Piatok, 5. marec, 2021 | Meniny má FridrichKrížovkyKrížovky

Osrblie prehralo v Heľpe

Vedúcej dvojici sa nedarilo. Slovenská Ľupča iba remizovala na ihrisku predposledného, Osrblie dokonca prehralo v Heľpe.

I. trieda - 20. kolo

Jasenie - Lučatín 3:1 (0:0)

Výdatný dážď poznačil inak výborne pripravený trávnik a z toho pramenili aj dosť nebezpečné zákroky oboch mužstiev. Prvý polčas bol vyrovnaný, domáci mali trocha navrch, ale chýbal pokoj v rozhodujúcich okamžikoch. Druhý polčas začali lepšie domáci a po slalome P. Bukovca prišla penalta, ktorá rozbehla vývoj zápasu. Túto premenil jeho brat M. Bukovec v 47. minúte zápasu. V 69. minúte sa situácia opakovala, keď po šľapáku na domáceho Štulajtera sa z druhej penalty opäť nemýlil M. Bukovec. V 83. minúte po peknej strele Štulajtera si obranca hostí Šišiak usmernil loptu do vlastnej siete. Za snahu si domáci hráči víťazstvo plne zaslúžili.

Góly: 47., 80. Bukovec M., 84. Šišiak (vl.) - 73. Prostredný. ŽK: Demeter, Kordík, Weisenbacher J. - Hraško, Sedliak. Pred 110 divákmi rozhodoval Roupec.

JASENIE: Havran - Bukovec M., Kordík, Mistrík, Demeter (60. Weisenbacher H.), Weisenbacher J., Štulajter, Oravec (85. Parobek), Lupták, Gaboň, Bukovec P.

LUČATÍN: Citara - Uhrík, Šišiak, Urva, Hraško, Vaník Martin, Vaník Matej (80. Tučan), Mokroš, Sedliak, Garaj, Prostredný.

Beňuš - Slovenská Ľupča 0:0 (0:0)

Na ťažkom teréne sa hral výborný futbal, ktorý viac vyhovoval domácim. Tí sa vytiahli proti lídrovi a uhrali cennú remízu. Najväčšiu šancu mali hostia v 1. polčase, ale bravúrnym zákrokom ju zlikvidoval brankár Kupec. Hostia boli zbytočne nervózni, čo sa prejavilo aj na kartách. Remíza je zaslúžená, ale cennejšia pre Beňuš.

ŽK: Vaník, Majer, Lakomčík, Hermánek. ČK: Oravec. Pred 150 divákmi rozhodoval Gemzický.

BEŇUŠ: Kupec - Plieštik Matej (90. Necpal), Plieštik Miroslav, Figľuš, Vetrák, Hálka, Zelený, Faško (60. Ábel), Šperka, Glejtek, Potkány (80 . Šperka).

SL. ĽUPČA: Žokovan - Mackovič, Holéczy, Hurik, Oravec, Giertl, Sandány (67. Hermánek), Majer, Benák (82. Bravčok), Vaník (46. Svetlík), Lakomčík.

Hronec - Mýto p/Ď 2:0 (0:0)

Zápas na dobrom teréne a dobrej úrovne z obidvoch strán. Do 75. minúty dominovali domáci, potom mali tri šance hostia z Mýta. Domáce víťazstvo ale potvrdil po dobrej kombinačnej akcii Ridzoň. Do dobrého zápasu zapadla aj rozhodcovská trojica.

Góly: 47. Frimm, 80. Ridzoň. ŽK: Janko, Piliar. Pred 120 divákmi rozhodoval Dírer.

HRONEC: Radovič - Frimm, Kučerák, Janko, Štulajter, Cibuľa, Gromus (65. Antal), Náther (60. Kocúr), Boroš, Piliar, Ridzoň (80. Oláh).

MÝTO: Kürty - Húsenica, Černák, Ďurajda, Botoš, Kurek (68. Berčík), Sarvaš, Nikel, Makuša (83. Giertl) , Kleskeň. Matula (69. Piliar).

Baláže - Michalová

Nehrali pre nespôsobilý terén.

Tatran Č. Balog - Medzibrod 2:2 (0:0)

V zápase mužstiev z hornej polovice tabuľky sa hral dobrý futbal. V 1. polčase diváci ešte gól nevideli, ale hneď v úvode sa hostia ujali vedenia. Domáci však vyrovnali gólom Pečovského a po hrubej chybe hosťujúcej obrany a brankára sa domáci aj ujali vedenia gólom Turňu. V 85. minúte hostia vyrovnali po štandardnej situácií. V závere domáci vyvinuli tlak, ale gól už nestrelili, a preto sa stretnutie skončilo remízou.

Góly: 60. Pečovský, 74. Turňa - 49. Haviar R., 85. Smida. ŽK: Kováčik, Turňa. Pred 250 divákmi rozhodoval Spišák.

T. Č. BALOG: Úradník - Budovec, Kostelný, Pančík, Sitarčík, Kvietok, Kliment, Štulrajter, Turňa (89. Potkány), Auxt (57. Pečovský), Muránsky (37. Kováčik).

MEDZIBROD: Tonheiser - Urbančok, Huťka M., Huťka J. (46. Haviar P.), Sokol P. (86. Prievalský), Smida, Mrník, Hyrka, Gregor, Sokol (50. Obuch), Haviar R.

Heľpa - Osrblie 4:3 (1:1)

Hostia z Osrblia začali prvý polčas nátlakovou hrou a už v prvých minútach mali tri vyložené šance. Gól však dali až v 30. minúte. Osrblie dopláca v posledných kolách na štandardné situácie, čoho dôkazom bol aj gól v 37. minúte, keď domáci vyrovnali na 1:1. Druhý polčas začal opatrne, avšak po ďalšej štandartke a odrazenej lopte spoza šestnástky domáci Riapoš trafil šibenicu. V 62. minúte po hrubej chybe brankára Žilík vyrovnal na 2:2 a ten istý hráč mal o dve minúty vyloženú šancu, avšak trafil iba do domáceho brankára. V 80. minúte znovu za šestnástkou nepokryli hostia domáceho hráča a ten strelou k tyči dal na 3:2. Hneď po rozohraní zatlačili hostia domácich do pokutového územia a Žilík upravil na 3:3. Keď sa zdalo, že obaja sa rozídu s remízou, domácim vyšla ďalšia štandardná situácia z rohu a po nedorozumení hosťujúceho stopéra a brankára, stanovili domáci konečný výsledok na 4:3. Hostia tak zase raz doplatili na nepremieňanie šancí.

Góly: 37., 80. Bošeľa, 55. Riapoš, 85. Buvala P. - 30. Štulajter, 62., 81. Žilík. ŽK: Buvala M. - Vetrák, Nemčok, Čutka. Pred 150 divákmi rozhodoval Belko.

HEĽPA: Bošeľa A. - Buvala M., Skladaný, Oravkin, Bošeľa M., Hyriak, Riapoš (76. Lilko), Mak, Buvala P., Kukuľa, Belan (89. Bošeˇla M.).

OSRBLIE: Pavlovský - Danove, Baran, Nemčok, Vetrák (87. Trangoš), Žilík, Fedor, Čutka, Pacera, Štulajter, Latinák.

Poniky - Braväcovo 2:2 (1:1)

Domáci sa chcú poďakovať za fantastický výkon rozhodcovskej trojici.

Góly: 28. Valigura, 62. Prostredník - 35. Srnka M., 85. Zelenčík. ŽK: Poliak, Prostredník, Klementis, Valent - Radóc, Ľupták. Pred 180 divákmi rozhodoval Šimko.

PONIKY: Madoš P. - Madoš J. (46. Srnka), Poliak, Potkan, Vojtek, Prostredník (83. Hrčka), Valent, Kíšik, Klementis (51. Mišečka), Maľa J., Valigura.

BRAVÄCOVO: Martinec - Turan, Radóc, Švančara, Košík, Srnka, Brenkus, Gašperan, Ľupták, Zelenčík, Krajan.

1. S. Lupča 20 16 2 2 59:13 50 2. Osrblie 20 12 5 3 53:22 41 3. Jasenie 20 11 3 6 48:23 36 4. Medzibrod 20 11 3 6 42:24 36 5. Hronec 19 10 6 3 37:21 36 6. Č. Balog 19 11 3 5 39:26 36 7. Lučatín 20 9 2 9 31:30 29 8. Poniky 20 7 4 9 33:35 25 9. Mýto 20 5 5 10 32:36 20 10. Braväcovo 20 5 5 10 33:46 20 11. Michalová 19 6 1 12 23:45 19 12. Heľpa 20 5 3 12 24:55 18 13. Beňuš 20 4 3 13 15:46 15 14. Baláže 19 3 1 15 15:62 10

Program 21. kola 16. mája o 17.00: Poniky - Jasenie, Braväcovo - Heľpa, Osrblie - T. Č. Balog, Medzibrod - Baláže, Michalová - Hronec, Mýto - Beňuš, S. Ľupča - Lučatín.

1. Si maturant? Vyber si kvalitu a príď študovať pod Zobor!
  2. Študuj ekonómiu na špičkovej škole a odštartuj svoju kariéru!
  3. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tradíciou!
  4. Študuj perspektívne programy!
  5. Nové číslo Historickej revue
  6. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
  7. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
  8. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?