Piatok, 26. apríl, 2019 | Meniny má Jaroslava

Rakytovčania prehrali doma

Z našich tímov v druhej lige Východ si víťazstvo pripísalo iba béčko banskobystrickej Dukly. Železiari aj Rakytovčania prehrali. Druhí dokonca na vlastnej pôde.

II. liga skupina Východ - 17. kolo:

Moldava - ŽP Šport Podbrezová B 2:0 (1:0)

Pod umelým osvetlením sa hral kvalitný zápas. Domáci sa ujali vedenia v 42. min, keď po prehratom hlavičkovom súboji, sa lopty zmocnil Gavlák a otvoril skóre - 1:0. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Hostia sa snažili o vyrovnanie, no počas vrcholiaceho tlaku v 91. min. Timkovič zakončil na 2:0. Bol to vynikajúci zápas z obidvoch strán. Hostia si počas zápasu vypracovali sedem - osem gólových šancí, z toho tri vyložené na hranici malého vápna, ale ani jednu nedokázali premeniť. Po zápase publikum odmenilo výkon hostí dlhotrvajúcim potleskom.

Góly: 42. Gavlák, 91. Timkovič ŽK: Dupkala - Minčič, Blaško, rozhodoval Mriglot, 1300 divákov.

ŽP ŠPORT B: Hanák - Turňa, Nosko, Minčič, Blaško, Kočan, (69. Púchy) Podio, Betka, Sedliak (86. Schöber), Giertl (62. Kubašiak), Pančík. Trener: Raffaele Quaranta.

Dukla B. Bystrica B - Lipany 1:0 (0:0)

Hostia začali lepšie. Dukla až v druhej polovici prvého polčasu vyrovnala hru a vytvorila si niekoľko veľmi dobrých šancí k skórovaniu, tie však nezužitkovala. Aj nástup do druhého polčasu patril Lipanom. Zmena prišla po prestriedaní v domácom mužstve a Dukle sa podarilo prevziať iniciatívu. Tá vyvrcholila v 84. min, keď po peknej akcii Laksík rozhodol zápas. Duel mal veľmi dobrú úroveň.

Gól: 84. Laksík. ŽK: Štuber, Rejdovian, Chomístek, Laksík - Kirniak, rozhodoval Špaček, 80 divákov.

FK DUKLA B: Ďurčo - Snitka, Hlinka, Štuber, Gálik, Vajda (74. Brašeň M.), Rejdovian, Vician (68. Borbély), Libič, Kostúrik (61. Laksík), Chomístek. Tréner: Karol Praženica.

MFK B. Bystrica - Trebišov 0:2 (0:1)

Domáce mužstvo nezvládlo ani druhý zápas jarnej časti, keď podľahlo hosťom z Trebišova. Dej stretnutia sa vyznačoval vyrovnanou hrou no hostia mali loptu viac pod kontrolou. Úvodný gól stretnutia dal v 35. min Čižmár, z protiútoku obstrelil Lauka a od žrde sa lopta dostala do domácej brány. Domáci si v prvom polčase vypracovali gólové príležitosti, ktoré však nedokázali vo finálnej fáze zužitkovať. V 45. min rozhodca odpískal sporný pokutový kop, ale domáci brankár vystihol Capkovi smer strely, ktorú zneškodnil. Druhý polčas domáci zvýšili intenzitu, opäť však nedokázali z dvoch vyložených príležitostí streliť vyrovnávajúci gól. A tak prišla 61. min a Oláh po rohovom kope hlavou zavesil nechytateľne na 0:2. Domáci už nedokázali skorigovať výsledok a hostia umnou hrou udržali stav až do konca stretnutia.

Góly: 35. Čižmár, 61. Oláh. ŽK: Sarvaš, Novák, Solivajs - Toporčák, rozhodoval Páchnik, 110 divákov.

MFK B. Bystrica: Lauko - Penov, Gašpar, Sarvaš, Lörinc, Kupčík, Novák, Sojka, Cimerman, Starší (82. Solivajs), Valentyni (46. Jankovič). Tréner: Anton Jánoš.

Zvolen - Žilina B 4:1 (0:0), 50. Pelegríny, 64. Tyčiak, 69. Bohuš, 90+. Karakačanov - 78. R. Škrobák, rozhodoval: Vlčej, 565 divákov.

Vranov - Poprad 1:0 (0:0), 59. P. Šamo, ČK: 32. S. Kišš (Vranov) po druhej ŽK, rozhodoval: Leško, 620.

Humenné - FK Čadca 1:0 (0:0), 73. S. Drogba, rozhodoval: Špivák, 350.

Prešov jun. - Košice B 5:3 (4:1), 14., 20. a 38. Belejík, 44. D. Leško, 53. J. Dolný - 36. M. Digoň, 50. Dubecký (vl. gól), 81. Pačinda, rozhodoval: Molitoris, 390.

Stará Ľubovňa - Spišská N. Ves - odložené na 5. mája o 16.00 h pre nepriaznivý terén.

16. S. Ľubovňa 15 2 2 11 12:28 8

Program 18. kolo v sobotu 27. marca o 15.00: Trebišov - Dukla B. Bystrica B, Čadca - MFK B. Bystrica, ŽP Šport Podbrezová B - Humenné, Lipany - Zvolen, Spišská N. Ves - Vranov, Poprad - Prešov jun., v nedeľu 28. marca o 10.30: Žilina B - S. Ľubovňa, Košice B - Moldava.

1. Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?