Brankár Hanák premenil penaltu proti Čadci

V tretej najvyššej futbalovej súťaži si dobre viedli hráči béčka banskobystrickej Dukly, ktorí vyhrali v Poprade, Železiari doma porazili Kysučanov, žiaľ MFK znovu zle.

II. liga Východ - 22. kolo

ŽP Šport Podbrezová B - Čadca 2:0 (1:0)

Podbrezová nastúpila do zápasu v obrane s dorastencom Gemzickým. Za pekného počasia na výborne pripravenom trávniku videli diváci v prvom polčase vyrovnaný zápas, hlavne v strede poľa, no domáci mali viac z hry pred bránkou hostí. Dobrú príležitosť nevyužil v 29. min Púchy, keď z dobrej pozícii strelil tesne vedľa. Hostia si vypracovali počas celého zápasu akú-takú príležitosť v 30. min, keď na hranici pokutového územia medzi stopérmi sa presadil Kubišta, avšak jeho strela minula cieľ. O štyri minúty neskôr prišla najkrajšia akcia prvého polčasu. Karásek prevzal loptu na polovici ihriska, vysunul po ľavej strane Giertliho, ten zbehol až k bránkovej čiare hostí a jeho presný center hlavičkoval Púchy nikým nekrytý do odkrytej bránky Gavláka.

Hostia v druhom polčase už kondične nestačili. Na polovicu domácich sa dostávali len veľmi sporadicky. Podbrezová však nedokázala zužitkovať svoju územnú prevahu a až 51. min sa šikovne v ich pokutovom území uvoľnil Karásek, no obrana hostí ho zastavila len za cenu faulu. Z nariadeného pokutového kopu Hanák zvýšil na 2:0. To bol vlastne uzavretý výsledok zápasu, aj keď domáci mali opäť možnosť niekoľkokrát prekonať Gavláka.

Góly: 34. Púchy, 52. Hanák (11m) ŽK: Strapáč, Húšťava. rozhodoval: Vlčej, 270 divákov.

ŽP ŠPORT B: Hanák - Turňa, Gemzický, Podstavek, Blaško, Pančík (76. Nikel), Kočan, Betka, Karásek, Púchy (79. Kubašiak), Giertl (58. Sedliak). Tréner: Raffaele Quaranta.

Poprad - Dukla B. Bystrica B 1:2 (0:0)

Poprad v prvom polčase prevyšoval Duklu a už v 15. min Pindroch zachránil istý gól. Domáci si vytvorili viacej gólových príležitostí, ktoré však nezužitkovali.

V druhom polčase Dukla po prestriedaní prevzala iniciatívu. V jednej minúte sa jej po pekných akciách podarilo streliť dva góly Libičom a Kostúrikom, načo domáci odpovedali zvýšeným tlakom a v 88. min skorigovali výsledok na 1:2. Ani v nadstavenom čase sa však domácim nepodarilo skórovať a tak zápas skončil v prospech Dukly - 1:2.

Góly: 88. T. Rusňák - 68. Libič, 68. Kostúrik, ŽK: Dvoržňák - Poliach. rozhodoval: Špivák, 400 divákov.

FK DUKLA B: Pindroch - Gálik, Poliach, Wolf (84. Vician), Štuber, Libič, Rejdovian, Slamčík (46. Nemec), Borbély, Chomístek (58. Bobor), Kostúrik. Nemec. Tréner: Karol Praženica.

Spišská N. Ves - MFK B. Bystrica 4:1 (2:0)

Hostia nastúpili v zostave s viacerými dorastencami, čo však v úvode stretnutia nenaznačoval rozdiel v hre. Keď vyzeralo, že polčas sa skončí nerozhodne, domáci z dvoch priamych kopov dali dva góly.

Na začiatku druhého polčasu domáci pridali tretí gól a o osude stretnutia bolo rozhodnuté. Bystričania znížili štvrťhodinu pred koncom gólom Penova z pokutového kopu, no v samom závere ešte inkasovali štvrtý gól. MFK B.Bystrica je v tabuľke na predposlednom mieste, čo im velí v najbližších štyroch stretnutiach, ktoré tri hrajú doma, konečne bodovať a posunúť sa vyššie.

Góly: 42. Stadnyk, 45. Ziemba, 47. a 88. Stanislav - 75. Penov (11m), ŽK: Stadnyk, Ziemba, Čekovský, Ďurech - Penov Solivajs, rozhodoval: Anguš, 300 divákov.

MFK B. Bystrica: Vaculčiak - Penov, Gašpar, Solivajs, Sarvaš, Lörinc, Kupčík, Cimerman (79.Novák), Starší, Matiaš (46.Banyar), Jankovič (46.Bobrovský). Tréner: Anton Jánoš.

Lipany - Vranov 1:0 (0:0), 70. J. Janič, ČK: 32. Jenčko (Vranov) za hrubý faul, rozhodoval: Ihring, 650 divákov.

Stará Ľubovňa - Prešov jun 1:1 (1:1), 13. M. Dlugoš - 26. Belejík, rozhodoval: Marhefka, 300 divákov.

Zvolen - Moldava 2:0 (1:0), 36. Karakačanov, 65. Zátroch, rozhodoval: Hádek, 861 divákov.

Košice B - Trebišov 6:0 (2:0), 2. a 60. Pačinda, 13. a 84. Gondoľ, 47. a 65. Digoň, rozhodoval: Mriglot, 100 divákov.

Žilina B - 1. HFC Humenné 1:0 (1:0), 35. R. Škrobák, rozhodoval: Jaška, 50 divákov.

16. S. Ľubovňa 21 2 5 14 17:40 11

Program 23. kola v stredu 28. apríla o 16.00: Dukla B. Bystrica B - Spišská NV, MFK B. Bystrica - Žilina B, Podbrezová B - Lipany, Čadca - Košice B, Trebišov - Poprad, Humenné - Zvolen, Prešov B - Vranov, o 20.00: Moldava - S. Ľubovňa.

24. kolo v sobotu 1. mája o 10.30: Košice B - ŽP Šport Podbrezová B, o 16.30: Zvolen - MFK B. Bystrica, Žilina B - Dukla B. Bystrica B, Lipany - Prešov jun., Vranov - Moldava, S. Ľubovňa - Humenné, Spišská N. Ves - Trebišov, Poprad - Čadca.