V Medzibrode rozstrieľali Michalovú

V najvyššej oblastnej futbalovej súťaži padlo dosť gólov, o čo sa hlavne postaralo Jasenie, ktoré vyprášilo Baláže a hlavne Medzibrod sedmičkou Michalovej.

I. trieda

Jasenie - Baláže 5:0 (3:0)

Na rozbehnutie jarnej časti súťaže si domáci príjemnejšieho súpera ani nemohli želať. V pohodovom tempe si z chuti zastrieľali a docielili vysoké víťazstvo. V slušne hranom zápase sa aj hostia snažili, ale to bolo všetko málo a na rozbehnutých domácich to nestačilo. Takže sa zrodil rovnaký výsledok ako v 1. kole súťaže

Góly: 10., 50. Bukovec M., 13. Weisenbacher J., 40. Weisenbacher H., 65. Malček. ŽK: Weisenbacher J. - Slobodník. Pred 100 divákmi rozhodoval Sitarčík.

JASENIE: Havran- Bukovec M., Kordík, Gaboň, Demeter (74. Ľupták M.), Mistrík (46. Parobek), Bukovec P., Štulajter, Weisenbacher J. (60. Oravec), Weisenbacher H., Malček
BALÁŽE: Kostiviar- Kenický, Rusko P. (59. Demian), Slobodník (55. Latinák), Jablonovský, Chaban V., Heric, Koctúr (80. Chaban R.), Rusko D., Dian, Mesík

Poniky - Lučatín 2:0 (1:0)

Hostia vyrukovali s tvrdou hrou, čo domácim nevyhovovalo a 1. polčas odohrali v kŕči. V 15. minúte po prieniku k šestnástke bol Poliak faulovaný a on sám následne premenil nariadený pokutový kop. V 2. polčase si hostia vyvinuli tlak, chceli vyhrať aj za cenu veľmi tvrdej hry, ale v 90. minúte sa zápas rozhodol, keď z protiútoku do prázdnej brány premenil svoju šancu Kíšik.

Góly: 22. Poliak (11 m), 90. Kíšik. ŽK: Madoš J., Valent, Kíšik, Kohút - Vaník Matej. ČK: Vaník Matej. Pred 150 divákmi rozhodoval Kučera

PONIKY: Madoš P. - Farkaš (15. Valigura), Poliak, Potkan, Vojtek, Prostredník (82. Mišečka), Valent, Kíšik, Klementis, Maľa, Madoš J. (60. Kohút)

LUČATÍN: Citara- Uhrík (79. Šišiak L.), Šišiak I., Mokroš, Hraško, Turčan, Sedliak, Vaník Matej, Vaník Martin, Hruška I., Prostredný

Braväcovo - Sl. Ľupča 0:1 (0:0)

Vo vyrovnanom zápase zvíťazili hostia, ktorí mali predsa len výraznejšie šance a aj vďaka tomu, že domáci zahodili päť minút pred koncom pokutový kop. Za zmienku stojí výborný výkon rozhodcovskej trojice.

Góly: 75. Vaník. ŽK: Ambróz, Zelenčík - Majer, Holec. ČK: Lakomčík Marián. Pred 130 divákmi rozhodoval Gemzický.

BRAVÄCOVO: Martinec- Turan, Ambróz, Radóc, Rusnák (46. Švančara), Vaník, Srnka, Brenkus, Divok (24. Košík), Ľupták, Zelenčík

SL. ĽUPČA: Žokovan- Mačkovič, Holéczy, Lakomčík Milan (69. Lipa), Oravec, Giertl, Sandány M., Majer, Beňák (24. Sandány S.), Lakomčík Marián, Vaník (90. Svintek)

Osrblie - Mýto 2:2 (2:2)

Bolo vidno, že je začiatok súťaže, pretože obe mužstvá neboli rozohrané. Od začiatku sa viac bojovalo ako hralo. Domáci po dobre zahranom rohu v 6. minúte a po strele Fedora do brvna sa najlepšie v päťke zorientoval Hanzlovič a otvoril skóre. Potom sa prelievala hra z jednej strany na druhú a v 12. minúte po peknej individuálnej akcií spoza 16-ky vyrovnal hosťujúci Matula na 1:1. Domáci sa pustili do súpera a v16. minúte zdanlivo stratenú loptu pri postrannej čiare vybojoval Štulajter v 16. minúte si spravil aj stopéra a upravil na 2:1. Už sa zdalo, že polčas sa skončí týmto výsledkom a po chybe domáceho stopéra sa k lopte dostal Berčík, ktorý bol v šestnástke faulovaný a z penalty vyrovnal Makuša. Druhý polčas sa odvíjal v dobíjaní brány hostí, ktorí ale hrozili z rýchlych protiútokov, avšak vyznamenali sa obaja brankári, a tak sa zápas skončil zaslúženou remízou rovnako ako na jeseň.

Góly: 5. Hanzlovič, 16. Štulajter - 12. Matula, 43. Makuša (11 m). ŽK: Hanzlovič - Matula. Pred 150 divákmi rozhodoval Lauer.

OSRBLIE: Pacera - Danove, Žilík, Nemčok, Trnik, Hanzlovič, Fedor, Čutka, Pacera, Štulajter, Latinák

MÝTO: Kürty - Húsenica, Ďurajda, Giertl, Botoš, Piliar, Matula, Nikel, Makuša, Kleskeň, Berčík (86. Kurek)

Medzibrod - Michalová 7:0 (3:0)

V prvom jarnom kole v stretnutí nováčikov súťaže sa hral futbal solídnej úrovne. Hostia na začiatku boli aktívnejší až do prvého gólu domácich. Tento gól domácich upokojil a postupne preberali aktivitu. Následne až do konca stretnutia dominovali. Hostia aj za nepriaznivého stavu sa snažili o útočný kombinačný futbal.

Góly: 29., 37. Smida (11m), 35., 65. Urbančok, 53. Haviar, 55. Huťka Miroslav, 67. Gregor. ŽK: Mrník, Gregor - Krupa, Muránsky. Pred 120 divákmi rozhodoval Mišány

MEDZIBROD: Tonheiser- Huťka (70. Prievalský), Smida, Huťka Martin (60. Sokol P.), Sokol, Urbančok (75. Chrastina), Gregor, Huťka Miroslav, Mrník, Huťka J.

MICHALOVÁ: Muránsky - Vraniak, Krupa, Berčík (67. Kupec), Pajhan, Ostrihoň, Goceliak, Krupa M., Trnavský, Suja-Pumel (75. Makový), Kučerák.

Heľpa - Beňuš 3:0 (1:0)

Góly: 25. Riapoš R., 55. Riapoš M., 82. Skladaný M. ŽK: Bošeľa, Hyriak, Riapoš R. - Kupec M.

Tatran Č. Balog - Hronec

Nehralo sa pre nespôsobilý terén.

1. S. Lupča 14 12 0 2 45:11 36 2. Osrblie 14 9 3 2 39:12 30 3. Jasenie 14 9 2 3 39:16 29 4. Medzibrod 14 8 1 5 30:17 25 5. Hronec 13 6 5 2 25:15 23 6. Č. Balog 13 7 2 4 27:20 23 7. Lučatín 14 6 2 6 24:21 20 8. Poniky 14 5 1 8 22:27 16 9. Michalová 14 5 1 8 18:33 16 10. Mýto 14 3 5 6 22:27 14 11. Beňuš 14 4 1 9 14:32 13 12. Braväcovo 14 3 3 8 27:37 12 13. Heľpa 14 3 2 9 15:43 11 14. Baláže 14 3 0 11 12:48 9

Program 15. kola v nedeľu 4. apríla o 15.30: Medzibrod - Jasenie, Michalová - Osrblie, Mýto - Braväcovo, S. Ľupča - Poniky, Lučatín - Heľpa, Beňuš - T. Č. Balog, Hronec - Baláže.