. februára: Trenčín - Žilina, Košice - Ban. Bystrica, Martin - Spiš. N. Ves, Orange 20 - Skalica, Zvolen - Poprad, Slovan Bratislava - L. Mikuláš.

1. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  1. Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov
  2. Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?
  3. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  4. Štefánka by Pulitzer
  5. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  6. Konferencia - EU support for research
  7. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  8. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?

Obce Horehronia ponúknu pestrý fašiangový program

Zvyky spojené s fašiangami stále dodržiavajú aj obce na Horehroní. Prinášame zoznam podujatí v okrese Brezno, ktoré sa konajú v posledný fašiangový víkend.

Fašiangové zvyky ovládli Španiu Dolinu

Tradíciu fašiangov obnovila v tejto obci nad Banskou Bystricou skupina nadšencov z Občianskeho združenia (OZ) Zvyky a tradície pred šiestimi rokmi.

Chrípky je v kraji menej, zatvorených je však stále až 41 škôl

Ochorenia na ARO v tomto týždni v absolútnom počte chorých najviac postihujú vekovú skupinu ekonomicky aktívneho obyvateľstva.

Škôlkari a školáci na východe mali tento týždeň prázdniny, ovplyvnilo to aj chorobnosť.

Legendárnu chalupu z Nevery po slovensky chcú postaviť nanovo (+ FOTO a VIDEO)

Čiernohronská železnica v nej plánuje vystavovať fotografie a dokumenty z nakrúcania filmu, zriadila by tu malé múzeum rekvizít a vzdala poctu tvorcom filmu a hereckému kolektívu.

Legendárna robotnícka chalupa v doline Obrubovanské už nestojí, no má šancu ožiť nanovo.