Brezno vypadlo v štvrťfinále

Breznu sa nedarilo, vypadlo v štvrťfinále. Napriek tomu je už účasť v play-off úspechom.

BREZNO. Minulý týždeň sa v prvej hokejovej lige začalo štvrťfinále play-off druhej najvyššej slovenskej súťaže. Jediný zástupca nášho regiónu Brezno nastúpil najskôr dvakrát na klzisku Bardejova, odkiaľ však odišiel s dlhým nosom. V prvom zápase domáci prekorčuľovali súpera, ktorý nedovolene zastavoval ich útočníkov. V 10. minúte presilovku 5:3 využil Molnár a po 7 sekundách ďalšími dvoma gólmi zaznamenal hetrik v tomto stretnutí. Potom už Bardejov kontroloval priebeh hry a potvrdili úlohu favorita.
V druhom zápase v Bardejove otvorili domáci skóre v 3. min z presilovky. Do konca tretiny gól nepadol. V druhej tretine hostia nastúpili ako vymenení a v 26. min. viedli 2:1. V 29. minúte pridali tretí gól, ale o päť minút domáci vyrovnali a v 39. min už mali gól navrch. Víťazstvo 15 sekúnd pred koncom pečatili gólom do prázdnej bránky.
V nedeľu nastúpili súperi proti sebe na breznianskom ľade a zápas sa domácim vôbec nevydaril, keď prehrali deväťgólovým rozdielom a sezónu ukančili dosť neslávne. Napriek tomu je účasť v play úspechom pre horehronských hokejistov.

1. zápas: Bardejov - Brezno 6:2 (2:0, 3:1, 1:1), 10., 26, 39. J. Molnár, 15., 57. Zambori, 22. Slaninák - 36. Šimčík, 55. M. Babic. Rozhodovali: Bodák - Grečko, Gavalier, vylúčení: 3:4, navyše: Baláž (Bardejov) 2+2 za hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 1450 divákov.

SkryťVypnúť reklamu

2. zápas: Bardejov - Brezno 5:3 (1:0, 3:3, 1:0). 4. Zambori, 34. J. Molnár, 34. a 60. Slaninák, 39. Leitner - 22. J. Šimčík, 27. M. Babic, 29. Ivan, 1520 divákov.

3. zápas: Brezno - Bardejov 0:9 (0:3, 0:3, 0:3) - konečný výsledok série 0:3. Góly: 15. a 20. Zambori, 31. a 34. Molnár, 37. a 52. M. Baláž, 18. Leitner, 47. Baranok, 59. Stoklasa, 1999 divákov.

Piešťany - Kežmarok 4:3 pp, 7:1 a 8:2 - 3:0. Prešov - Trebišov 4:2 a 2:4. Trnava - Topoľčany 1:4, 3:0 a 4:3 - 2:1.