Nedeľa, 29. január, 2023 | Meniny má Gašpar

Králiky bodovali v Novej Bani

V najvyššej stredoslovenskej futbalovej súťaži sa sa futbalisti Kremničky smiali na verdiktoch rozhodcu, ale po jeho záverečnom hvizde im do smiechu nebolo. Králiky si priviezli cenný bod z Novej Bane.

III. liga Stred - 16. kolo

Veľký Krtíš - Kremnička 2:0 (1:0)

Aktívnejší za celý zápas boli hostia, no prvý gól strelili domáci, keď po rohovom kope sa hlavou nikým nekrytý presadil Pavlovkin. Kremnička svoje tempo stále zvyšovala a do polčasu bola nútená vystriedať zraneného Beňáka.

SkryťVypnúť reklamu

Do druhého polčasu nastúpila Kremnička ako keby bola na ihrisku v dvojnásobnom počte. Hráčov Krtíša k lopte nepustila a domáci sa len zubami-nechtami bránili vo vlastnej šestnástke. Najväčšie príležitosti na skórovanie mal Choma. Počas záverečného tlaku hostí sa dostávali domáci do protiútokov a z jedného získali pokutový kop, ktorý Nemčok s prehľadom premenil. Hráči Veľkého Krtíša nepredviedli dobrý výkon, avšak najhorší na ihrisku bol rozhodca Čunderlík, ktorý svojimi verdiktmi rozosmieval ako domácich tak aj hostí.

Góly: 12. Pavlovkin, 90. Nemčok (11m). ŽK: Nilaš - Rapčan, Choma, Juračka.. Rozhodoval Čunderlík, 380 divákov.

KREMNIČKA: Juračka - Murgaš, Hurík, Palkovič (75. Palovič), Bíreš, Rusnák (71. Žabka), Rapčan, Ševčík, Wolf, Jobko, Beňák (40. Choma).

Nová Baňa - Králiky 1:1 (0:0)

Na veľmi dobrom teréne boli hostia v prvom polčase lepším mužstvom a vypracovali si niekoľko gólových šancí. V 8. min tvrdú strelu Murína, vyrazil s námahou brankár domácich na roh a v 30. min ten istý hráč šiel sám na brankára, ale strelil vedľa. Domáci v prvom polčase ohrozili bránu hostí v 23. min strelou Lenártha.

V druhom polčase sa hra vyrovnala, no hosťujúci hráči mali viac z hry, ale domáci sa nakoniec ujali vedenia z trestného kopu, keď strelu Garaja, tečoval v múre hráč hostí. V 69. min strelou po pravom krídle, Fojtík nahral Murínovi a ten ľavačkou prízemnou strelou k žrdi vyrovnal. Hostia mohli rozhodnúť o zápase 8 minút pred koncom, avšak hráč Caban dlho otáľal so strelou a domáci mu loptu vypichli. Za predvedený výkon v prvom polčase si hostia zaslúžili vyhrať, ale potvrdilo sa keď nedáš góly nemôžeš ani vyhrávať. S prehľadom rozhodoval rozhodca Kuchárský.

Góly: 50. Garaj - 69. Murín. ŽK: Valkovič, Budinský, Garaj, Pánik - Kohút. Rozhodoval Kuchársky, 300 divákov.

KRÁLIKY: Pavlenda - Čabala, Kohút, Pagáč, Belko, Šatura (78. Hroš), Piliar, Fojtík, Murín, Caban (90. Hamšík), Vajda (60. Kollár).

Fiľakovo - L. Štiavnica 3:0 (3:0), Szokíz, Tóth 2.

Bytča - Námestovo - nehralo sa z technických príčin Bytča odvolala zápas.

Liet. Lúčka - Turč. Teplice 2:3 (0:1), Kotrbanec, Hluchý (11m) - Pittner (vl.), Jeťko 2.

Dol. Ždaňa - Krásno 6:1 (4:1), Orolín 3, Páleník 2, Kravárik - Šidlo.

Ružiná - Bánová 2:0 (1:0), Hazucha 2. Záv. Poruba - Turany 2:0 (0:0), Králik, Švárny.

16. T. Teplice 16 3 3 10 20:39 12

Program 17. kola v sobotu 3. apríla o 15.30: Turč. Teplice - Bytča, v nedeľu 4. apríla o 10.30: Kremnička - Liet. Lúčka, Krásno - Nová Baňa, o 15.30: Králiky - Veľký Krtíš, Záv. Poruba - Fiľakovo, Turany - Ružiná, Bánová - Dol. Ždaňa, Námestovo - L. Štiavnica.