Nedeľa, 1. august, 2021 | Meniny má BožidaraKrížovkyKrížovky

Banskobystričania vyrovnali sériu

Hokejisti HC 05 dokázali v druhom semifinálovom stretnutí play off odplatiť Popradu včerajšiu prehru a vyrovnali stav série na 1:1.

HK Poprad - HC'05 Banská Bystrica 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Od úvodných minút sa hral v Poprade hokej založený na pozornej defenzíve s rýchlym prechodom do protiútokov. V 4. minúte sa dostal do dobrej streleckej príležitosti hosťujúci Šechný, ale s jeho zakončením si Lipovský poradil. Oba tímy napádali súpera už na útočnej modrej čiare a preto sa hra odvíjala najmä v strednom pásme. Domáci si vypracovali dobré gólové príležitosti v závere prvej časti, v 18. minúte sa nedokázal presadiť Rapáč, ktorý nedokázal zužitkovať ideálnu prihrávku. V poslednej minúte sa počas presilovej hry dostal pred Šimonovičom k puku Škovira, no ani na dva razy ho nedokázal dostať za jeho chrbát. V 24. minúte atakoval nedovolene Škoviru hosťujúci Kolba a hlavný rozhodca podobne ako v prvom zápase nariadil trestné strieľanie. K puku sa postavil samotný Škovira, ale Šimonovič si s jeho zakončením bez väčších problémov poradil. V ďalšom priebehu sa oba tímy dostávali do sporadických šancí, gólmani si však udržiavali stopercentnú nepriestrelnosť. Tú narušil v 31. minúte Lundberg, ktorý šikovne tečoval strelu Suchého a otvoril skóre duelu - 1:0. Popradčania si pri častých vylúčeniach "baranov" vytvorili tlak, ale nedokázali presne zakončiť. V 38. minúte sa teda dostali k slovu hostia a na 1:1 vyrovnal po Hvilovej prihrávke Paľov. Do tretieho dejstva vstúpili obidve mužstvá s cieľom strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Blízko ku gólu mal v 43. minúte hosťujúci Tománek, ale ešte v tej istej minúte sa napokon presadil jeho spoluhráč Hvila - 1:2. O tri minúty neskôr sa dostal do zakončenia Lapšanský, netrafil však priestor bránky. Na opačnej strane sa rútil na Lipovského Weissman, jeho blafák skončil smeroval taktiež mimo bránky. Domáci tím nedokázal skórovať ani po dobrých príležitostiach Kloudu, Lapšanského, či Krotáka a v hre bez brankára inkasovali tretí gól z hokejky Hudeca.

Góly: 31. Lundberg (Suchý, Klouda) - 38. Paľov (Hvila, Šechný), 43. Hvila (Kubka), 60. Hudec (Tománek).

Rozhodovali: Jeřábek, Mullner - Korba, M. Novák, vylúčení: 5:10, navyše: Wanvig (Poprad) 10. minút za nešportové správanie, Hudec (B. Bystrica) 10. minút za nešportové správanie, Suchý (Poprad) 5+DKZ za úder do hlavy, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3393 divákov

HK Poprad: Lipovský Kasík, Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kledrowetz, Rogers, Kramár - Kuľha, Lundberg, Škovira Kroták, Klouda, Lapšanský Wanvig, Rapáč, Svitana - Kopecký, Mlynarovič, J. Brejčák.

HC 05: Šimonovič Cebák, Cuník, Vizváry, Kolba, Bambúch, Kubka, Biro Lažo, Hudec, Sýkora Tománek, Hlinka, Weissman - Paľov, Šechný, Hvila Rumpel, Češík, Kútny.