Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Dukla pokračuje v nepríjemnej sérii bez vítazstva

Banskobystrickí futbalisti nevyhrali v štvrtom zápase po sebe a vedúca dvojica sa im vzďaluje. Držia však tretie miesto, lebo aj súperom sa nedarí.

BANSKÁ BYSTRICA. Dukla akoby strácala v jarnej časti dych, alebo ide na ňu jarná únava. Zo šiestich zápasov vyhrala len nad bratislavským Slovanom, v dvoch remizovala, troch prehrala. Minulý týždeň si pripísala len bod, po remíze s Košicami v stredu. V sobotu prišla ďalšia prehra v Ružomberku. Dlho to bol málo záživný futbal. Domáci síce boli o čosi iniciatívnejší, ale ich nakopávané lopty smerom dopredu k ničomu neviedli. Dukla sa zameriavala hlavne na pozorné bránenie a na polovicu súpera sa dostávala len sporadicky. Prvú šancu v zápase však mali práve hostia. V 29. min hľadal Ďuriš prízemným centrom Gajdoša, domáci obranca P. Maslo odvracal nebezpečenstvo odkopom z bránkovej čiary. B. Bystrica bola v týchto fázach hry lepšia a často podnikala výpady do pokutového územia súpera. V prvom polčase zahrávala 5 rohových kopov, kým domáci ani jeden. Ružomberok začal druhé dejstvo náporom, z ktorého vyťažil tri rohy za sebou. V 55. min založili Liptáci ďalšiu akciu, odrazená lopta sa dostala pred J. Masla, ktorý umiestnenou strelou zblízka poslal svoj tím do vedenia - 1:0. Dukla sa prebrala až v 77. min. Uškovičovu strelu - vôbec prvú hosťujúcu medzi tri žrde - Hrdlička v domácej bránke vyrazil na roh. A keďže hostia sa do konca stretnutia na nič nezmohli, Ružomberok zaznamenal už tretie jarné domáce víťazstvo v rade.

Hlasy trénerov

František Straka, Ružomberok: ,,Naše víťazstvo si vysoko cením, bolo vydreté. V prvom polčase sme hrali pod svoje možnosti, nedarila sa nám kombinácia, strácali sme lopty, boli sme málo agresívni. Cez prestávku sme si to v kabíne vydiskutovali. V druhom polčase nám pomohol príchod Coimbru na ihrisko, začali sme hrať kolmejšie a lepšie kombinačne a nakoniec sme dali zaslúžený gól. Svoj tím musím pochváliť predovšetkým za morálku."

Jozef Jankech, Dukla: ,,Diváci videli bojovný zápas, s maximálnym nasadením. Obe mužstvá chceli vyhrať, domácim sa to podarilo, nám už tretíkrát po sebe nie, čo nás veľmi mrzí. Dnes sme boli blízko aspoň k bodu. Hráčom nemám čo vyčítať, spravili všetko, čo bolo v ich silách."

25. kolo

Ružomberok - Dukla B. Bystrica 1:0 (0:0), 55. J. Maslo, ŽK: 68. Coimbra, 79. Zošák - 22. M. Pančík ml., 36. Turňa, 58. Michal Ďuriš, rozhodovali: Vlk - Balko, Petríček, 1 981 divákov.

DUKLA: Boroš - Turňa (86. Považanec), Adámik, Chmelík, Brašeň - M. Pančík ml., Pleva, Seye (66. Uškovič), T. Hučko - V. Gajdoš (77. Snitka), Michal Ďuriš.

Košice - Nitra 2:0 (0:0), 56. a 89. D. Škutka. Prešov - Dubnica 2:0 (2:0), 6. Papaj, 16. Hanek. Petržalka - Dun. Streda 1:1 (0:1), 88. Machovec - 8. Nikolič. Žilina - Senica 2:1 (1:0), 13. T. Majtán, 90.+ Jež - 71. A. Hesek.

12. Košice 25 5 6 14 24:47 21

Program 26. kola v sobotu 3. apríla o 17.30: Dukla B. Bystrica - Petržalka, Slovan - Košice, o 19.30: Senica - Dubnica, D. Streda - Prešov, Žilina - Trnava, v nedeľu 4. apríla o 14.30: Nitra - Ružomberok.