BANSKÁ BYSTRICA. Pred senátom Okresného súdu v Banskej Bystrici sa dnes začalo hlavné pojednávanie s Marekom D. z tohto mesta. Prokurátorka mu kladie za vinu zločin lúpeže a prečin porušovania domovej slobody, pretože
prepadol rodinu sudcu Krajského súdu v Banskej Bystrici Slavoja Sendeckého.
Obžalovaný k veci nevypovedal. Iba vyhlásil, že skutok nespáchal. Usvedčovať by ho však mali najmä pachové a krvné stopy. Podľa obžaloby do domu sudcu v Slovenskej Ľupči Marek D. vnikol 2. novembra 2009 večer s nezisteným spolupáchateľom. Sudcovi a jeho rodine spôsobili psychickú traumu a materiálnu škodu viac ako dvesto eur.
Marekovi D. hrozí za lúpežný prepad sudcu sedem až dvanásť rokov väzenia.
Pre neprítomnosť viacerých svedkov a znalkýň odročil senát pojednávanie na 27. júla.
Na druhý deň po lúpeži Mareka D. právoplatne odsúdil odvolací senát za podielnictvo na krádeži motocyklov a iných vecí. Spolu s komplicom Dušanom H. sa začiatkom roku 2006 vlámal do garáží Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici a ukradol desať z dvanástich zaistených motocyklov značky KTM. Za tento trestný čin si Marek D. odpykáva od novembra 2009 päť rokov.