Nedeľa, 24. február, 2019 | Meniny má Matej

Brusno dalo Blhu poltucet

V druhej najvyššej stredoslovenskej futbalovej súťaži sa strelecky darilo Brusnu, ktoré si hladko poradilo s Veľkým Blhom, naopak Jupie prišlo z Kalinova bez bodu.

IV. liga skupina Juh - 16. kolo

Brusno - Veľký Blh 6:0 (2:0)

Domáci začali nátlakovou hrou a v 10. min Švidráň po peknej akcii s Patrášom zahodil, ale o osem minút otvoril skóre. Potom sa dvakrát presadil Soják, v 75. min posadil Luptovčiak loptu na hlavu Chrenovského, ktorý pridal štvrtý gól. Brusno však neskončilo s gólmi, naopak Tuharský a Sokol z penalty uzavreli skóre.

Góly: 18. Švidráň, 39. a 50 Soják, 75. Chrenovský, 89. Tuharský, 90. Sokol (11m), ŽK: Gyure, Gibala, Tóth (V. Blh). Rozhodoval Košarník, 280 divákov.

BRUSNO: Škubák (81. Petrík) - Klinec, Tuharský, Sokol, Belko, Koreň (67. Luptovčiak), Ďurajka, Soják, Chrenovský, Švidráň, Patráš (70. Vetrák).

Kalinovo - Jupie B. Bystrica 2:0 (0:0)

Na začiatku prvého polčasu sa hra odohrávala medzi šestnástkami, vzruch nastal až v 41. min, keď domáci brankár hlavičku Hejčíka s námahou odvrátil na roh. V záverte polčasu mali domáci najväčšiu šancu skórovať, ale nevyužili ju. Po prestávke začali domáci tlačiť, čo využil najlepší strelec domácich na dva rozhodujúce góly. V 65. min po faule na Stacha pokutový kop nepremenil Baran. Domáci zvíťazili, aj keď tomu priebeh stretnutia nenasvedčoval.

Góly: 51. a 56. Püspöky, 56, ŽK: Dragijský, Ivan, Fízeľ - Stacho, Sylvestr. Rozhodoval Mačuda, 250 divákov.

PODLAVICE: Lukáč - Nemec, Pollák, Figúr (62. Sylvestr), Majling, Baran, Rakyta, Stacho (77. Marko), Rebek (46. Navrátil), Hejčík, Rohaľ.

Dolná Strehová - Poltár 0:6 (0:1), Pagáč 2 (1 z 11), Valentíny 2, Šulaj, Kurčík.

Štiavnické Bane - Žiar n/Hronom 3:0 (2:0), Holmík 2, Michálek.

Hajnáčka - Hliník 1:2 (1:1), Uhrín - Janú, Krčmárik.

Revúca - Ban. Štiavnica 2:1 (0:1), Švec, Urc - Kminiak.

Tisovec - Divín 5:0 (3:0), Bálint a Brndiar 2, Šándor.

14. D. Strehová 16 3 2 11 13:35 11

Program 17. kola v nedeľu 18. apríla o 16.00: Jupie B. Bystrica - Tisovec, Divín - Brusno, Kalinovo - D. Strehová, V. Blh - Revúca, B. Štiavnica - Hajnáčka, Hliník - Štiav. Bane, Žiar - Poltár.

1. Štefánka by Pulitzer
  2. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  1. Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov
  2. Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?
  3. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  4. Štefánka by Pulitzer
  5. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  6. Konferencia - EU support for research
  7. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  8. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?

Obce Horehronia ponúknu pestrý fašiangový program

Zvyky spojené s fašiangami stále dodržiavajú aj obce na Horehroní. Prinášame zoznam podujatí v okrese Brezno, ktoré sa konajú v posledný fašiangový víkend.

Fašiangové zvyky ovládli Španiu Dolinu

Tradíciu fašiangov obnovila v tejto obci nad Banskou Bystricou skupina nadšencov z Občianskeho združenia (OZ) Zvyky a tradície pred šiestimi rokmi.

Chrípky je v kraji menej, zatvorených je však stále až 41 škôl

Ochorenia na ARO v tomto týždni v absolútnom počte chorých najviac postihujú vekovú skupinu ekonomicky aktívneho obyvateľstva.

Škôlkari a školáci na východe mali tento týždeň prázdniny, ovplyvnilo to aj chorobnosť.

Legendárnu chalupu z Nevery po slovensky chcú postaviť nanovo (+ FOTO a VIDEO)

Čiernohronská železnica v nej plánuje vystavovať fotografie a dokumenty z nakrúcania filmu, zriadila by tu malé múzeum rekvizít a vzdala poctu tvorcom filmu a hereckému kolektívu.

Legendárna robotnícka chalupa v doline Obrubovanské už nestojí, no má šancu ožiť nanovo.