Sobota, 23. október, 2021 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Naše mužstvá bodovali naplno

V druhej lige sa našim tímom darilo, všetky využili výhodu domáceho prostredia na jasné víťazstvá. Rakytovce mali výborný druhý polčas, Dukla B prvý a Železiarom sa darilo najviac.

II. liga Východ - 25. kolo

MFK Ban. Bystrica - Stará Ľubovňa 3:1 (0:1)

Domáce mužstvo nastúpilo v boji o záchranu proti poslednej Starel Ľubovni. Prvý polčas však neohrozilo bránu hostí, naopak hráči Starej Ľubovne boli aktívni, vytvorili si aj gólové príležitosti, avšak strelili len jeden gól v 43. min, keď odrazenú strelu dorazil do opustenej brány Dlugoš.

Druhý polčas bol diametrálne odlišný, keďže domáci zvýšili svoj pohyb, ktorý im chýbal v prvých 45. minútach. V 59. a 69. min ich najlepší strelec Matej Starší otočil výsledok stretnutia a v 86. min Cimerman dorazil tretím gólom bezmocne hrajúcich hráčov hostí v druhom polčase. Týmto stretnutí sa domáci odpútali od svojho súpera na sedem bodov, ale naďalej budú pokračovať v boji o záchranu. Aj v dnešnom stretnutí nastúpilo do hry päť terajších dorastencov a štyria vlaňajší, takže od zápasu k zápasu zbierajú skúsenosti viac a viac.

Góly: 59. a 69. Starší, 86. Cimerman - 43. Dlugoš. ŽK Sojka - Kostúrko, Gálik, Dlugoš, Štieber. ČK: 89. Kucko. Rozhodoval Knopp, 140 divákov.

RAKYTOVCE: Lauko - Penov (73. Genčúr), Gašpar, Sarvaš (67. Solivajs), Lőrinc, Kupčík, Vavro, Sojka, Cimerman, Starší, Banyar (46. Bobrovský). Tréner: Miloš Targoš.

Dukla B. Bystrica B - Zvolen 3:1 (3:0)

V prvom polčase Dukla predvádzala svoju fyzickú nátlakovú hru a už v 5. min po rohovom kope mohol skórovať Štuber. Ďalšiu šancu na strelenie gólu mal Chomístek, ale až v 13. min tento hráč v samostatnom prieniku otvoril skóre - 1:0. V 29. min po kope z rohu dal hlavou Štuber druhý gól. V 43. min peknou strelou zvýšil na 3:0 Laksík. Hostia v prvom polčase takmer neohrozili bránku domácich.

V druhom polčase, v prudkom lejaku sa Zvolen prebral a prevzal viac-menej iniciatívu a v 67. min znížil Tyčiak na 3:1. Do konca zápasu sa už skóre nemenilo a zápas sa za prudkého dažďu už len dohrával.

Góly: 13. Chomístek, 29. Štuber, 43. Laksík - 67. Tyčiak, rozhodoval: Perašín, 150 divákov.

FK DUKLA B: Ďurčo - Gálik, Poliach, Štuber, Libič, Rejdovian, Vician, Snitka, Chomístek (61. Bobor), Kostúrik (24. Laksík), Nemec (62. Borbély). Tréner: Karol Praženica.

ŽP Šport Podbrezová B - FK Poprad 5:0 (3:0)

Hráči hostí hneď na začiatku zápasu ukázali, že neprišli do Brezna brániť. Domáci ale konečne v tomto stretnutí dokázali využiť štandardné situácie. Už v 14. min pri prvom rohovom kope si Pančík narazil s Končanom, na Pančíkovu loptu nabehol Sedliak a hlavou do ľavého vinkla otvoril skóre. V 21. min opäť rohový kop Pančík - Končan a tentokrát Nosko hlavou do pravého vinkla zvýšil na 2:0. Najkrajšia akcia Sedliaka sa udiala v 32. min, keď od polovici ihriska obišiel štyroch hráčov súpera a po zemi prekonal bezmocného brankára hostí. V 49. min Turňa vysunul Pančíka a ten svojou centrovanou loptou vyzval Sedliaka, ktorý strelou k ľavej žrdi zvýšil na 4:0. V 61. min opäť rohový kop v podaní Kočan- Pančík a pri vzdialenej žrdi úplne sám Púchy hlavou uzavrel skóre na 5:0. Hosťom slúži ku cti, že aj za nepriaznivého stavu hrali otvorene, no ich aktivita stačila len na nastrelenie žrde domácej bránky. Z domácich si zaslúžil absolutórium strelecky disponovaný Sedliak a v obrane stopercentný Nosko s brankárom Hanákom

Gól: 14., 32. a 49. Sedliak, 21. Nosko, 61. Púchy. ŽK: Vernarský, Rams rozhodoval: Mojsej, 210 divákov.

ŽP ŠPORT B: Hanák - Turňa, Nosko, Minčič, Blaško, Pančík (71. Nikel), Pódio, Kočan, Karásek, Púchy (76. Betka), Sedliak (62. Kubašiak). Tréner: Raffaele Quaranta.

Trebišov - Žilina B 1:0 (1:0), 10. Toporčák, ČK: 90. Belko po druhej ŽK (Žilina), rozhodoval: Anguš, 250.

Humenné - Vranov 2:0 (2:0), 2. Goga, 45. Hamuľák (z 11 m), rozhodoval: Vlčej, 400.

Moldava - Prešov jun 5:0 (1:0), 45., 54. a 73. M. Bačík, 77. T. Pančík, 85. Dupkala, rozhodoval: Hádek, 1500.

Košice B - ŠK Odeva Lipany 1:1 (1:1), 10. Pačinda - 7. M. Drobňák, rozhodoval: Kakaščík, 150.

Čadca - Spišská N. Ves 1:1 (0:1), 70. Kula - 6. Čekovský, rozhodoval: Sliš, 200.

16. S. Ľubovňa 24 2 6 16 18:46 12

Program 26. kola v štvrtok 13. mája o 17.00: Stará Ľubovňa - Dukla B. Bystrica B, v sobotu 15. mája o 17.00: Vranov - MFK B. Bystrica, Spišská N. Ves - ŽP Šport Podbrezová B, Poprad - Košice B, Zvolen - Trebišov, Lipany - Moldava, v nedeľu 16. mája o 10.30: Prešov jun. - Humenné, Žilina B - Čadca.