Štvrtok, 23. september, 2021 | Meniny má ZdenkaKrížovkyKrížovky

Kuzminovej olympijská premiéra ako hrom

Keď Kuzminová netrafila prvý výstrel nerobila paniku, naopak sa zaťala a po ďalších deviatich presných a výbornom finiši si dobehla v prvom olympijskom štarte po prvé zlato.

VANCOUVER. Anastasia Kuzminová sa pred Vianocami roku 2008 tešila zo slovenského rodného listu. Aj keď vtedy ešte dojčila iba 1,5-ročného syna Jeliseja, pre novú vlasť sľubovala, že znovu vráti slovenský biatlon na piedestál najúspešnejšieho slovenského zimného športu.

Prvýkrát sa v slovenskej zlatožltej kombinéze predstavila v predchádzajúcej sezóne v 3. kole Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene, kde práve v šprinte obsadila 36. miesto, aby o 14 mesiacov neskôr vyskočila na zlatý olympijský piedestál v rovnakej disciplíne. Medzitým na majstrovstvách sveta v kórejskom Pjongčangu v pretekoch s hromadným štartom si vybojovala striebro a na majstrovstvách Európy dve zlaté medaily.

Skryť Vypnúť reklamu

Anastasia Kuzminová pri svojej olympijskej premiére zvládla trať na 7,5 km za 19:55,6 min, na ceste za zlatom ju nezastavil ani prvý chybný výstrel v ľahu. Zvyšných deväť potom zvládla stopercentne a bežecky podala fantastický výkon. V dramatickom finiši o 1,5 s zdolala šesťnásobnú majsterku sveta Nemku Magdalenu Neunerovú, o necelých jedenásť sekúnd zaostala bronzová Marie Dorinová z Francúzska. Je to vôbec prvé slovenské zlato v ére samostatnosti zo zimnej olympiády, spolu s letnými OH ôsme. ,,Bežalo sa mi veľmi dobre a po prvom chybnom výstrele som si vravela, že ešte nič nie je stratené," podelila sa o svoje prvé dojmy zo životného úspechu 25-ročná Anastasia Kuzminová, vlaňajšia vicemajsterka sveta v pretekoch s hromadným štartom. ,,Tá chyba ma poriadne vyburcovala. Z úspechu sa veľmi teším, lebo som zúročila výbornú prípravu," uviedla v cieli šťastná olympijská víťazka. Po ZOH je na konto pribudne 45 000 eur ako prémia od Slovenského olympijského výboru. Keďže výsledky zo ZOH sa počítajú aj do celkovej klasifikácie Svetového pohára, pripísala si 60 bodov a to ju posunulo v celkovej klasifikácii z 28. na 22. miesto.

Skryť Vypnúť reklamu

Prvý výstrel vedľa

Prvý olympijský výstrel v kariére minul cieľ a čierne očko terča nežmurklo. Nielen do mysle Anastasie Kuzminovej sa vtedy zahryzli pochybnosti, či sa na najkratšej trati biatlonového programu ZOH vo Vancouvri ešte podarí siahnuť s takým hendikepom na výraznejšie umiestenie a medaila sa zdala byť utópiou.

Len čo sa odlepila od podložky na ležke a zamierila do trestného kola, ale už opäť verila. ,,Už dlhodobo sa snažím tak pripravovať, že keď urobím chybu, neznamená to koniec. Keď nevyjdú jedny preteky, prídu ďalšie. Aj preto som si na trestnom okruhu vtĺkala do hlavy 'Nasťa, ešte nie je koniec. Ešte máš silu zabojovať na trati a ďalšiu streľbu. A keď sa nepodarí, máš ešte pred sebou stíhačku. Musíš ešte na sto percent pracovať, aby si sa nemusela hanbiť'." Presvedčila samu seba, po bežeckej stránke preteky fantasticky rozbalila a streľbu v stojke bez zaváhania zvládla. Zaváhaním pri poslednom výstrele Neunerovej sa cesta za zlatom uvoľnila úplne, keďže na Kuzminovej tempo prekvapujúco nestačila ani Nemka s vychýrenou rýchlosťou. ,,Veľmi som sa bála, že nezvládnem svoj štart na prvej olympiáde. Cítila som sa pod veľkým tlakom, ľudia mi verili a držali palce a ja som ich nechcela sklamať. Spravili sme všetko preto, aby sme maximálne natrénovali trať, strelnicu i celkovú prípravu. Chvalabohu, že preteky sa mi naozaj vydarili," tešila sa a ešte aj dve hodiny po triumfe len krútila hlavou: ,,Doteraz ešte nemôžem uveriť, ako rýchlo sa to všetko zomlelo. Nikdy by som neverila, že s jedným trestným kolom sa môže podariť vyhrať olympiádu. Neuveriteľné."

Skryť Vypnúť reklamu

Sobotňajší slávnostný ceremoniál na whistlerskom námestí patril najmä biatlonistke Anastasii Kuzminovej a skokanovi na lyžiach Simonovi Ammannovi. Práve títo dvaja športovci vystúpili v oficiálne prvý deň XXI. zimných olympijských hier vo Whistleri vo svojich disciplínach na najvyšší stupeň a na ich počesť sa hrali slovenská a švajčiarska hymna.

,,Nervozita zostala na štadióne, teraz vo mne zostali už len pokoj a pocity šťastia," smiala sa do objektívov fotoreportérov už so zlatou medailou v ruke 25-ročná Nasťa, ktorá celkom šokujúco nechala v sobotu za sebou v šprinte na 7,5 km kompletnú svetovú špičku. Po potrebnom nadýchnutí sa hľadiac na poriadny kus kovu, ktorý zvierala v rukách, pokračovala v otváraní svojho vnútra: ,,Táto zlatá medaila je pomerne ťažká, ale aj cesta k nej a celé dnešné preteky boli veľmi ťažké. Medailu si veľmi vážim asi aj preto, že sama veľa váži. Pri tónoch slovenskej hymny sa mi chcelo aj plakať, ale nedalo sa. Tí dopingoví kontrolóri vytiahli zo mňa zrejme všetky tekutiny."

Slová hymny pozná

Kuzminová prejavila na ceremónii pred niekoľkými tisíckami nadšene aplaudujúcich fanúšikov naozaj veľké a úprimné emócie. Niektorých možno prekvapilo, s akým zanietením spievala táto rodáčka z Ťumenskej oblasti Ruska slová slovenskej hymny. ,,Vlani, keď som sa stala dvakrát majsterkou Európy, som sa ju naučila a teraz ju už ovládam," hrdo vyhlásila biatlonistka, ktorá sa vydala na Slovensko, založila si tu aj rodinu a s manželom Danielom a synom Jelisejom bývajú v Banskej Bystrici. A nadôvažok pridala ešte významnú vsuvku: ,,Musím povedať, že slovenská hymna je krajšia ako ruská. Keď som sa pozerala na to, ako stúpa vlajka na stožiari, to bol pocit, ktorý sa nedá ničím nahradiť."

Na otázku agentúry SITA, či by dokázala udržať v ruke aj viac takýchto obrovitých medailí, s neodmysliteľným úsmevom odpovedala: ,,Ruky mám silné, ale niečo preto treba aj urobiť. Môžem však sľúbiť, že sa budem aj vo svojich ďalších štartoch vo Whistleri veľmi snažiť. Zajtra mám síce na programe oddychový deň, ale nebojte sa, nejaká rozcvička tam bude. V pondelok príde na rad opäť tréning a v utorok už stíhačka."

Rodáčka z ruského Ťumeňa vybojovala pre Slovensko historický zlatý kov zo zimných hier. ,,Cítim sa ako Slovenka, lebo už tretí rok na Slovensku žijem. Osobne si myslím, že keď už sa niekto rozhodne pretekať za iný štát, v ktorom chce aj bývať, mať kamarátov a páči sa mu tam a chce tam mať dobrý život, tak sa musí stať jeho súčasťou a cítiť sa ako Slovák," zdôraznila Kuzminová.

Recept na úspech? ,,Je to veľmi jednoduché: Tréning, tréning a tréning," zareagovala Kuzminová na otázku. Dvadsaťpäťročná bývalá dvojnásobná juniorská majsterka sveta pritom mohla prísť o účasť na ZOH. Presne šesť týždňov pred prvými pretekmi vo Whistleri si na sústredení v rakúskom Obertilliachu zlomila zápästné kostičky na ľavej ruke a musela prerušiť prípravu. ,,Teraz je už ruka úplne v poriadku," spokojne pokračovala Anastasia Kuzminová.

Športovcom sa vraj pred úspechom zvykne snívať o medaile. ,,Mne sa snívalo o mojom synovi Jelisejovi, ktorý musel ostať doma v Banskej Bystrici so starými rodičmi. Sľúbila som mu, že mu pošlem bozk cez televíznu obrazovku. Nezabudla som na to a hneď po prejazde cieľom som očami hľadala kameru," dodala nečakaná olympijská víťazka.

Šťastný Sanitra

Jedným z najšťastnejších ľudí v biatlonovom areáli vo Whistler Olympic Parku bol v sobotu po triumfe Anastasie Kuzminovej v šprinte na 7,5 km jej tréner Juraj Sanitra. Pri pohľade na vývoj neskôr zlatých olympijských pretekov spočiatku len neveriacky krútil hlavou a postupne nechával čoraz viac priechod svojím emóciám. V čase, keď boli v cieli už dve tretiny štartového poľa a na čele výsledkovej listiny stále figurovala Kuzminová s tesným náskokom pred Nemkou Neunerovou, Sanitra už tušil, že historický úspech je na dosah.

V samom závere pretekov sa už naplno radoval v objatí s viceprezidentom IBU Ivorom Lehoťanom. ,,Toto je krásny sen, ktorý sa stal skutočnosťou. Nikdy som nepochyboval o tom, že Nasťa má na zisk medaily na olympijských hrách. Ale že to bude v jej prvom štarte a hneď to bude zlatá, to ma milo prekvapilo," reagoval pre slovenské médiá vo Whistleri Juraj Sanitra.

Muž známy najmä ako dlhoročný šéf a duša slovenského biatlonu sa vlani v septembri stal streleckým trénerom Kuzminovej s výhľadom úspechu na ZOH 2010. Tento úspech sa už dostavil a to ešte v exkluzívnejšom obale, ako sa možno vopred očakávalo. ,,Úvod mala skvelý, vedel som, že bežecky na to má. Po prvej streleckej položke s jedným trestným kolom som ale trochu zapochyboval," začal Sanitra retrospektívne odvíjať film sobotňajších 7,5 km k zlatej a pokračoval: ,,Neskôr, keď zvládla druhú streľbu bez zaváhania a dostala sa na čelo výsledkového poradia, som začal v mysli panikáriť a pýtať sa sám seba: My budeme mať medailu? Vydýchol som si, keď Bulyginová strácala aj po poslednej streľbe. A keď som videl skvelý Nastin finiš, vedel som, že spraví aj Neunerovú."

Sanitra významne spomenul hneď niekoľko dôležitých atribútov, ktoré sa podľa neho podpísali pod sobotňajšiu zlatú slovenskú radosť vo Whistleri. ,,Dnes nám vyšli všetky momenty, ktoré patria k takémuto veľkému víťazstvu. Bolo ním rozhodnutie štartovať v prvej skupine, správny výber lyží, voskovanie a vôbec zvládnutie celej prípravy. Tiež bolo dôležité, že Fínky nám pomohli prestriedať sa, lebo sme pôvodne mali na nástrel nevýhodné číslo 30. Aj to, že si Nasťa v príprave zlomila ruku, bolo súčasťou prípravy na zlato, Pánbožko to asi takto chcel..." Sanitrovi sa splnil sen, aby na olympijských hrách zaznela v biatlonovom areáli slovenská hymna a aby on ako tréner mohol byť pri tom.

Zároveň pripomenul, že biatlon len potvrdil pozíciu najúspešnejšieho slovenského olympijského športu. ,,Myslím si, že to je veľká satisfakcia za to, že som vzal v septembri na seba tú zodpovednosť a vstúpil do tréningu Anastasie ako tréner. Dnes ďakujem Pánu, že sa tak stalo a Slovensko oslavuje prvú zlatú medailu. Dúfam, že túto medailu využijeme smerom do budúcnosti. Aj iné športy u nás už dosiahli nemalé úspechy ako napríklad hokejisti, ale málo sa z toho vyťažilo," povedal na záver šťastný Sanitra.

Šťastná trinástka

,,Všetci, ktorí prídu na olympiádu, chcú bojovať o zlato. Nie všetci na to majú, ale tí, čo ju získajú, musia mať aj kusisko šťastia. To šťastie sme dnes, trinásteho, vo Whistleri mali my," povedal vysmiaty Daniel Kuzmin, manžel olympijskej víťazky Anastazie.

Servisní technici odviedli podľa Kuzmina vynikajúcu prácu, keď jej v daždivom počasí pripravili superrýchle lyže a dôležité bolo aj to, že štartovala napokon v prvej skupine pretekárok. ,,S trénerom Sanitrom sme včera dlho rozmýšľali, do ktorej skupiny pretekárok ju prihlásime, a nakoniec sme sa rozhodli pre prvú pred druhou. Dobre sme urobili, v tomto počasí sa oplatilo ísť na trať skôr ako neskôr," priznal Kuzmin.

Práve Daniel Kuzmin má zrejme najväčší podiel na tom, že sa z rodenej Rusky stala hrdá Slovenka. Vášnivý bežec na lyžiach sa z Kamčatky presťahoval na Slovensko pred vyše 10 rokmi. Usadil sa v Banskej Bystrici a dnes tam žije už aj spolu so svojou rodinkou - manželkou Nasťou a ešte nie trojročným synom Jelisejom. ,,Možno mám veľký podiel na tejto zlatej medaile, ale to majú aj tréner Sanitra servismani, rodina, ďalší známi. Najväčšie podiel však má Nasťa. Je to najmä jej medaila. Je typom pretekárky, ktorá dokáže v pretekoch predať to, na čo má. Všetci od neh veľa očakávajú a ona im to dokáže splniť. A to nie je prípad každého."

Rusi škrípu zubami

Biatlonistka narodená v Rusku získala v sobotu zlato v rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km na ZOH v kanadskom Vancouveri. "Zborná" však nemá radosť, ba škrípe zubami: nad nevďačnou štvrtou priečkou svojej najlepšej reprezentantky vo výsledkovej listine Anny Bulyginovej, ale aj nad tým, že Anastasia Kuzminová vybojovala senzačný triumf pre krajinu, ktorá ju prichýlila. "Ruské zlato Slovensku," znie povzdych hneď v titulku portálu Gazeta. Autor Dmitrij Tichonov pripomína, že dievčenské meno Naste pred vydajom za na Slovensku žijúceho izraelského reprezentanta v behu na lyžiach Daniela Kuzmina bolo Šipulinová a základ tohto priezviska predsa stále figuruje v biatlonových štartových listinách. Kuzminovej brat Anton sa totiž predstavil v nedeľňajšom šprinte mužov. Výkonný riaditeľ Ruského biatlonového zväzu (SBR) Sergej Kuščenko si umyl ruky a prihrial polievku. Pre Sportbox povedal: ,,S odchodom Kuzminovej nemám nič spoločné. Udial sa pred mojou érou. Ja by som nič také nedovolil."

Anastasia Kuzminová (Slovensko)

vek: 25 rokov

narodená 28. augusta 1984 v v Ťumene (Rusko)

disciplína: biatlon

výška: 180 cm

hmotnosť: 67 kg

bydlisko: Banská Bystrica

stav: vydatá, syn Jelisej

povolanie: športová inštruktorka

klub: VŠC Dukla Banská Bystrica

tréneri: Milan Gašperčík (v reprezentácii), Daniel Kuzmin a Juraj Sanitra

záľuby: varenie a hudba

športové úspechy - vo farbách SR: ZOH 2010 - 1. v šprinte na 7,5 km, MS 2009 - 2. v pretekoch s hromadným štartom, 7. v šprinte, ME do 26 rokov - 1. v šprinte a stíhacích pretekoch, vo farbách Ruska: MSJ 2002 - 2. v štafete, MSJ 2003 - 1. v štafete, 2. v šprinte a stíhacích pretekoch, MSJ 2004 - 2. v štafete, MSJ 2005 - 1. v štafete a 3. v šprinte zaujímavosť: 5. v ankete Športovec roka 2009, ešte nikdy nevyhrala preteky Svetového pohára.

Výsledky: Rýchlostné preteky žien na 7,5 km: 1. Anastasia Kuzminová (SR) 19:55,6 min (1 trestný okruh), 2. Magdalena Neunerová (Nem.) +1,5 s (1), 3. Marie Dorinová (Fr.) +10,9 (0), 4. Anna Bulyginová (Rus.) +12,1 (0), 5. Jelena Chrustalevová (Rus.) +24,8 (0), 6. Marie Laura Brunetová (Fr.) +27,7 (0),... 40. Janka Gereková +1:58,4 (3), 54. Martina Halinárová +2:23,4 (2), 81. Ľubomíra Kalinová (všetky SR) +3:51,6 (5).

Poradie vo SP 2009/2010 po pätnástich pretekoch z 25 naplánovaných: 1. Helena Jonssonová (Švéd.) 565 bodov, 2. Andrea Henkelová (Nem.) 479, 3. Magdalena Neunerová (Nem.) 474,... 22. Anastasia Kuzminová 250, 86. Martina Halinárová 8, 89. Janka Gereková (všetky SR) 5.

Poradie v hodnotení rýchlostných pretekov po siedmich pretekoch z 10 naplánovaných: 1. Helena Jonssonová (Švéd.) 235 bodov, 2. Anna Carin Olofssonová-Žideková (Švéd.) 228, 3. Magdalena Neunerová (Nem.) 222,... 22. Anastasia Kuzminová (SR) 112.

Najčítanejšie na My Bystrica

Inzercia - Tlačové správy

 1. Varujú pred púštnymi búrkami v Dubaji
 2. Profesionáli vedia, o čo ide. Ako si vybrať OZV a nepopáliť sa?
 3. Nová certifikovaná káva na vašich obľúbených čerpacích staniciac
 4. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov
 5. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád
 6. Môžu byť kancelárie pripravené na budúcnosť?
 7. Potrebujeme poďakovať vzorom. Preto rozbiehame novú biznis cenu
 8. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem
 9. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho
 10. Znalec slovenského brandy
 1. Spravte si zásoby zdravia
 2. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 3. Nevedomosť poslancov opäť zhorší podmienky pre zamestnancov
 4. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 5. Na ropnej plošine sa len pracuje a spí
 6. Potrebujeme poďakovať vzorom. Preto rozbiehame novú biznis cenu
 7. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov
 8. Varujú pred púštnymi búrkami v Dubaji
 9. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem
 10. SodaStream má viac ako 700 predajcov, očakáva ďalší rast
 1. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 10 193
 2. Slovenský orloj – svetová atrakcia 4 963
 3. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 4 501
 4. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 638
 5. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 583
 6. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im? 3 130
 7. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 2 762
 8. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád 2 519
 9. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty 2 282
 10. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy? 2 231

Blogy SME

 1. Marian Baran: Pekná stopárka
 2. Jozef Javurek: Hrad Strečno
 3. Matúš Lazúr: Pán Delta vyhlásil, že jeho lotéria sa práve rozbieha
 4. Tupou Ceruzou: Don Fico
 5. Lubo Repka: Zakladajúce štáty USA – Massachusetts
 6. Miriam Studeničová: Marazmus je výsledkom spoliehania na nižší druh inteligencie
 7. Symptomedica: Divertikuly hrubého čreva má v pokročilom veku 50% populácie.
 8. Alžbeta Szomolaiová: Hrad Divín
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 25 969
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 17 129
 3. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 8 968
 4. Stanislav Martinčko: Zatýkanie za spevu pápežskej hymny !! 6 097
 5. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 5 758
 6. Marek Mačuha: Boris Kollár preráža dno 3 770
 7. Peter Chudý: Vyšetrovateľov NAKA treba umlčať a naordinovať im leopoldovskú diétu alebo ako nevinný človek môže skončiť za mrežami 3 764
 8. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 3 750
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Adam Valček: Kauza DPB: Predaj vyše stotisíc pokút skontrolujú, toto sú ďalšie pochybnosti
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Banská Bystrica - aktuálne správy

Ďalší projekt mesta sa stal realitou.


Monika Dolňanová 2 h

Dôvodom sú práce na protipovodňových opatreniach.


6 h

Fyzická odolnosť, zdatnosť a celkovo fyzické zdravie sa postupne vyvíjajú už od útleho veku, preto je dôležité včasné podchytenie nesprávnych návykov a nastavenie správnej terapie, ktorá ich odstráni.


9 h

Vodiči musia počítať so zdržaním.


MOJ 12 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Nad Horehroním sa už Nízke Tatry belejú.


22. sep

Situácia sa zhoršuje, v nemocnici sú zakázané návštevy, výnimkou sú ťažko chorí pacienti.


22. sep

Vodiči musia počítať so zdržaním.


12 h

Ľudia odchádzali zo stretnutia so Svätým Otcom šťastní.


15 h

Blogy SME

 1. Marian Baran: Pekná stopárka
 2. Jozef Javurek: Hrad Strečno
 3. Matúš Lazúr: Pán Delta vyhlásil, že jeho lotéria sa práve rozbieha
 4. Tupou Ceruzou: Don Fico
 5. Lubo Repka: Zakladajúce štáty USA – Massachusetts
 6. Miriam Studeničová: Marazmus je výsledkom spoliehania na nižší druh inteligencie
 7. Symptomedica: Divertikuly hrubého čreva má v pokročilom veku 50% populácie.
 8. Alžbeta Szomolaiová: Hrad Divín
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 25 969
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 17 129
 3. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 8 968
 4. Stanislav Martinčko: Zatýkanie za spevu pápežskej hymny !! 6 097
 5. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 5 758
 6. Marek Mačuha: Boris Kollár preráža dno 3 770
 7. Peter Chudý: Vyšetrovateľov NAKA treba umlčať a naordinovať im leopoldovskú diétu alebo ako nevinný človek môže skončiť za mrežami 3 764
 8. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 3 750
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Adam Valček: Kauza DPB: Predaj vyše stotisíc pokút skontrolujú, toto sú ďalšie pochybnosti

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu