Nedeľa, 24. február, 2019 | Meniny má Matej

Blaugranas si poradili aj s N. P. Chviľou

Zimná liga pokračovala prvými osemfinálovými zápasmi, v ktorých sa nedarilo mužstvám zo skupiny A, hlavne jej víťazovi.

BANSKÁ BYSTRICA. V prvých stretnutiach osemfinále Zimnej ligy sa zrodilo niekoľko prekvapení, keď o najväčšie sa postaralo mužstvo Blaugranas, ktoré dokázalo zdolať víťaza skupiny A mužstvo N. P. Chvíľu 9:7 napriek tomu, že favorit viedol už 6:2. Celkovo sa mužstvám zo skupiny A nedarilo, keď s ôsmych mužstiev dokázal zvíťaziť iba trojica. Odvetné zápasy sľubujú ešte dramatický priebeh súťaže a o prekvapenia určite nebude nuda.

Bafuna - Saj 5:7 (1:4)

Minuloročný finalista mužstvo Saj zvládalo osemfinálový zápas, aj keď Badínčania podali oduševnený výkon, ale na súpera to bolo málo.

Góly: Bubeník 3, Blaško, Masarik - Jobko 3, Kollár 3, Boroš.

Sorry Tréner - Lentilky 2:6 (2:3)

Harmančania sa prezentovali rýchlou celoplošnou hrou vďaka, ktorej si vytvárali množstvo šancí, ktoré dokázali aj premieňať.

Góly: Pejko, Ščepko - Gregor 2, Hudáček 2, Kiedžuch, P. Rečkovič.

Spáči - Kotalští Orly 2:10 (0:6)

Orly v tomto stretnutí predčili súpera po všetkých stránkach a o svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase, po ktorom viedli šesť gólovým rozdielom.

Góly: Porubský, Šírka - Škubák 6, Caban 2, Vajda, Priadka.

DPH - Ťuk 6:2 (3:0)

Zbytočne nervóznom stretnutí si DPH utvorilo do polčasu trojgólový náskok, ktorí už v druhej časti hry udržiavali a zaknihovali si tak povinné víťazstvo.

Góly: T. Pančík 2, Hippík 2, B. Srnka -Piliar 2.

Schalke - Oxymax 6:0 (2:0)

V súboji prvoligistov zápas vyšiel lepšie Šalkovčanom, ktorí boli lepším tímom a zaslúžene zvíťazili.

Góly: Ratica 2, Latta 2, Bella, Gëro.

Tami - Unios Horná 4:6 (2:5)

V stretnutí v ktorom sa v prvom polčase miestami aj iskrilo doplatilo Tami nato, že im chytal hráč s pola, čo ich súper dokonale využil a uhral prekvapujúco víťazstvo.

Góly: Patráš 2, Poliak 2 - Berec 2, Čief 2, Pašák, Bílek.

B. Kúpele - FC Horná 13:5 (6:1)

Jednoznačné víťazstvo prvoligistu, keď od úvodu zápasu dominoval na palubovke.

Góly: Pecník 4, Piliar 4, Špirka 3, Strieš - Polgár 3, Gëro 2.

N. P. Chvíľu - Blaugranas 7:9 (3:2)

Favorit stretnutia nastúpil na zápas značne oslabený no napriek tomu viedol v polovici druhého polčasu 6:2 a zdalo sa všetko jasné. Blaugranas potom, ale stal s popola a heroickým výkonom dokázal streliť sedem gólov v záverečnej desaťminútovke zápasu, čím dokonale prekvapil favorita.

Góly: Zlevský 4, Necpal 2, Sásik - Kútik 4, Cibuľka 2, Veselovský 2, Jakubovie.

Program osemfinále play off - druhé zápasy 20. februára: 11.00 Bafuna - Saj, 11.45 Sorry Tréner - Lentilky, 12.30 Spáči - Kotalší Orly, 13.15 DPH - Ťuk, 14.00 Schalke -Oxymax, 14.45 Tami - Unios, 15.30 B. Kúpele - FC Horná, 16.15 N. P. Chvíľu - Blaugranas.

1. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  1. Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov
  2. Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?
  3. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  4. Štefánka by Pulitzer
  5. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  6. Konferencia - EU support for research
  7. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  8. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?

Obce Horehronia ponúknu pestrý fašiangový program

Zvyky spojené s fašiangami stále dodržiavajú aj obce na Horehroní. Prinášame zoznam podujatí v okrese Brezno, ktoré sa konajú v posledný fašiangový víkend.

Fašiangové zvyky ovládli Španiu Dolinu

Tradíciu fašiangov obnovila v tejto obci nad Banskou Bystricou skupina nadšencov z Občianskeho združenia (OZ) Zvyky a tradície pred šiestimi rokmi.

Chrípky je v kraji menej, zatvorených je však stále až 41 škôl

Ochorenia na ARO v tomto týždni v absolútnom počte chorých najviac postihujú vekovú skupinu ekonomicky aktívneho obyvateľstva.

Škôlkari a školáci na východe mali tento týždeň prázdniny, ovplyvnilo to aj chorobnosť.

Legendárnu chalupu z Nevery po slovensky chcú postaviť nanovo (+ FOTO a VIDEO)

Čiernohronská železnica v nej plánuje vystavovať fotografie a dokumenty z nakrúcania filmu, zriadila by tu malé múzeum rekvizít a vzdala poctu tvorcom filmu a hereckému kolektívu.

Legendárna robotnícka chalupa v doline Obrubovanské už nestojí, no má šancu ožiť nanovo.