Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Harmanec sa znovu predral do čela

Zdá sa, že v Harmanci zastavili krízu, keď znovu vyhrali v Jakube. Staré Hory iba remizovali v Riečka a padli na druhú priečku.

II. trieda B - 18. kolo

Šalková B - Podkonice 1:2 (0:1)

Domáci nastúpili s odhodlaním pokračovať v úspešnom futbalovom ťažení, no práve snaha o „povinný" priaznivý výsledok im zväzovala nohy. Viaznúcu kombináciu, nepremenené príležitosti potrestal Francisty gólom do šatne. Šancu na dosiahnutie šalkovských predsavzatí načrtol Najdek, ktorý v 57. minúte peknou strelou vyrovnal. Odpískaný faul v pokutovom území domáceho brankára Kleniara, zo značky 11-metrového kopu, zúročil už o dve minúty neskôr Kosec. Šancu na zisk aspoň jedného bodu nešťastne kopnutou penaltou zahodil dobre hrajúci Paršo. Záverečný tlak už Šalková nedokázala zúročiť.

Góly: 43. Francisty, 57. Najdek, 59. Kosec. ŽK: Barla, Rychecký, Francisty, Kováč (Podkonice) ČK: Roško (Šalková B). Pred 100 divákmi rozhodoval Jekkel.

ŠALKOVÁ: Kleniar - Hrnčiar (46. Najdek), Paršo, Jančiar, Bobák, Tuček, Chovan Ma., Chovan Mi., Macko, Kútik (46. Poláček), Roško.

PODKONICE: Barla - Faško, Kukučka, Pančík, Rychecký, Slobodník(73. Ivan), Francisty, Chaban, Kováč, Kmeť, Kosec.

Tajov - Mičiná 3:1 (1:1)

Ideálne počasie, mala divácka účasť a veľa nepremenených šancí domácich. Na hru sa prišlo podívať 40 divákov.

TAJOV: Mesík- Uličný, Rončák, Mažgut, Kaščák, D. Murgaš (Krivuš), Zmajkovič (Machel), Binder, Briš, Biely, Kucka (Caban).

MIČINÁ: Krnáč- J. Štubniak, Považanec, I. Marko, M. Štubniak, Karkalík, Rončák, Pála, Sámel, Majer, M. Marko.

Riečka - Staré Hory 1:1 (0:0)

Vedúce mužstvo Starých Hôr aj Riečky právom ukázalo, že nie je darmo na čele a ukázalo peknú hru. Súper sa mu zdatne vyrovnával, v niektorých častiach boli hostia aj lepší. Hostia sa ujali vedenia spornou penaltou. V závere tlak domácich vyústil do vyrovnávajúceho gólu.Nakoniec skončil zápas zaslúženou remízou.

Góly: 85. M. Necpal - 70. P. Porubský. ŽK: M. Necpal - J. Šmirc. Pred 90 divákmi rozhodoval Céky.

RIEČKA: Eliáš- Širka, Hromada, Necpal, Krahulec, Kohár, Šimčík, Sásik (60. M. Petráň), Náčin, Spišiak P., Ráno (83. J. Šustek).

ST. HORY: Gažo- Maďar, Šmirc, Gavalda, Kaliský, Štrba (90. Longauer), Haviar (34. Slivka), Kmeť, Kucbel, P. Porubský, Babjak.

Strelníky - Hronsek 2:1 (0:1)

Domáci nastúpili v značne oklieštenej zostave bez štyroch hráčov základnej zostavy, čo sa prejavilo aj na ich hre v prvom polčase. V druhom polčase po prestriedaní a prestúpení hráčov sa hra zlepšila, čo sa prejavilo aj na strelení dvoch gólov.

Góly: 60. D. Štubniak, 70. M. Majer - 35. R. Ruttkay. ŽK: Moravčík (H). Pred 70 divákmi rozhodoval Riša st.

STRELNÍKY: Debnár- M. Moncoľ, D: Majer, J. Moncoľ, D: Štubniak, J. Mató, R. Majer, Mil. Majer (58. Mir. Majer), Náčin, Filadelfy, Hronec.

HRONSEK: Klimáček- Kíšik, Dobrík, Piecka, Šabo, Herkel, Moravčík, Bystriansky, Tupý, Garaj, Ruttkay.

Hiadeľ - Malachov 1:0 (1:0)

Po zaslúženom a dobrom výkone domácich na upravenom ihrisku za dobrého počasia nakoniec vyhrali.

Góly: 30. M. Zvalo. Pred 80 divákmi rozhodoval R. Kubančík.

HIADEĽ: V. Mikloš- J. Suták, P. Vajs, A. Brodek, T. Brna (63. L. Kostúr), M. Zvalo, M. Mlynarčík, Ľ. Brodek, M. Rafaj, M. Brna (82. Zákopčan), P. Kostúr.

MALACHOV: O. Dvorský- R. Sečkár, J. Cimerman, R: Sanitra, M. Dzúrik, M. Kapusta, R: Sečkár, M. Šimčík, B. Srnka, P. Očenáš (67. A. Matejka), L. Dvorský.

Jakub - Harmanec 0:2 (0:1)

V obojstranne slušnom a bojovnom zápase sa hostia ujali peknou strelou vedenia. Na začiatku druhého polčasu zvýšili z brejku na 0:2. Domácim sa nepodarilo výsledok skorigovať, a tak hostia odchádzali s vytúženou výhrou.

Góly: 31. Matejka , 46. Rýs. Pred 100 divákmi rozhodoval Gajdoš.

JAKUB: Lačný- A. Petrovič, Maďar, Jeziorskí, Kudelka, Párička (69. J. Petrovič), Andrejko, Longauer, Kmeť, Vrbiar (46. Ligač), Plavec.

HARMANEC: Radosa- Rečkovič, Lovás, Kohút,. Gregor, Murgaš, D. Rečkovič, Rys, Kiedžuch, Matejka, Šlančík (76. Daubner).

14. Hronsek 18 1 4 13 18:52 7

Program 19. kola 2. mája o 16.30: Jakub - Šalková B, Harmanec - Dúbravica, H. Pršany - Hiadeľ, Malachov - Strelníky, Hronsek - Riečka, St. Hory - Tajov, Mičiná - Podkonice.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?