Piatok, 5. marec, 2021 | Meniny má FridrichKrížovkyKrížovky

Barani nezvládli zápas psychicky

V úvodnom zápase štvrťfinále play off hokejovej extraligy hráči Banskej Bystrice nepotvrdili úlohu favorita, s Nitrou prehrali po samostatných nájazdoch.

BANSKÁ BYSTRICA. Podľa postavenia v tabuľke boli hokejisti Banskej Bystrice v štvrťfinále play off extraligy proti Nitre favoritmi, no v prvom súboji na domácom ľade nepresvedčili. Prehrali po samostatných nájazdoch, pritom na začiatku druhej tretine viedli 3:1. Hosťom sa však podarilo rýchlo znížiť a v ďalšom priebehu potvrdili, že na baranov vedia zahrať. Disciplinovanou hrou prinútili Bystričanov k chybám, navyše sa dali vylučovať a strácali pôdu pod nohami. Všetko vyvrcholilo po polhodine hry, keď hrali skoro šesť minút v oslabení, z toho 16 a 38 sekúnd o dvoch hráčov. Nitrančania pôsobili pokojnejším dojmom, výbornou defenzívou deptali domácich, ktorí sa len komplikovane dostávali do útočnej tretiny. Noapak sami si vždy priamočiaro nakorčuľovali pred Petríka a neustále hrozili. Nakoniec sa im podarilo vyrovnať. V 53. min mali možnosť ísť do vedenia znova domáci, po Hlinkovi sa však z dorážky nepresadil Drotár a následne na opačnej strane vychytal Vlka Petrík. Najväčšiu šancu tretiny mal v 56. min H. Ručkay, v presilovke hostí však zblízka svoju šancu zahodil. Bystričania mohli v závere strhnúť víťazstvo na svoju stranu, keď Češík 30 sekúnd pred koncom neposlal puk za Lakosilov chrbát.

V predĺžení nevyužili domáci hokejisti presilovku 4 proti 3, v ktorej mali šance Frühauf, Tománek a Hlinka. V prvej sérii samostatných nájazdov bol úspešný domáci Bulík, v druhej však hostia vyrovnali a v záverečnej rozhodol S. Saliji o víťazstve Nitry. ,,Dobre sme odohrali len prvú tretinu. Na začiatku druhej sme dali lacný gól na 3:1, ale po fatálnej chybe sme inkasovali, akoby sme sa zosypali a Nitre sme nechali veľa priestoru. Hrali sme zle, predĺženie sme hrali pasívne, mali sme možno dve strely, aj to propagačné. Verili sme si v nájazdoch, ale nevyšlo to. Sám som chcel vymyslieť niečo iné ako v základnej časti. Teraz sú na koni Nitrania a musíme sa s tým vyrovnať. Musíme hrať ako tím a v nedeľu vyhrať," povedal kapitán baranov Ján Pardavý.

Bystričania hrali po zisku vedenia nepochopiteľne nervózne a mali oveľa viac roboty pri krotení, puku, ktorý im tancoval nepríjemným spôsobom okolo hokejok. Navyše si nedokázali poriadne prihrať a v súbojoch jeden na jedného ťahali za kratší koniec. ,,Hostia puky vozili do útočnej tretiny, my sme ich iba nastreľovali a ťažko sme sa potom k ním dostávali. Niekedy sme zle napádali. Nebolo to z našej strany. Do ďalších zápasov musíme vstúpiť inakšie, myslieť pozitívne," dodal Pardavý.

Hlasy trénerov

Milan Staš, B. Bystrica: ,,Z našej strany to bol viac boj ako hra, pri pohodlnom náskoku 3:1 sme mali zápas už len dohrať. Súper však zvýšil aktivitu, začali sme robiť chyby a dovolili sme mu vyrovnať. Nevytvorili sme si dostatočný tlak na to, že sme hrali doma. V predĺžení a posledných 10 minút bol súper lepši, žiaľ samostatné nájazdy nám nevyšli, hoci sa nám v nich počas sezóny darilo. Prehra nás mrzí a bolí, chceli sme prvý zápas vyhrať. Musíme však zdvihnúť hlavy."

Peter Oremus, Nitra: ,,Diváci na štadióne a pri televíznych obrazovkách mohli vidieť všetko. Boli tam góly, nasadenie i tvrdé zákroky. Náš výkon gradoval až do predĺženia, hráči dodržiavali veci, ktoré sme si povedali pred zápasom. Výsledok ma teší a chceme na to nadviazať aj v druhom zápase."

Štvrťfinále play off - prvé zápasy

HC 05 Ban. Bystrica - Nitra 3:4 sn (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1) - stav série 0:1. Góly: 6. Pardavý (Frühauf, Bulík), 7. Frühauf (Pardavý, Bulík), 23. Biro (M. Hlinka) - 5. Kmeč (M. Štefanka), 24. M. Slovák (M. Kováčik, Jass), 47. M. Kováčik (M. Slovák, Čaládi) - S. Saliji. Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország, Halecký - Gajan, V. Snášel, 3289 divákov.

Slovan Bratislava - Zvolen 8:2 (3:0, 3:0, 2:2) - stav série: 1:0. Góly: 8. Sersen, 15. a 54. Kuľha, 15. S. Hudec, 29. Vaic, 33. D. Skokan, 40. Róbert Huna, 42. Lažo - 49. L. Čierny, 59. Juraško.