Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Dukla už päť zápasov bez víťazstva

V sobotňajšom zápase na Štiavničkách videli diváci útočný futbal s množstvom šancí, avšak domáci Banskobystričania sa nakoniec z bodového zisku netešili. Na štvrtú Trnavu tak po 28. kole strácajú už sedem bodov.

FK Dukla Banská Bystrica – FC Nitra 0:1 (0:1)

Dukla sa do súpera zahryzla od úvodných minút, o skórovanie sa snažila najmä strelami z diaľky. V 10. minúte vyskúšal pozornosť brankára hostí Pleva a po ňom Poljovka. Nitrania strácali lopty v strede pola, čo však Banskobystričania nedokázali využiť. V ďalšom priebehu hry sa šance striedali na oboch stranách. V 17. minúte sa mohli dostať do vedenia hostia po pošmyknutí sa bystrického obrancu Kupčíka v šestnástke, na druhej strane rozvlnila strela Brašeňa iba bočnú sieť Hroššovej brány. V 26. minúte zaujala akcia hostí, keď po centri Ivančíka mohol poslať svoj tím do vedenia Slobodník, ale jeho hlavička skončila iba na hornej konštrukcii Pindrochovej svätyne. Tú si pozorne strážil aj hosťujúci brankár Hroššo, keď v 34. minúte po hlavičke Hučka bravúrne zasiahol na čiare. Rozhodujúci moment zápasu prišiel o dve minúty neskôr po peknej kombinačnej akcii a strele Ivančíka v pokutovom území, ktorú si domáci nešťastne tečovali do vlastnej siete - 0:1. Hostia po góle ožili a do polčasu si vypracovali ešte dve sľubné šance. Najprv Rák po zaváhaní bystrickej obrany iba tesne minul bránu Pindrocha, a potom sa peknou strelou spoza šestnástky prezentoval hosťujúci Glenda.

Do druhého dejstva nastúpila Dukla v útoku s Jakubkom, ktorý priniesol do jej ofenzívnej činnosti oživenie a myšlienku. Po jeho prihrávke nastrelil Hesek iba žrď brány Nitry. Tá zazvonila aj o pár minút po strele Jakubka z ľavej strany. Červeno-bieli vsadili všetko na útok a Nitrania sa tak dostávali do nebezpečných brejkov. Kapitán hostí Rák jeden taký nevyužil, tak ako zaváhal aj pri pokutovom kope v 70. minúte po faule Hučka na prenikajúceho Mikuša. Duklu zachránil brankár Pindroch a tak sa zo všetkých síl snažila o vyrovnanie. Napriek enormnému úsiliu sa jej to nepodarilo a tak už v piatich zápasoch za sebou nepocítili zverenci Štefana Zaťka chuť víťazstva.

Góly: 38. Ivančík.

Rozhodoval: Sedlák - E. Weiss, Lieskovský, ŽK: 71. T. Hučko, 90.+ Hesek - 90.+ Šimončič, 90.+ Harbuľák, 1635 divákov.

DUKLA: Pindroch - Turňa, Poljovka, Kupčík (46. Jakubko), T. Hučko - M. Pančík, Považanec (86. Uškovič), Pečovský, Brašeň - Johancsik (74. Slančík), Hesek .

FC: L. Hroššo - Kotora, Martin Tóth, Harbuľák, Kolmokov - Ivančík (89. Boszorád), Glenda, Šimončič - R. Sloboda (65. Mikuš), Ľ. Kolár - Rák (84. Gajdošík).

Hlasy trénerov:

Štefan Zaťko, tréner B. Bystrice: „Ťažko hodnotiť tento zápas, chlapci hrali na hranici svojich možností, no neboli ocenení gólom, je to akoby zakliate. Čo sa týka vôle a nasadenia, nemám hráčom čo vyčítať. V niektorých momentoch chýbalo viac kvality, či už pri zakončení, v prechodovej fáze ako aj v defenzívnej činnosti. Z tohto pohľadu je to sklamanie."

Cyril Stachuta, tréner Nitry: „Videli sme dobrý ligový zápas s viacerými príležitosťami na jednej i druhej strane. My sme jednu využili, domáci vďaka brankárovi Hroššovi ani jednu. Darilo sa nám, čo sme si zaumienili, hrať aktívne v strede ihriska a vyrážať do rýchlych protiútokov. Sme šťastní, že sme vyhrali, aj keď si myslím, že tomuto zápasu by viac svedčala remíza.“

Ostatné výsledky 28. kola: Žilina - Senica 0:1 (0:0), 80. Kóňa. Slovan - Ružomberok 1:0 (1:0), 2. Šebo. Košice - Trnava 1:3 (1:1), 17. Juhar - 44. Tomaček, 69. Koro Kone, 81. J. Petráš. Dunajská Streda - Prešov 2:1 (1:1), 31. Helísek, 90.+ Struhár - 28. Farbák.

Program 29. kola: 4. 5. o 15.30 h Prešov - Košice, o 17.30 h Nitra - FC ViOn , Dubnica - Dun. Streda, Ružomberok - B. Bystrica, Trnava - Žilina, o 19.30 h Senica - Slovan.