Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Dovoz bodov z ihrísk súperov

Obidva naše tímy v najvyššej stredoslovenskej futbalovej súťaži si dobre viedli na ihriskách súperov. Králiky vyhrali vysoko v T. Tepliciach, Kremnička vo Fiľakove.

III. liga Stred - 22. kolo

Fiľakovo - Kremnička 2:3 (1:3)

Od prvej minúty zápasu bolo jasné, že pánmi na ihrisku budú hráči Kremničky. V 3. min sa po prihrávke od Jobka dostal do šestnástky domáci Murgaš. Trochu zaváhal a to využil kapitán Telek nato, aby odvrátil túto akciu na rohový kop. V 16. min bol faulovaný Jobko a po zahratí voľného kopu bol v dobrej pozícii Uhliar, ale zahral rukou. O päť minút neskôr už bolo 0:1. Wolf jednoducho zakončil a neisto chytajúcemu Vargovi sa lopta vyšmykla a sama došla do brány. Ďalší gól prišiel v 31. min. Opäť nahrával Jobko a tam už čakal Wolf pripravený streliť svoj druhý gól. V 38. min už bolo 0:3. Vtedy posunul Palovičovi loptu Hurík, Palovič nahral Uhliarovi a ten našiel prudkým centrom Mareka Jobka. Takmer rozhodnutý zápas v 43. min ovplyvnili domáci gólom na 1:3. Po rohu Domíka presne hlavičkoval Riecky.

V druhom polčase boli aktívnejší domáci. Výborne narúšali organizovanú hru Kremničky a začali na ihrisku dominovať. V 57. min rozhodca nariadil pokutový kop po faule Kaczoreka na Liptáka a ten ho bezpečne premenil. Fiľakovo zacítilo šancu nechať si doma jeden bod, ale od 75. min už kondične nestačili. Posledných 15 minút sa viac prerušovalo a k ohrozeniu bránok nedošlo. Kremnička si svoje víťazstvo za výkon hlavne v prvom polčase zaslúžila.

Góly: 43. Riecky, 57. Lipták (11m) - 21. a 31. Wolf, 38. Jobko - ŽK: Tóth J., - Kaczorek, Murgaš, rozhodoval: Ondák, 130 divákov.

KREMNIČKA: Kaczorek - Bíreš, Hurík, Palkovič, Uhliar, Palovič, Ševčík, Murgaš, Beňák, Jobko, Wolf (75. Bušík).

Turčianske Teplice - Králiky 0:4 (0:2)

Teplice boli oslabení o štyroch hráčov základnej zostavy a tak priebeh zápasu bol po celých 90 minút v réžii hostí. Okrem strelených gólov mohli skórovať ešte Caban a Kollár pri samostatných nájazdoch a Murínova strela v prvom polčase tesne minula bránu. Hostia nepripustili domácich do žiadnej gólovej šance a víťazstvo Králik je úplne zaslúžené.

Góly: 17. Caban, 21., 54. a 65. Fojtík. ŽK: Kohút rozhodoval: Korenčík, 250 divákov.

KRÁLIKY: Pavlenda - Kollár Čabala, Kohút, Pagáč, Belko, Šatura, Piliar, Fojtík (67. Karman), Murín (70. Hroš), Caban (77. Hamšík)

Námestovo - Krásno - nehralo odložené nespôsobilý terén

Lipt. Štiavnica - Bánová 1:0 (0:0), Budvesel.

Bytča - Turany 0:2 (0:2), Matuška, Ociepka.

Liet. Lúčka - Záv. Poruba 3:2 (1:0), Blaščík 3 - Olejár (11m), Bošela.

Veľký Krtíš - Ružiná 0:1 (0:0), Penksa.

Nová Baňa - Dol. Ždaňa 2:2 (1:0), Garaj, Mánik - Páleník 2.

Predohrávané 29. kolo

D. Ždaňa - Kremnička 2:0 (1:0), Hurík vl., Páleník.

Ružiná - Králiky 2:1 (2:1), Penksa, Kurák - Caban.

Bytča - Fiľakovo 2:0 (1:0), Stískala, Chrenko.

Liet. Lúčka - Lipt. Štiavnica 1:4 (0:3), Blaščík - Dzuriak 2 (jeden z 11m), Brtko, Callo.

V. Krtíš - Námestovo 0:3 (0:0), Klokočík, Brčák 2. N. Baňa - Turč. Teplice 4:1 (3:0), Mánik 2, Valkovič, Garaj - Koleno. ČK: 78. Rudzan.

Záv. Poruba - Krásno 2:1 (0:1), Olejár (11m), Šindliar - Šutý. Turany - Bánová 1:0 (1:0), Novosedliak.

16. Fiľakovo 23 5 3 15 15:41 18

Program 23. kolo v sobotu 15. mája o 17.00: Ružiná - L. Lúčka, v nedeľu 16. mája o 17.00: Králiky - Kremnička, N. Baňa - Fiľakovo, D. Ždaňa - V. Krtíš, Z. Poruba - Bytča, Turany - L. Štiavnica, Bánová - Námestovo, Krásno - T. Teplice.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Hygge ako životný štýl
  2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  4. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  6. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  7. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  8. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Babilon vydal prvú kuchárku v slovenskej reči

Ján Babilon zhromažďoval recepty dvadsať rokov. V roku 1870 vydal prvú kuchársku knihu v slovenskom jazyku.

55m

Skríningové testovanie sa v meste uskutoční cez víkend.

Zvážnica z Králik na Skalku je rozbitá, pri zjazdoch hrozia nepríjemné úrazy.

Nahnevaní bežkári sa už obrátili listom aj na vedenie obce Králiky, aby začalo konať.

Preteky zrušili pre silný vietor a sneženie.

Výstrahu pre okresy Banská Bystrica a Brezno zvýšil Slovenský hydrometeorologický ústav na druhý stupeň.