Barani dvakrát prehrali, vždy až v predĺžení

Banskobystrickí hokejisti odohrali v závere minulého týždňa dva zápasy. V obidvoch prehrávali, vždy vyrovnali, ale nakoniec inkasovali v predĺžení.

BANSKÁ BYSTRICA. Barani si v tejto sezóne trikrát poradili s Martinom, štvrtý raz sa im to nepodarilo. Pod Urpínom v kvalitnom súboji prehrali po predĺžení, keď rozhodujúci gól strelil Uram pomedzi betóny Vojtekovi. Bystričania úvodnú polhodinu ťahali za kratší koniec a už v 18. min opustil bránku previnilý Fedor a vystriedal ho Vojtek. Aj keď v druhej tretine dostal gól na 1:4, držal sa lepšie a aj jeho zásluhou barani päť minút pred koncom vyrovnali. V predĺžení však bol najšťastnejší Uram, ktorý presne mieril medzi Vojtekove betóny.

,,Hrali sme dobre, bohužiaľ za stavu 4:1 sme zažili absolútny skrat. Hokej sa však páčiť musel, no my si na takéto chyby musíme dať pozor. Škoda, strata bodu mrzí, pretože sme mali zápas v hrsti. Dnes som častejšie strieľal hore na bránku, skúsil som to teda medzi nohy a padlo to tam," povedal o rozhodujúcom góle Marek Uram.

,,Mareka poznám z českej extraligy, jeho obľúbená strela je nad lapačku pod brvno a na tom som sa pripravoval. Pustil mi to však medzi betóny a prešlo mu to," povedal Vojtek.

,,Prvá tretina nám ušla, do bránky som nastupoval s cieľom odviesť čo najlepší výkon. Či sa mi to podarilo? Je to pol na pol. Získali sme aspoň bod, za čo sme radi, ale mohli sme aj vyhrať. Posledné dve tretiny chlapci odmakali a ak by sa nám v závere pri presilovke podaril streliť piaty gól, Martin by to už neotočil. Chlieb sa lámal za stavu 2:4. Martinčania vyše minúty hrali presilovku štyria na troch. Tam sa to zlomilo. My sme sa ubránili a máme bod," dodal Martin Vojtek.

Druhý banskobystrický gól strelil obranca Marek Kolba a zavelil do veľkej ofenzívy. ,,Jano Pardavý mi to na modrú výborne prihral, trafil som presne k tyčke. Dzubo nič nevidel. Mohli sme dať aj viac gólov, ale trápime sa v koncovke. V Martine som hral tri roky a tak bol tento zápas trochu iný," povedal autor druhého banskobystrického gólu Marek Kolba.

Polovicu gólov baranov strelili obrancovia, akoby ukázali útočníkom recept. ,,Na tréningoch na tom pracujeme a zlepšujeme sa. Dnes veľa pekných gólov nepadá a tréner nás tlačí, aby sme strieľali z každej pozície. Všetko treba zjednodušiť," dodal Kolba.

Martinčania prešustrovali trojgólový náskok a napokon boli radi aj za víťazstvo, ktoré v 118. sekunde predĺženia zariadil Marek Uram. ,,Aj keď sme prehrali, povedali sme si, že dve tretiny sme odohrali super zápas. Prvá tretina nám nejde, nehráme nátlakovo to čo si povieme pred zápasom. Začneme hrať až keď má súper náskok alebo je s nami už zle. Neviem si to vysvetliť," zamyslel sa Marek Kolba.

Jubileum oslavoval Ján Pardavý, ktorý odohral v najvyššej slovenskej súťaží 500. zápas. ,,Nevyhrali sme, ale aj bod je nakoniec dobrý. Jubileum som si veľmi neuvedomoval, ale dúfam, že ešte nejakých sto ďalších pridám. Na to by som si trúfal," povedal Pardavý.

Miroslav Chudý, asistent trénera Banskej Bystrice: ,,Zápas mal z našej strany dve tváre. Prvá polovica nebola z dobrá. Hrali sme zle, niet čo hodnotiť. Martinčania sa ani nenadreli a viedli 4:1. Až potom sme začali predvádzať našu hru. Dostali sme hostí pod tlak, vyrovnali sme na 4:4 a Bulík dokonca mohol rozhodnúť o našom víťazstve. V predĺžení sme však inkasovali. S bodom môžeme byť spokojní, pretože Martin má kvalitné mužstvo."

Dušan Gregor, tréner Martina: ,,Vytvorili sme si sľubný náskok a po dvoch tretinách sme mali zápas v našich rukách. V tretej časti sme však zbytočnými chybami dovolili domácim hráčom vyrovnať. Dostali sme sa pod tlak a z neho pramenili chyby. V predĺžení sme napokon rozhodli o dvoch bodoch, ale musím konštatovať, že jeden sme určite stratili."

Prehra v predĺžení aj v Košiciach

Košičania boli v úvode aktívnejší. Z dobrej pozície zakončoval Vorel, ale netrafil. Hlinkov pokus skončil v Hudáčekovej lapačke. V presilovke to skúšal Huba, ale trafil len masku hosťujúceho brankára. V 15. min v početnej výhode skončila strela Grona v lapačke Vojteka. Krátko na to na opačnej strane zamestnal Hudáčeka Rumpel. V 18. min v oslabení našiel Húževka zadovkou Bartoša, a ten po prvý raz prekonal Vojteka. V 22. min vysunul Andrašovský Hunu, a ten svoj sólový nájazd zakončil medzi Vojtekove betóny - 2:0. Pár sekúnd na to tvrdo vypálil Tomík, ale lapačka Vojteka vyletela pohotovo. V 25. min sa dočkali aj barani. Po buly sa dostal puk k Rumpelovi, a ten nedal Hudáčkovi šancu. Vojtek si potom poradil s pokusom Húževku a Hudáček vychytal Kútneho. V 36. min unikol Grmanovi Češík a vyrovnal na 2:2. V závere druhej tretiny vyslal na banskobystrickú bránku jedovatú strelu Tomík, ale Vojteka zastihol pripraveného. V tretej tretine sa hostia zamerali na obranu, šance na rozhodnutie mali Košičania. V záverečných sekundách normálneho hracieho času ešte mohli rozhodnúť Gron a Tabaček, ale Vojtek svoj tím podržal. V tretej minúte predĺženia zabezpečil víťazstvo Košiciam Huna, ktorý vymietol pavučinu v hornom kúte banskobystrickej bránky.

42. kolo

Ban. Bystrica - Martin 4:5 pp (1:3, 1:1, 2:0 - 0:1). 13. M. Dian (Liščák), 37. Kolba (Vantroba, Pardavý), 52. P. Frühauf (M. Hlinka), 55. Kútny (Češík, Rumpel) - 3. a 18. Jabrocký, 17. J. Markovič, 29. a 62. Uram. Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Bambúch - Velebný obaja na 10 min + DKZ za zhodenie rukavíc, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország, Baluška - Milan Novák, Stano, 1740 divákov. B. Bystrica: Fedor (18. M. Vojtek) - P. Frühauf, Vantroba, Kolba, Biro, Paľov, Vizváry, Bambúch - Tománek, Bulík, Pardavý - Padělek, Ľ. Sabol, Miroslav Hlinka - Rumpel, Češík, Kútny - M. Dian, Liščák, T. Sýkora.

Spišská N. Ves - Skalica 1:4 (0:1, 1:1, 0:2), 31. Vartovník - 18., 22. Zálešák, 45. Jarolín, 51. Pálffy.

Orange 20 - Zvolen 1:3 (1:1, 0:2, 0:0), 15. Kovaľ - 6. Szabo, 23. Barinka, 36. Jurík.

Slovan Bratislava - Poprad 3:2 (0:1, 3:0, 0:1), 23. Kováčik, 25. Hujsa, 37. Bakoš - 14. Buc, 46. Klouda.

Trenčín - Košice 2:3 sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0 - 0:1), 30. Šimíček, 57. Hlavačka - 8. Bartoš, 37. Andrašovský - Bartoš.

43. kolo

Košice - Ban. Bystrica 3:2 pp (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0), 18. P. Bartoš, 22. a 63. Rudolf Huna - 25. Rumpel (Kútny, Češík), 36. Češík. Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc - Snášel, Bednár, 6050 divákov. B. Bystrica: Vojtek - P. Frühauf, Vantroba, Kolba, Biro, Paľov, Vizváry, Bambúch, Kubka - Tománek, Bulík, Pardavý - Padělek, Miroslav Hlinka, M. Dian - Rumpel, Češík, Kútny - Ján Sýkora, Ľ. Sabol, Liščák.

Zvolen - Poprad 3:0 (2:0, 1:0, 0:0), 18. Čierny, 20. Pucher, 27. Marek Haščák.

Martin - Spišská N. Ves 2:1 (0:0, 1:1, 1:0), 29. Jabrocký, 50. Beran - 38. Vartovník.

Orange 20 - Skalica 2:4 (0:1, 2:0, 0:3), 30. Homa, 39. Jokeľ - 19. Školiak, 44. Hartmann, 48. Šátek, 58. Zálešák.

Trenčín - Žilina 3:0 (1:0, 2:0, 0:0), 5. Tybor, 23. Trefný, 28. Gašparovič.

Slovan Bratislava - Lip. Mikuláš 5:3 (2:1, 1:2, 2:0), 3. Tulupov, 14. Vaic, 33. Hujsa, 43. Kuľha, 59. R. Huna - 19. a 26. D. Devečka, 27. Kumstát.

13. Orange 20 28 3 1 0 24 53:143 11

Program 44. kola v piatok 12. februára o 17.00: Ban. Bystrica - Žilina, L. Mikuláš - Zvolen, Poprad - Skalica, Orange 20 - Martin, Spiš. N. Ves - Košice, Trenčín - Nitra.

45. kolo v nedeľu 14. februára o 17.00: Nitra - Ban. Bystrica, Žilina - Spiš. N. Ves, Orange 20 - Košice, Martin - Poprad, Skalica - L. Mikuláš, Zvolen - Bratislava.