Utorok, 31. január, 2023 | Meniny má Emil

Nečakané straty domácich favoritov

V piatej lige sa diali celkom čudné veci. Vedúce tímy doma strácali body. Badín aj Selce prehrali, Sásová remizovala. U všetkých je to prekvapenie, najväčšie v prípade víťazstva nováčika.

V. liga sk. C - 15. kolo

Radvaň - Kremnica 5:0 (2:0)

Domáci po dobrom výkone zvíťazili nad snaživým súperom, keď góly padali po pekných akciách.

Góly: 13. Orzságh, 24. Slobodník, 62. Bednár, 75. Tomčík, 89. Lipták. ŽK: Tomčík, Bednár, Trizna - Lupták, Ďurica, Urgela, Bíreš, Mališ. ČK: Lupták . Rozhodoval Jánošík, 130 divákov.

SkryťVypnúť reklamu

RADVAŇ: Filadelfy - Tomčík (76. Trizna), Bednár (82. Gašparík), Porubský, Országh (65. Palúch), Slobodník, Ševčík, Lipták, Ondrejka, Rubind, Kulišiak.

Sásová - Žarnovica 3:3 (1:2)

Domáci už v 3 minúte otvorili skóre, čo naznačovalo jasný priebeh celého zápasu. Hostia však neskôr prekvapili, keď z dvoch protiútokov otočili priebeh stretnutia. V druhom polčase domáci nepoľavili v streľbe na bránu hostí, tí však z protiútoku zvýšili na 3:1.na čo domáci zvýšili obrátky a dosiahli aspoň vyrovnanie. K obojstranne nervóznemu zápasu svojou troškou prispeli aj rozhodcovia.

Góly: 3. Kubina, 78. Dubovický, 86. Kuliš - 15., 55. Mikuška, 38. Šopa. ŽK: Vidiečan, Kentoš. Rozhodoval Szabó, 250 divákov.

SÁSOVÁ: Slobodník - Dočkal, Kentoš, Kováč, Kuliš, Turčan, Kubina, (46.Tkáč), Výlupok, Gibala (52. Smekal), Dubovický, Vidiečan (85.Ďuriš)

Selce - Kováčová 1:2 (1:1)

Začiatok sa odohrával hlavne v strede ihriska, keď sa súperi navzájom oťukávali. No v 16. minúte nastal na domácich tlak v podobe priameho kopu, ktorý premenil Wegh. Následne zabodovali aj hostia, keď odrazená lopta vykopnutá Kostúrom padla do brány. Domáci mali aj šancu na ďalší gól z pokutového kopu, ten však nepremenili, čo sa odrazilo na ich psychike čo využili hostia, ktorí začali hrať protiútok. V 2. polčas hostia vystriedali hráčov, a začali hrať protiútok, dali ďalší gól, ktorý sa súperi pokúšali vyrovnať. Hostia mali až do konca zápasu šance a príležitosti na gól, tie však zostali nevyužité.

Góly: 18. Kostúr - 16. Wegh, 67. Jesenský. ŽK: Adam, Kmeť, Kostúr - Plavec, Turák, Volko, Boroš, ČK: Kostúr. Rozhodoval Matošk, 180 divákov.

SELCE: Lalík - Kostúr, Pokoš, Kmeť (76. Šikula), Rakyta, Adam, Kupec, Piliar (66. Dirbák), Mořingl, Martinec, Špirka.

Šalková - Lovča 0:2 (0:0)

Povinné víťazstvo býva niekedy smutná prehra. To sa presne udialo v priebehu tohto zápasu. Keby sa domáci prispôsobili efektívnej hre hostí , určite by to nedopadlo tak, ako to dopadlo. Nemastný - neslaný prvý polčas si hostia znásobil v polčase druhom, keď peknou hrou zaslúžene zvíťazili.

Góly: 72. Matuška, 87. Páleník. ŽK: bez. Rozhodoval Dodok, 100 divákov.

ŠALKOVÁ: Vraneš - Pilko, Ratica, Rožko (66. Chovan), Repčin Ma., Solivaj, Bursa (54. Tenkel) Tuček, Šimčík, Latta (72. Repčin Mi), Čtvrtníček.

Partizán Č. Balog - Pliešovce 3:1 (0:0)

Domáci hráči nastúpili na zápas proti nováčikovi súťaže s cieľom potvrdiť víťazstvo z Lovče. Zo začiatku zápasu však bol nervózni, a nedokázali si vytvoriť žiadnu vyloženú šancu a prvú strelu na hosťujúceho brankára vyslali až v 43. minúte. Hostia sa predstavili ako disciplinovaný kolektív, ktorý umnou hrou držal domácich ďaleko od svojej brány. V 2. polčase hostia zlepšili pohyb a nasadenie, obraz hry sa zmenil. Vytvorili si šance, k čomu im dopomohlo aj vylúčenie hráča hostí po 2 žltých kartách. Vedenia sa ujali hostia, keď domáceho brankára prestrelil Pekovský. Od tohto momentu však bolo na ihrisku iba jedno mužstvom, hostia sa stiahli pred vlastnú šestnástku a iba sa bránili. Domáci vyrovnali v 85. minúte hráčom Šavlíkom, ďalšie dva góly dal Gašperan, a stanovili konečné skóre na 3:1.

Góly: 75. Šavlík, 80., 85. Gašperan - 64. Pekovský. ŽK: Boháčik, Medveď, Gašperan, Vozár, Auxt J. - Filip(2x), ČK: Filip. Rozhodoval Kret, 150 divákov.

Č. BALOG: Giertl - Auxt M., Medveď (60. Chovanec), Šavlík, Gašperan (92. Pančík), Turňa, Pečovský, Baboľ(87. Švantner), Vozár, Auxt J., Boháčik,

14. Lovča 15 2 1 12 12:42 7

Program 16. kola v nedeľu 11. apríla o 15.30: Kováčová - Badín, Priechod - Radvaň, Kremnica - Hrochoť, Lutila - Sásová, Žarnovica - Č. Balog, Pliešovce - Šalková, Lovča - Selce.