Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky

V Kremničke sa bil kapitán hostí

Obidva naše tímy v najvyššej stredoslovenskej futbalovej súťaži využil výhodu domáceho prostredia a pripísali si plný bodový zisk. Kremnička si udržala vedenie, Králiky postúpil na ôsmu priečku.

III. liga Stred - 20. kolo

Kremnička - Turčianske Teplice 2:1 (1:0)

Už prvé minúty naznačovali, že tento duel bude z kategórie agresívnych. Zbytočnú nervozitu bolo cítiť ako z výkonov hráčov, tak aj z výkonov rozhodcov. V 15. min sa po chybnej rozohrávke hostí, dostal do zakončenia Jobko a poslal svoje mužstvo do vedenia. Kremnička mala do polčasu ešte niekoľko gólových šancí, hlavne v 42. min bol blízko k streleniu gólu Beňák. V druhom polčase mali opäť prevahu domáci hráči, avšak skórovať sa podarilo hosťom, keď v 58. min nádherne prenikol po ľavej strane kapitán Kempný a z mierneho uhla trafil do Juračkovej brány. Vtedy domáci hráči začali hrať útočnejší a hlavne rýchlejší futbal. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času, sa podarilo Rusnákovi prekľučkovať pomedzi brániacich hráčov a výborne umiestnenou strelou z vnútra pokutového územia, opäť poslal do vedenia domácich. Minútu nato sa po faule na Beňáka situácia vyostrila tak, že namiesto priestupku, museli pribehnúť všetci rozhodcovia a niekoľko usporiadateľov, aby predišli bitke vyprovokovanej kapitánom hostí. Zápas poznačený touto nepríjemnou udalosťou sa skončil zaslúženým víťazstvom banskobystrického tímu.

Góly: 15. Jobko, 88. Rusnák - 58. Kempný, ŽK: Rapčan, Wolf, Rusnák - Svacho, Lukašík, Šavol, Kempný, rozhodoval: Hreus, 200 divákov.

KREMNIČKA: Juračka - Hurík, Kolofík, Palkovič, Uhliar, Rapčan, Rusnák, Murgaš, Beňák, Palovič (73. Wolf), Jobko.

Králiky - Námestovo 4:0 (2:0)

Domáci začali zápas celkom dobre, avšak hostia neopúšťali obrannú líniu a domáci sa ťažko dostávali pred ich bránu. V 21. min po rohovom kope Murína, vypadla brankárovi hostí lopta a Caban hlavičkou skóroval - 1:0. V 39. min po centri Murína, Caban len tesne minul bránu hostí. V 40. min po ďalšom rohovom kope Murína, strelou po zemi, Kohút zvýšil vedenie na 2:0. Domáci mali do konca prvého polčasu ešte niekoľko šancí. V druhom polčase v 68. min prišla veľmi pekná akcia domácich, keď Kohút rozohral priamy kop a jeho prihrávku premenil Caban na gól - 3:0. V 76. min znovu po centri domácich, Belko hlavou zvýšil na 4:0. Hostia v druhom polčase od 50. do 60. minúty hrali dobre v strede ihriska, avšak nevytvorili si gólové príležitosti až na jednu v 65. min, keď center Stašiniaka, Letko strelil vedľa. Domáci odohrali dobrý zápas a ich víťazstvo je zaslúžené.

Góly: 21. a 68. Caban, 40. Kohút, 76. Belko, ŽK: Kasan, Brčák, rozhodoval: Koós, 200 divákov.

KRÁLIKY: Pavlenda - Čabala, Kohút, Pagáč, Belko, Šatura (76. Karman), Piliar, Fojtík (80. Hroš), Murín, Caban, Vajda (64. Kollár).

D. Ždaňa - Filakovo 4:0 (3:0), Ondrejka, Kravárik, Sekereš, Arvaj.

Ružiná - Nová Baňa 5:0 (2:0), Kurák 2, Čertík, Žingor, Csányi.

Z. Poruba - V. Krtíš 2:1 (1:0), Švárny, Olejár - Nemčok.

Turany - L. Lúčka 2:1 (1:1), Matuška 2 - Pittner.

Bánová - Bytča 1:0 (1:0), Mano.

Krásno - L. Štiavnica 2:2 (1:1), Červenec, Šidlo (11m) - Semeník, Dzuriak (11m).

16. Fiľakovo 21 5 3 13 13:36 18

Program 29. kola v stredu 5. mája o 16.30: D. Ždaňa - Kremnička, Ružiná - Králiky, Bytča - Fiľakovo, L. Lúčka - L. Štiavnica, V. Krtíš - Námestovo, N. Baňa - T. Teplice, Z. Poruba - Krásno, Turany - Bánová.

22. kolo v sobotu 8. mája o 16.30: Fiľakovo - Kremnička, T. Teplice - Králiky, v nedeľu 9. mája o 16.30: Námestovo - Krásno, L. Štiavnica - Bánová, Bytča - Turany, L. Lúčka - Z. Poruba, V. Krtíš - Ružiná, N. Baňa - D. Ždaňa.