Baláže bodovali prvý raz na jar

Posledné mužstvo si pripísalo rovnaký zisk ako Slovenská Ľupča, vedúci tím však hral na rozdiel od nich vonku.

I. trieda - 16. kolo

Jasenie - Hronec 0:0 (0:0)

V nezáživnom zápase, bez vôle po víťazstve sa zrodila bezgólová remíza, ktorá viac-menej bola obraz hry obidvoch mužstiev.

ŽK: Frimm, Václavík, Boroš. Pred 150 divákmi rozhodoval Zeman.

JASENIE: Havran- Bukovec M., Mistrík, Kordík, Demeter, Gaboň, Oravec, Štulajter (79. Parobek), Bukovec P., Malček, Weisenbacher J.

HRONEC: Radovič - Frimm, Kučerák, Janko, Václavík, Ridzoň (72. Antal), Boroš, Náther, Gajdoš (87. Kúdelka), Pišoja, Štulajter (67. Cibuľa).

T. Č. Balog - Lučatín 3:1 (2:1)

Balog v prvom jarnom domácom vystúpení, chcel potešiť fanúšikov víťazstvom, čo začali napĺňať v 57. minúte po strel Klimenta. Hosťom sa podarilo v 42. minúte vyrovnať z pokutového kopu. Do šatne išli domáci predsa s vedením, keď Kliment vyzvŕtal obranu hostí a zvýšil na 2:1. V 2. polčase Tatran zahodil viac šancí, čo sa im mohlo vypomstiť, lebo v 78. minúte mohol vyrovnať Prostredný. Nakoniec v 85. minúte o víťazstve domácich rozhodol Muránsky.

Góly: 37., 45. Kliment, 85. Muránsky - 45. Mokroš (11 m). ŽK: Muránsky, Sitarčík, Štulrajter - Sedliak, Šišiak, Urva. Pred 250 divákmi rozhodoval Baka.

T. Č. BALOG: Medveď- Budovec, Kostelný, Pančík P., Sitarčík (89. Pančík J.), Kvietok, Kliment, Pečovský, Turňa (76. Auxt), Švantner, Muránsky (85. Štulajter).

LUČATÍN: Citara- Hruška ) Ľ. (68. Čief), Urva, Mokroš, Hruška (46. Selecký I.), Sedliak, Hraško, Vaník Matej, Šišiak, Vaník Martin, Prostredný.

Poniky - Mýto p/Ď 3:0 (1:0)

Domáci začali útočne, celý prvý polčas útočili na bránu hostí. Vo veľkom tlaku sa im v 45. minúte podarilo dať gól do šatne. V 2. polčase domáci pokračovali v nasadenom tempe, nevyužili niekoľko vyložených šancí, ktoré volali po góloch, no za ich snahu prišla patričná odmena, keď behom siedmych minút pridali ďalšie dva góly a zaslúžene získali tri body.

Góly: 44. Klementis, 54. Valigura, 61. Prostredník. ŽK: Velent - Kleskeň. Pred 150 divákmi rozhodoval Roupec.

PONIKY: Madoš- Poliak, Valigura, Potkan, Vojtek, Prostredník (77. Hrčka), Valent, Kíšik (58. Farkaš), Klementis (67. Mišečka), Maľa, Trnka
MÝTO: Kurty - Húsenica, Nikel (69. Kršačok), Giertl, Botoš, Ďurajda, Makuša, Sarvaš (46. Piliar), Kleskeň, Smola

Braväcovo - Michalová 1:0 (1:0)

Domáci boli počas celého zápasu lepšie mužstvo, hoci keď často zahadzovali veľké množstvo šancí, a preto sa museli o výsledok obávať do poslednej minúty. Nakoniec sa ale hosťom nepodarilo vyrovnať, a teda tri body zostávajú v Braväcove.

Góly: 25. Ľupták. ŽK: Srnka, Ambróz - Berčík, Lapin. Pred 180 divákmi rozhodoval Kubančík.

BRAVÄCOVO: Martinec- Turan, Gašperan (80. Ambróz), Krajan, Radóc, Švančara (60. Divok), Srnka, Brenkus, Vaník, Ľupták, Zelenčík.

MICHALOVÁ: Muránsky - Vraniak, Krúpa (11. Survik), Berčík, Makový, Kurek, Kupec, Goceliak, Trnavský, Lapin.

Osrblie - Medzibrod 2:1 (1:0)

Bolo vidno že hrá druhý so štvrtým. Na malom osrblianskom ihrisku bol dosť kontaktný futbal, z čoho pramenilo množstvo faulov. Domáci v 1. polčase nevyužili dve tutovky a až v 39. minúte sa najlepšie v šestnástke zorientoval Žilík a umiestnenou strelou k tyči otvoril skóre na 1:0. Tak sa skončil aj 1. polčas. V 2. polovici sa hra prelievala z jednej šestnástky po druhú, vytvorilo sa minimum šancí a po trestnom kope, ktorý brankár vytlačil na žrď, boli hostia v malom vápne pohotovejší a vyrovnali na 1:1. Potom sa domáci snažili dobyť bránu hostí, čo sa im vyplatilo a v 73. minúte svojou srdnatosťou sa prebil do šestnástky Čutka a nechytateľnou strelou k tyči stanovil výsledok zápasu na 2:1.

Góly: 39. Žilík, 73. Čutka - 63. Gregor. ŽK: Čutka - Tonheiser, Gregor, Sokol. Pred 150 divákmi rozhodoval Majer.

OSRBLIE: Pavlovský - Danove, Baran (71. Vetrák), Nemčok, Žilík, Hanzlovič (88. Kupec), Fedor, Čutka, Pacera, Štulajter, Latinák.

MEDZIBROD: Tonheiser - Obuch, Huťka, Sokol, Smida, Mrník, Hirka, Urbančok, Gregor, Sokol P. (50. Haviar R.), Haviar P.

14. Baláže 16 3 1 12 14:51 10

Program 17. kola 18.apríla 2010 o 16.00: Osrblie - Jasenie, Medzibrod - Braväcovo, Michalová - Poniky, Mýto - Heľpa, S. Ľupča - T. Č. Balog, Lučatín - Baláže, Beňuš - Hronec.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?