Streda, 8. júl, 2020 | Meniny má IvanKrížovkyKrížovky

Kolo bohaté na góly

V. LIGA SKUPINA C: V 20. kole sa zrodila iba jedna remíza a to v zápase Šalkovej so Žarnovicou. V ostatných zápasoch sa viac darilo hosťom, keď na pôde súpera dokázali zvíťaziť Badín, Selce, Hrochoť a Krupina. Lídrom piatej ligy je stále Badín, na konci t

abuľky figuruje Lutila.

Šalková – Žarnovica 0:0 (0:0)

Kto dá prvý gól, vyhrá. Toto konštatovanie zaznelo v radoch divákov po prvom polčase tohto duelu. Opatrná hra oboch mužstiev medzi šestnástkami dávala za pravdu predchádzajúcemu tvrdeniu. Ojedinelé no nebezpečné útočné akcie na jednej či druhej strane končili skvelými zákrokmi oboch brankárov. Atletický vzrast o hlavu vyšších súperov domáca Šalková eliminovala dôslednou a disciplinovanou hrou. Pekný zápas, i keď bez futbalového korenia, ocenili všetci, ktorí majú radi dobrý futbal.

ŽK: Roško.

Pred 150 divákmi rozhodoval Guži.

ŠALKOVÁ: Janek, Ratica, Pe. Dobrík, Pa. Dobrík, Šimčík, T. Tuček, M. Tuček, Čampa, Ma. Repčín (46. Bursa), Latta, Dobrota (75. Mi. Repčín).

Hodruša – Sásová 4:2 (0:1)

Domáci začali opatrne, hostia z jedného protiútoku otvorili skóre zápasu. Aj po prestávke sa hralo najmä medzi šestnástkami, pričom sa domácim po štandardnej situácii podarilo vyrovnať. Hostia Vidiečanom priklonili misky váh na svoju stranu a v posledných desiatich rozhodli dvomi gólmi o svojom víťazstve.

Góly: Tkáč, Vidiečan

ŽK: Tkáč, Dočkal, Gibala, Kováč.

Pred 100 divákmi rozhodoval Maga.

SÁSOVÁ: Čavoj – Dočkal, Dlhoš, Trnka, Gibala (55. Smekal), Tkáč, Kováč, Šeliga, Turčan, Dubovický, Vidiečan (84. Ďuriš).

Slovenská Ľupča – Krupina 0:2 (0:0)

Zápas sa začal opatrne, hralo sa medzi šestnástkami bez väčších šancí. V druhom polčase bol rovnaký priebeh, ale z ojedinelej šance si hostia vybojovali pokutový kop, ktorý aj premenili - 0:1. O desať minút zvýšili z rohového kopu 0:2. Domáci otvorili hru a snažili sa o zvrat, ale hostia taktickou hrou dvojgólové víťazstvo ubránili.

ŽK: Vaník, M. Sandány

Pred 250 divákmi rozhodoval Náther.

SLOVENSKÁ ĽUPČA: Žlkovan – Holécy, Urbančok, Lakomčík, Svetlík, Vaník, Duraj, Giertli, Štulahter (46. S. Sandány), M. Sandány, Beňák.

Priechod – Badín 1:3 (0:3)

Domáci privítali lídra súťaže, ktorý potvrdil svoje kvality a aj to, že mu právom patrí prvé miesto. Badín už v prvom polčase rozhodoval o svojom víťazstve. Zápas sa hral korektne a v bojovnom duchu.

Góly: 84. Šulaj – 22. a 31. Sanitra, 33. Willwéber

ŽK: 0 - Topercer

Pred 150 divákmi rozhodoval Vojvoda.

PRIECHOD: Vaculčiak – Chaban (68. Heric), Mala, Jendrišan, Haško, Mesík, Vajda, Šulaj, Dovčiak, Ivanič, Homola.

BADÍN: Kubajda – Janík, Hlaváč (40. Kútik), Topercer, Fiertl, Sanitra (85. Tužinský), Prikryl, Willwéber, Hric, Pánok, Donoval (81. Riečan)

Lutila – Selce 1:3 (1:0)

Ako prví sa ujali vedenia domáci po hrubej chybe hosťujúcej obrany a brankára. V druhom polčase nastúpil upne iný tím Seliec a dva krásne góly Kostúra znamenali obrat v zápase. Výsledok zavŕšil v nastavenom čase po brejkovej situácii spečatil Michal Matonok.

Góly: 48. a 58. Kostúr, 90. M. Matonok

ŽK: Kubina, Fraňo, Kupec

Pred 200 divákmi rozhodoval Janíček.

SELCE: Lalík – Mesík, Uhliar, Kmeť, Martinec, Túry (50. rakyta), Šikula, Kupec (Kubina), Fraňo (65. M. Matonok), Kostúr

Jasenie – Hrochoť 0:3 (0:1)

Domáci hráči proti súperovi, ktorý ani nemusel vyvinúť snahu po víťazstve podali najslabší výkon v jarnej časti. Do 38. minúty, kedy inkasovali prvý gól, bola hra vyrovnaná, ale na oboch stranách veľmi rozháraná. Úvod druhého polčasu našiel domácich v útlme a v 47. minúte inkasovali druhýkrát. V 78. minúte videl pod druhej žltej karte domáci Meškan červenú kartu. Hra domácich sa rozsypala v 85 minúte dostali aj tretí gól.

Góly: 38. Baitar, 47. Poliak, 85. Mazúch

ŽK: 76. a 78. Meškan – 20. Baiter

ČK: Meškan

Pred divákmi rozhodoval Bariak.

JASENIE: Havran - Meškan, Kordík, Jabroň, Múka, P. Lupták (53. Štulajter), M. Lupták, Rosina (75. Medveď), Oravec, Hricko, Bukovec.

HROCHOŤ: Mikuláš – Baiter, Poliak, M. Selecký, S. Selecký, Dorotovič (83. Mazúch), Krč (65. Zátroch).

Pliešovce – Radvaň 3:0 (2:0)

Domáci hneď v úvode zastihli hostí nepripravených a v 3: minúte vsietili prvý gól. Z tohto momentu sa hosťujúci hráči nevedeli spamätať až do konca prvého polčasu. Do druhého dejstva nastúpili s väčším nasadením no nepremenili tri gólové šance a v poslednej minúte ešte inkasoval tretí gól.

Góly: 3. a 33. Špaňo, 90. Šimkovič

ŽK: Lipták, Ondrejka, Filadelfi.

Pred 200 divákmi rozhodoval Szabó.

RADVAŇ: Filadelfi – Rubint, Lipták, Ondrejka, Porubský (63. Kóre),Vajda, Ševčík, Országh, Lupták, Bednár (63. Tryzna), Hamšík (55. Homola).

14. Lutila 18 4 4 10 24:34 16

Program 21. kola: 15.5. o 16.30 Pliešovce – Šalková, Radvaň- Jasenie, Hrochoť – Lutila, Selce – Priechod, Badín – Sl. Ľupča, Krupina – H. Hámre, Sásová – Žarnovica.

1. Ako si správne vybrať akumulátorovú techniku?