Dukla porazila Slovan dvomi gólmi Ďuriša

Banskobystrickí futbalisti mali v sobotu veľký deň. Porazili majstrovský Slovan, keď už po polčase o dva góly, navyše udržali najlepších strelcov súťaže.

BANSKÁ BYSTRICA. V druhom jarnom kole najvyššej slovenskej súťaže privítali futbalisti banskobystrickej Dukly na Štiavničkách obhajcu titulu Slovan Bratislava na čele s dvojicou najlepších strelcov Corgoň ligy. Pavol Masaryk a Juraj Halenár sa však nepresadili, naopak jednoznačne ich tromfol domáci útočník Michal Ďuriš. Už v úvodnom polčase v priebehu dvanástich minút dvomi gólmi zariadil vedenie Dukly. V úvode sa síce zdalo, že belasí budú mať v stretnutí navrch, keď už v 5. min Dobrotka zahral trestný kop z pravej strany asi z 30 metrov a lopta doplachtila na brvno Borošovej brány. O štyri minúty sa cez Turňu pretlačil Brezňaník, z dobrej pozície strelil vedľa. Z domácich dal vyniknúť brankárovi hostí Putnockému až Panšík v 17. min. Na Štiavničkách sa nehral veľmi oku lahodný futbal. Hostia hrali viac na náhodu, domáci sa snažili o kombináciu, no nervozita im zväzovala nohy. Ich góly však boli výnimkou. V 32. min Seye krásne uvoľnil Michala Ďuriša, ktorý podstrelil Putnockého. O dvanásť minút pre zmenu Uškovič aj s pomocou stopéra Slovana Salatu poslal za obranu súpera Ďuriša, ktorý pekne obstrelil Putnockého. Po prestávke psychicky pomohol Bratislavčanom rýchly gól bývalého hráča Dukly Salatu po rohu Halenára. Slovan však z toho veľa nevyťažil, naopak nepresnou hrou pomohol hráčom Dukly zdvihnúť hlavy. Vojaci stále s väčšou istotou bránili územie okolo šestnástky, výnimkou bol len Obžerou prienik v 65. min, keď Boroš vyrazil na roh. Naopak Ďuriš mohol v 86. min skompletizovať hetrik, ale zo 14 metrov zbrklo vystrelil a Putnocký zachránil na roh.

SkryťVypnúť reklamu

Hlasy trénerov

Jozef Jankech, Dukla: ,,V prvom polčase sme dali dva góly a boli sme viac priamočiari, i keď boli v našej hre nedostatky. V druhom polčase sme dostali rýchly gól a súper sa dostal do zápasu po dobrej štandardnej situácii. Trošku sme sa potom hľadali, nebránili sme, ale napokon sme hru vyrovnali. Aj keď horko ťažko, ale doviedli sme zápas do víťazného konca."

Štefan Horný, Slovan: ,,V prvom polčase by sme s týmto výkonom neporazili ani druholigové mužstvo. Dukla nás prebila v rýchlosti, osobných súbojoch a agresivite a išla zaslúžene do vedenia dvoma gólmi Ďuriša. V kabíne sme si povedali čo treba zmeniť. Zmenili sme hru a dali sme rýchly gól. Naša prevaha však nestačila, chýbal nám kúsok šťastia a stratili sme nie bod, ale tri."

21. kolo

Dukla B. Bystrica - Slovan Bratislava 2:1 (2:0), 32. a 44. Michal Ďuriš - 49. Saláta, ŽK: 40. Poljovka, 47. Seye, 80. Turňa - 57. Obžera, 71. Dosoudil, rozhodovali: Olšiak - Kubačka, Kubica, 1980 divákov. DUKLA: Boroš - Turňa, Adámik, Poljovka, Savič - M. Pančík ml., Pleva, Seye (60. V. Gajdoš), T. Hučko - Uškovič (90. Ľ. Chmelík), Michal Ďuriš (88. Pich).

Dubnica - Trnava 2:1 (0:0), 56. J. Vavrík, 62. M. Ondráš - 90. Nascimento dos Santos, ŽK: 15. Bruško, 80. Duga, 87. Bajza - 87. Tiago Bernardini, ČK: 67. Bruško (Dubnica) po 2. ŽK, rozhodovali: Chmura - Brendza, Petríček, 1980 divákov.

Petržalka - Ružomberok 2:2 (0:1), 47. P. Fieber ml., 60. Šedivý - 18. Ďubek, 52. Gallo, ŽK: 32. F. Kiss, 62. P. Fieber ml. - 17. Zošák, 35. J. Chovanec, rozhodovali: Sedlák - Chládek, Košecký, 180 divákov.

Nitra - Senica 2:1 (0:1), 86. a 90. Šimonek - 12. Gajdošík, ŽK: 53. Matúš Mikuš, 86. Burák, 87. Šimončič - 61. Homola, 81. Podaný, ČK: 87. Podaný (Senica) po druhej ŽK, rozhodovali: Valášek - Slyško, D. Hrčka, 855 divákov.

Dun. Streda - Žilina 0:2 (0:1), 1. a 65. T. Oravec, ŽK: 63. Sariyar, 78. Bajevski - 60. Šourek, 64. Pečalka, rozhodovali: Trutz - T. Somoláni, Cuninka, 3512 divákov.

Prešov - Košice 1:1 (0:0), 55. Jurčo - 66. Škutka, Rozhodca: Vlk, ŽK: Djokovič, Milinkovič - Pribula, Čep, 1762 divákov.

Strelci

1. Pavol Masaryk (Slovan) - 10 gólov

2. Juraj Halenár (Slovan) - 9 gólov

11. Dušan Uškovič, Marek Kuzma - 5 gólov

20. Tomáš Bruško, Vratislav Gajdoš, Mouhamadou Seye - 3 góly

31. Róbert Pich, Viktor Pečovský, Jozef Adámik, Michal Pančík ml., Michal Ďuriš - 2 góly

12. Košice 21 3 4 14 17:43 13

Program 22. kola v sobotu 13. marca o 15.30: Ružomberok - Prešov, Slovan - Nitra, Trnava - D. Streda, Košice - Dubnica, o 17.30: Senica - Petržalka. V nedeľu 14. marca o 14.30: Žilina - B. Bystrica.