Pondelok, 18. jún, 2018 | Meniny má Vratislav

Banskobystrickí plavci v Maďarsku zabojovali

V maďarskom meste Bátonyterenye sa uskutočnili medzinárodné plavecké preteky, na ktorých sa predstavilo aj 17 plavcov z Plaveckého oddielu UMB Banská Bystrica. Celkove si z tohto podujatia priviezli 7 zlatých, 8 strieborných a 13 bronzových medailí.

BANSKÁ BYSTRICA. V kategórii starších žiakov Daniel Očenáš získal striebornú medailu v disciplíne 100 m polohové preteky a bronzovú na 50 m znak. Medzi dievčatami Alexandra Škvarková získala striebornú medailu na 50 m znak. Jaroslava Ivančáková dva razy stála na bronzovom stupienku za disciplíny 100 m prsia a 100 m polohové preteky. Kategória mladších žiakov priniesla mladým banskobystrickým plavcom aj najvyššie ocenenia.

V kategórii 11-ročných si najlepšie počínala Michaela Medveďová , ktorá v disciplínach 100 m polohové preteky a 50 m znak nenašla svoju premožiteľku a získala zlaté medaily. Okrem toho skončila na 2. mieste na 100 m prsia.

Michal Mesároš si vybojoval víťazstvo na 100 m voľný spôsob a dve druhé miesta pripojil v disciplínach 100 m prsia a 100 m polohové preteky. Michaela Beracková si z pretekov odniesla kompletnú sadu medailí za 1.miesto na 100 m voľný spôsob, na 2.mieste skončila v disciplíne 50 m znak a bronzová medaila jej patrila na 100 m polohové preteky. Viktória Šuleková vystúpila dva razy na bronzový stupienok (50 m znak a 100 m voľný spôsob). Svoju premiérovú medailu v zahraničí si vybojoval aj Samo Nosáľ v disciplíne 50 m znak, keď skončil na 3.mieste.

V kategórii 12-ročných na najvyšší stupienok vystúpila Adriana Fedorová v disciplíne

50 m znak a dve bronzové medaile získala v disciplínach 100 m voľný spôsob a 100 m polohové preteky. Filip Banský zvíťazil na 100 m prsia a dve bronzové medaile mu patria za 100 m prsia a 100 m polohové preteky. Veľkým prekvapením bol zisk zlatej medaile pre Lukáša Antaleca na 100 m polohové preteky a aj strieborná medaila v disciplíne 100 m prsia je jeho veľkým úspechom. Lucia Hrušková na stupňoch víťazov obsadila v disciplíne 100 m prsia bronzovú priečku.

FOTO- archív plaveckého oddielu UMB

Bystrica zavŕšili štafety na 4 x 50 m voľný spôsob. Dievčatá skončili na 2.mieste zásluhou skvelého finišu Michaely Berackovej a chlapci obsadili 3.miesto.

Okrem medailistov svojimi zlepšeniami najlepších osobných výkonov potešili Jessica Hrušková, Viktória Kielarová, Kristína Spišiaková, Michal Hazucha a Michal Halabuk.

1. Edite sa podarilo schudnúť 30 kilogramóv vďaka 3D Chili.
  2. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  2. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  3. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  5. Edite sa podarilo schudnúť 30 kilogramóv vďaka 3D Chili.
  6. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček
  7. Sú bolesti kĺbov dôvodom, že nemôžete v živote robiť čo chcete?