Pondelok, 18. február, 2019 | Meniny má Jaromír

Barani vyhrali a sú blízko k cieľu

Banskobystrickí hokejisti si poistili druhé miesto, ktoré by im už nikto nemal zobrať. Pre stopercentnú istotu potrebujú jeden bod.

BANSKÁ BYSTRICA. Banskobystrickí hokejisti po nevydarenom vystúpení doma s Trenčínom chceli fanúšikom potvrdiť, že s druhým miestom v tabuľke to myslia úplne vážne a v Spišskej Novej Vsi žiadne prekvapenie nepripustili. Nad domácimi hokejistami vyhrali a vrátili ich do nižšej súťaže. V úvodných dvoch tretinách to bolo na skóre vyrovnané, ale hŕstku najvernejších domácich priaznivcov vzrušovali len občasné záblesky hokeja. Barani psychicky pomohol gól v 40. min, keď Birovu strelu tečoval Pardavý do siete. Záverečnú časť hry začali naplno hostia a v 50. min po Češíkovom góle v presilovke prvýkrát viedli. Domáci vyrovnali nádherným gólom Hamráka v 53. min, no neradovali sa dlho. Už o dve minúty Kútny upravil stav na 4:3 pre hostí a skóre pri power-play Spišskej Novej Vsi spečatil do prázdnej bránky Hlinka.

Dušan Kapusta, asistent trénera Spišskej N. Vsi: ,,V zápase sme dvakrát viedli, ale góly sme dostali v posledných minútach oboch tretín, čo nám na psychike nepridalo. Jednoducho nám chýba viac šťastia a skúseností. Hostia pôsobili vyzretejším dojmom."

Miroslav Chudý, asistent trénera B. Bystrice: ,,Po posledných nepresvedčivých výsledkoch a výkonoch sme chceli na Spiši vyhrať, no vedeli sme, že to bude proti zachraňujúcim sa Spišiakom ťažké. Zápas sme nakoniec zvládli. V hre piati proti piatim sme boli lepším tímom, ale musíme ešte zlepšiť hru v oslabeniach. Domov odchádzame spokojní."

Výhra aj v Púchove

Domáca dvadsiatka odolávala druhému tímu extraligovej tabuľky až do 19. min, keď hosťujúci Bulík vysunul na červenú Tománka, ktorý sa sám rútil na Péka a s prispením pravej žŕdky ho aj prekonal. V 28. min Bauer vybojoval puk, prihral ho pred bránku Tománkovi, ktorý posúval na Bulíka. Ten sa dvoma rýchlymi sťahovačkami zbavil protihráčov a zavesil pod hornú tyčku domácej bránky. V 35. min sa Biro dostal počas presilovky k odrazenému puku a trafil presne do pravého horného rohu Pékovej bránky. V 36. min nepremenil Rumpel trestné strieľanie. O dve minúty neskôr pri signalizovanom vylúčení hostí využil výhodu Jaborník, ktorý si medzi kruhy nakorčuľoval na Cingelovu prihrávku a namieril do vinkla Vojtekovej svätyne. V 43. min si Sabola v útočnej tretine nikto nevšímal, ten sa dostal až pred Péka a prekonal ho blafákom.

Štefan Mikeš, tréner HK Orange 20: ,,Teší ma, že organizácia našej hry sa neustále zlepšuje, má to hlavu a pätu. Naše výkony sú pomerne stabilizované a náš herný prejav je stále lepší. Jednoducho nám chýba skúsenosť, opäť sa vyskytli individuálne chyby, ktoré zatiaľ nevieme odstrániť. V druhej tretine sme dvakrát netrafili prázdnu bránku, mohlo to skončiť aj opačne. Naopak, súper dvakrát využil naše oslabenie. Dvakrát sme nedostali puk z tretiny, hoci sme ho mali pod kontrolou, nato nasledovala chyba, strata puku a dvojgólové vedenie súpera. Škoda, že sme výsledok neurobili krajším."

Milan Staš, tréner B. Bystrice: ,,Uhrali sme víťazstvo, zápas mal dobrú úroveň z oboch strán. Mladíci mali dobrý pohyb, dobre korčuľovali. Tempo bolo svižné, dali sme góly. Odohrali sme zápas, ktorý pre nás nič nerieši, ale i napriek tomu som rád, že sme dohrali bez zranení a zbytočne sme si tu neskomplikovali život, ako niektoré mužstvá pred nami."

48. kolo

Spišská N. Ves - Banská Bystrica 3:5 (1:1, 1:1, 1:3), 1. a 53. Hamrák, 38. Heizer - 20. Padělek (Drotár, M. Hlinka), 40. Pardavý (Biro, Bulík), 50. Češík (Kútny, Vantroba), 55. Kútny (Češík), 60. M. Hlinka. Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Leskovjanský (Sp. N. Ves) na 10 min za filmovanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Halecký - Korba, Smrek, 838 divákov.

B. Bystrica: Fedor - P. Frühauf, Bauer, Paľov, Biro, Vizváry, Vantroba, Kubka, Bambúch - Tománek, Bulík, Pardavý - Padělek, M. Hlinka, Drotár - Rumpel, Češík, Kútny - Liščák, Ľ. Sabol, Ján Sýkora.

Lip. Mikuláš - Žilina 6:2 (1:0, 1:1, 4:1), Poprad - Nitra 2:4 (1:1, 1:1, 0:2), Zvolen - Martin 3:0 (2:0, 1:0, 0:0), Orange 20 - Trenčín 2:6 (0:0, 2:3, 0:3), Slovan Bratislava - Košice 2:0 (1:0, 0:0, 1:0).

49. kolo

Orange 20 - Ban. Bystrica 1:4 (0:1, 1:2, 0:1), 38. Jaborník - 19. Tománek, 28. Bulík, 35. Biro, 43. Sabol. Rozhodovali: Jonák - Brath, M. Orolin, vylúčení: 5:6, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 383 divákov. B. Bystrica: Vojtek - Fruhauf, Bauer, Paľov, Biro, Vizváry, Vantroba, Kubka, Bambúch - Tománek, Bulík, Pardavý - Padělek, Hlinka, Drotár - Rumpel, Češík, Kútny - Liščák, Sabol, J. Sýkora.

Nitra - L. Mikuláš 4:3 (0:0, 2:2, 2:1), Martin - Skalica 2:0 (0:0, 0:0, 2:0), Trenčín - Poprad 4:6 (1:3, 1:2, 2:1), Žilina - Slovan Bratislava 3:4 sn (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0, 0:1).

13. Orange 20 33 4 1 0 28 67:164 14

Program 50. kola v piatok 5. marca: Poprad - Ban. Bystrica, Skalica - Košice, Zvolen - Žilina, Bratislava - Nitra, L. Mikuláš - Trenčín, Orange 20 - Spiš. N. Ves.

51. kolo v nedeľu 7. marca o 17.00: Ban. Bystrica - L. Mikuláš, Spiš. N. Ves - Poprad, Trenčín - Bratislava, Nitra - Zvolen, Žilina - Skalica, Košice - Martin.

4. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
  5. 4 úkony, ktoré treba absolvovať po založení s.r.o.

Tina Mazeová.

Kandráč dnes zaspieval na Chopku novú hokejovú hymnu (+ FOTO a VIDEO)

"Hokejová" odkazuje na slovenský folklór, no má aj prvky skladieb populárnych na hokejových zápasoch.

Ondrej Kandráč a za ním vľavo maskot Macejko.