Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Minister Lajčák videl prehru Rakytoviec

Dohrávaný zápas 21. kola II. ligy Východ si prišiel pozrieť popradský rodák Miroslav Lajčák, minister zahraničných vecí a brat trénera Popradu.

BANSKÁ BYSTRICA. Futbalisti Rakytoviec dohrávali v utorok podvečer druholigový zápas 21. kola s Popradom. Všetko sa pre nich začalo vyvíjať veľmi dobre, keď po necele polhodine viedli dvojgólovým rozdielom. Zdalo sa, že omladený kolektív si náskok udrží a v boji o záchranu si pripíše dôležité tri body. Prišla však 42. min a veľká chyba brankára Lauka. Na strelu Ramsa spoza šestnástky sa len prizeral ako letí do siete, hoci mu stačilo vystrieť pravú ruku a loptu jednoducho vyboxovať. O dve minúty si pri priamom kope Kočiša dobre postavil spoluhráčov, lenže z nepochopiteľných príčin sa aj on schoval za múr a lopta znovu doplachtila do siete. Po prestávke prišli pre zmenu zlé chvíle na najstaršieho hráča Rakytoviec Petra Penova, keď dvakrát zle rozohral a po jeho chybách už hostia viedli dvojgólovým rozdielom. Osem minút pred koncom síce znížil z penalty, ale ďalšie šance domáceho tímu zmaril brankár hostí Vernarský.lajcak3-mini.jpg

Udalosťou v Rakytovciach však bola aj návšteva ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka. Približne od 40. min sedel na tribúne sám, jeho ochranka sa s mobilmi na ušiach túlala po celom štadióne a cez prestávku sa v pohode porozprával a odfotil z domácimi fanúšikmi. Pre mnohých bolo záhadou, čo ho priviedlo uprostred týždňa na futbalový zápas práve do Rakytoviec. Trénerom Popradu je Vladimír Lajčák, brat 47-ročného šéfa diplomacie, a tak sa záhada začala pomaly vysvetlovať. Navyše Miroslav Lajčák je rodený Popradčan. ,,V stredu je výjazdové zasadnutie vlády v Sečovciach, na ktoré sa presúvam. Vzhľadom k tomu, že brat je koučom Popradu, tak som sa zastavil. Samozrejme ma víťazstvo potešilo," povedal Miroslav Lajčák a o svojom vzťahu k futbalu dodal. ,,Veľmi pouitívny. Do devätnástich rokov som futbal aktívne hrával, bol som brankár. Aj teraz si ho zahrám a sledujem. Zároveň si tak udržujem kondícii, lebo bez športovania by som v mojej funkcii nemohol vydržať," vyhlásil minister zahraničných vecí.

II. liga Východ - dohrávka 21. kola

MFK Ban. Bystrica - Poprad 3:4 (2:2), 8. Starší, 24. Cimerman, 82. Penov (z 11 m) - 44. a 57. A. Kočiš, 42. Rams, 76. Tropp, rozhodoval: Fehér, 80 divákov.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?