Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Kuzma zarmútil bývalých kamarátov

Futbalisti banskobystrickej Dukly prehrali v úvodnom zápase semifinále Slovenského pohára so Slovanom, do odvety však idú s optimizmom.

BANSKÁ BYSTRICA. Futbalisti banskobystrickej Dukly chcú do pohárovej Európy. V tabuľke Corgoň ligy sú na treťom mieste, v Slovenskom pohári chceli ísť do finále. Proti bratislavskému Slovanu by však museli predviesť lepší výkon, aby ho vyradili. Po domácej prehre v úvodnom zápase semifinále však k tomu majú ďaleko. O všetkom rozhodol Marek Kuzma, ktorý ešte v jeseni obliekal červený dres Dukly.

Jeho bývalý spoluhráči mu už v šiestej minúte dovolili preklusať skoro pol ihriska a navyše presne vystreliť z 25 metrov k pravej žrdi Borošovej brány. ,,Pri góle nikto okolo mňa nebol, nenapádal ma, vyskúšal som vystreliť a padlo to tam. Bol som hráč Dukly, na tento gól za Slovan som dlho čakal. V šatni Dukly sme boli kamaráti, teraz na ihrisku však nie sme kamaráti s niekdajšími spoluhráčmi, preto ma gól do siete bývalého klubu nemrzí. Dukla nás miestami prevýšila, nebol to z našej strany oslnivý výkon, no sme spokojní. Chceli sme vyhrať a čo sme si v príprave povedali, to sme dodržali, odveta bude o to ľahšia," povedal Kuzma.

Útočník belasých výstižne charakterizoval zápas, v ktorom mali domáci na víťazstvo, lebo hostia veľa futbalovéhio umenia nepredviedli. Obidvom tímom síce chýbalo niekoľko zranených hráčov, ale Bystričania hrali v poslednom kole proti Petržalke bez opôr a na ich futbal sa dalo pozerať. Mouhamoudu Seye by si znovu zaslúžil niekoľko ostrých slov od trénera Jozefa Jankecha, lebo ho znovu bolo málo vidieť. Bystrický kouč bol navyše postavený pred úlohu nahradiť stopéra Chmelíka, ktorého odviezli do nemocnice po strele do hlavy. ,,Nerátali sme, že z prvého útoku dostaneme gól, to nás dosť rozložilo. Potom sme už také veľké chyby nerobili, aj noví hráči sa držali, chytili sa a celkom dobre bránenie zvládli. Dopredu nám to však nejde, nevytvorili sme si gólové príležitosti. Máme za sebou len semifinálový polčas a ja pevne verím, že do odvety sa nám už hráči uzdravia a vydarí sa nám lepšie," povedal Jankech.

Odveta je o dva týždne a v klube veria, že v nej nebude chýbať Michal Pančík, ktorý si pri odchode z ihriska držal pravé rameno. ,,Bolí. Padol som a ruplo v ňom," vysvetlil Pančík, ktorý nezakrýval vinu ani pri góle Kuzmu. ,,Na pravej strane sme stratili loptu. Obidvaja stredoví hráči, pravý obranca aj ja sme boli na jednej strane, v strede vznikla obrovská diera, čo Marek využil. Marek je dobrý strelec a útočník a trafil perfektne. Možno nás to trochu zaskočilo," dodal Pančík.

Pohárová taktika je vždy jasná. V prvom domácom zápase neinkasovať, naopak streliť minimálne gól, čo sa Bystričanom nepodarilo. ,,Takýto úvod sme si nepredstavovali, do odvety sme chceli ísť bez gólu. Prvý polčas to bolo len po šestnástku, druhý lepšie, len sme sa nedostali do vyložených šancí, čo chýbalo. Prehrať už po góle v 70. sekunde je smutné, chceli sme vyhrať, postupovú situáciu sme si skomplikovali. Prehrali sme o jeden gól, na Slovane sa pokúsime streliť dva a žiadny neinkasovať," zakončil Pančík.

Semifinále Slovenského pohára - 1. zápas

Dukla Ban. Bystrica - Slovan Bratislava 0:1 (0:1), 2. M. Kuzma, ŽK: 70. Štepanovský, 83. Had, 89. Bagayoko (všetci Slovan), rozhodovali: Hracho - Kubica, Vindiš, 1880 divákov.

DUKLA: Boroš - Turňa (79. Pich), Vajda, Chmelík (33. Marek Hlinka), Brašeň - M. Pančík, Pleva, V. Gajdoš (69. Hučko), Michal Ďuriš - Uškovič, Seye.