Sobota, 16. október, 2021 | Meniny má VladimíraKrížovkyKrížovky

Slovenská Ľupča si udržuje odstup

V najvyššej oblastnej súťaži prakticky nič nové. Vedúce dvojica kráča víťazným maršom a keďže v šlágri Jasenie prehralo v Medzibrode, ich náskok je väčší.

I. trieda - 15. kolo

Medzibrod - Jasenie 3:2 (0:0)

V stretnutí družstiev z čela tabuľky sa hral v 1. polčase futbal medzi šestnástkami. Do 2. polčasu nastúpili obe družstvá s úmyslom strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Domáci aj bez troch hráčov v základnej zostave svojou bojovnosťou udržali víťazstvo, a tak odčinili nespravodlivú prehru v jesennej časti súťaže.

Góly: 47. Huťka M., 64. Gregor, 58. Smida (11 m) - 70. Malček, 86. Bukovec M. ŽK: Oravec, Parobek. Pred 180 divákmi rozhodoval Dírer.

MEDZIBROD: Kajda- Chrastina (80. Haviar P.), Smida, Huťka M., Sokol, Urbančok, Gregor, Huťka Martin, Haviar, Mrník, Huťka J. (85. Haviar R.).

JASENIE: Havran- Demeter, Kordík, Bukovec M., Weisenbacher, Mistrík, Bukovec P., Gaboň (70. Jakubec), Malček, Oravec (75. Lupták), Parobek (50. Štulajter).

Michalová - Osrblie 1:4 (1:2)

Stretnutie bolo vyrovnané no domáci nepremenili šance, naopak hostia svoje príležitosti premenili, a tak celý zápas nemohol skončiť inak ako vysokým víťazstvom Osrblia.

Góly: 45. Suja - 34. Fedor, 43. Nemčok, 47., 69. Štulajter. ŽK: Goceliak - Vetrák

Pred 150 divákmi rozhodoval Gajdoš

MICHALOVÁ: Muránsky - Vraniak, Krupa st., Berčík, Goceliak, Ostrihoň, Kupec (61. Kvietok), Krupa ml., Trnavský (76. Kurek), Suja, Lapin

OSRBLIE: Spišiak - Danove, Vetrák (77. Trangoš), Žilík, Nemčok, Hanzlovič, Fedor, Čutka, Pacera, Štulajter, Latinák (65. Kupec)

Mýto p/Ď. - Braväcovo 3:0 (0:0)

Domáci po dlhom pôste konečne získali vytúžené tri body.

Góly: 60. Smola, 73. Sarvaš, 80. Matula. ŽK: Berčík - Turan. Pred 50 divákmi rozhodoval Mišány.

MÝTO: Kurty - Húsenica, Piliar, Giertl, Botoš, Ďurajda, Makuša, Sarvaš, Matula, Kleskeň, Berčík (46. Smola).

BRAVÄCOVO: Bubelíny - Turan, Nemčok, Radóc, Rusnák, Krajan, Švančara, Brenkus, Divok, Ľupták, Zelenčík.

Sl. Ľupča - Poniky 2:0 (1:0)

Za pekného počasia, na veľmi dobre pripravenom trávniku sa odohrával zápas dobrej úrovne. Hostia mali hneď v prvej minúte peknú šancu, ktorú však nepremenili. Domáci potom prebrali iniciatívu, z čoho pramenil gól Giertla. Domáci potom ešte nevyužili zopár šancí, a tak bol po prvých 45 minútach stav 1:0. V 2. polčase domáci po štandardnej situácií zvýšili gólom Holéczyho. Potom v priebehu zápasu domáci nastrelili ďalšie dve žrde, ale góly už nedali a teda zápas skončil zaslúžene 2:0.

Góly: 17. Giertl, 48. Holéczy. ŽK: Vaník - Prostredník, Kohút. Pred 250 divákmi rozhodoval Kolofík.

SL. ĽUPČA: Žokovan- Mačkovič, Holéczy, Urbančok (86. Lakomčík), Oravec, Ľupták, Hermánek, Sandány M. (Sandány S.), Majer, Giertl (46. Svetlík), Vaník.

PONIKY: Madoš P. - Karkalík, Kohút (71. Mišečka), Potkan, Vojtek, Prostredník, Poliak, Kíšik, Valigura, Maľa, Madoš J.

Lučatín - Heľpa 1:0 (1:0)

Hostia v Lučatíne hrali rýchly kombinačný futbal, avšak obrana ich do vážnejšej šance nepustila. Domáci sa mohli ujať vedenia už v 16. minúte, keď Turčanov nájazd brankár vystihol. Zopakoval si to v 26. minúte, avšak bol faulovaný a penaltu premenil Prostredný. V 2. polčase preukázali hostia väčšiu vôľu dosiahnuť dobrý výsledok, avšak šance si nevytvorili. Domáci mohli zvýšiť ešte v 65. minúte, keď Prostredný sám pred bránou strelil vedľa a v 78. minúte, zahodil druhú penaltu za faul na Hrušku. Hostia svojou hrou dokázali, že so záchranou asi nebudú mať problémy.

Góly: 26. Prostredný. ŽK: Sedliak M., Mokroš, Vaník Martin. Pred 100 divákmi rozhodoval Šimko.

LUČATÍN: Citara- Uhrík, Hruška Ľ., Mokroš (88. Urva), Hraško, Sedliak J. (6. Hruška I.), Prostredný, Sedliak M., Vaník Martin, Turčan, Šišiak I.

HEĽPA: Bošeľa - Takács, Hyriak, Bulava, Belan, Bošeľa M. (46. Kukuľa M.), Bošeľa Miloš, Riapoš, Kukuľa J. (80. Lilko), Oravkin, Skladaný.

Beňuš - Tatran Č. Balog 0:3 (0:2)

Hostia boli počas celého stretnutia lepším mužstvom a vyhrali zaslúžene.

Góly: 5. Potkány, 43. Muránsky, 90. Budovec. Pred 150 divákmi rozhodoval Caban J.

BEŇUŠ: Kupec M. - Plieštik, Kňazík, Vetrák, Hálka (60. Faško), Zelený, Medveď, Necpal (55. Šperka M.), Plieštik M., Šperka L. (65. Potkány), Ábel.

T. Č. BALOG: Medveď- Budovec, Potkány, Kostelný (76. Štulajter), Pančík, Sitarčí, Kvietok, Kliment, Švantner (46. Turňa), Muránsky, Auxt (46. Pečovský).

14. Baláže 15 3 0 12 13:50 9

Program 16. kola v nedeľu 11. apríla o 15.30: Jasenie - Hronec, Baláže - Beňuš NE o 10.30, T. Č. Balog - Lučatín, Heľpa - S. Ľupča, Poniky - Mýto, Braväcovo - Michalová, Osrblie - Medzibrod.