Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

V letných teplotách „schladila“ Dukla favorita zo Senice

V stredajšom programe 30. kola futbalovej Corgoň ligy zaznamenala Senica druhú jarnú prehru, po ktorej tím zo Záhoria prišiel o možnosť dostať sa na čelo tabuľky. Zverenci trénera Stanislava Grigu prehrali na pôde Banskej Bystrice 2:3 a na vedúci Slovan s

trácajú stále jeden bod, "belasí" navyše majú k dobru domáci zápas so Spartakom Trnava (17. mája).

Dukla Banská Bystrica - FK Senica 3:2 (1:0)

Banskobystričania boli v prvom polčase aktívni a výrazne zamestnávali senickú defenzívu. Prvá akcia v 6. minúte skončila hneď gólom, Johancsik unikol po ľavej strane, poslal loptu do pravého rohu šestnástky na voľného Turňu, ktorý pálil presne a dal si darček k svojim stredajším 25. narodeninám. O dve minúty neskôr mohlo byť už 2:0, ak by Jakubko hlavičkoval na päťke presnejšie a nie nad brvno. Hostia zo Záhoria sa nevedeli v útoku presadiť. Pohrozili iba dvakrát v 18. a v 36. minúte, keď Diviš z pravej strany prihrával Smetanovi. V prvom prípade kanonier Senice prekopol, v druhom hlavičkoval vedľa. Aktívnejšia bola Dukla, ale tiež sa nevedela dostať do vyloženej šance.

Seničania na začiatku druhého polčasu vybehli síce na Duklu, ale trvalo to len krátko. Následne pohrozili opäť domáci. Nebezpečná bola v 51. minúte Pečovského strela spoza šestnástky nad brvno a o štyri minúty neskôr po útočnom vypade Jakubka a prekonaní Boleka odvracal spred bránkovej čiary loptu Gajdošík. V 56. minúte to však domácim futbalistom vyšlo, keď Pančík poslal z pravej strany center na Johancsika, ten na ľavej strane našiel za šestnástkou voľného Pečovského, ktorý mieril nekompromisne pod brvno - 2:0. Seničania prestriedali a zvýšili aktivitu. V 67. minúte fauloval Kupčík v pokutovom území Diviša a nariadenú penaltu premenil Smetana. Hostia sa však do vyložených šancí nedostávali, naopak hrozila Dukla. V 88. minúte Jakubko vypracoval dobrú pozíciu pre Slančíka, ktorý nie príliš vydarenou strelou prekonal Boleka a rozhodol o osude stretnutia. Na víťazstve Dukly nič nezmenil ani fakt, že trénera Grigu vykázal rozhodca Trutz na tribúnu a ani to, že v nadstavenom čase si po Gorositovom centri nešťastne zrazil loptu do vlastnej bránky Poljovka.

Góly: 6. Turňa, 56. Pečovský, 88. Slančík - 67. Smetana (z pok. kopu), 90.+ Poljovka (vlastný), ŽK: 19. Jakubko, 67. Kupčík - 32. Petrán, 41. T. Kóňa, 78. J. Gajdošík, 90.+ Hošek, rozhodovali: Trutz - Balko, Mókoš, 950 divákov

DUKLA: Pindroch - Turňa, Poljovka, Kupčík, Hučko - Marek Hlinka (79. Prekop) - M. Pančík, Považanec (72. Slančík), Pečovský, Johancsik (86. Brašeň) - Jakubko

SENICA: Bolek - Gorosito, R. Pillár, J. Gajdošík, Lukšík - T. Kóňa, Petrán, M. Ďurica (60. M. Poliaček) – Jaroslav Diviš, Piroska (56. V. Gajdoš) - Smetana (85. Hošek)

Hlasy trénerov:

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): „Prvý polčas sme hrali aktívne, zodpovedne, disciplinovane a organizovane. V druhej časti hry to však bolo horšie. Za stavu 2:0 sme pustili súpera do zápasu, ale myslím si, že víťazstvo je zaslúžené. Škoda druhého inkasovaného gólu, ale som rád, že hráči boli dnes odmenení víťazstvom a za dobrý výkon sme si pripísali tri body."

Stanislav Griga (tréner Senice): „Tento zápas sme si prehrali v prvom polčase, v ktorom sme boli veľmi pasívni, prehrávali sme súboje, boli sme všade neskoro. Súper vyhrával 1:0 úplne zaslúžene. Do zápasu sme sa dostali až za stavu 2:0, keď sme prestriedali a boli sme aktívnejší smerom dopredu. Myslím si však, že dnešný zápas vyhrala Banská Bystrica zaslúžene, pretože urobila viac pre víťazstvo."

Ostatné výsledky 30. kola: MFK Košice - MFK Dubnica 1:1 (0:0), FC Nitra - MFK Ružomberok 0:2 (0:0), MŠK Žilina - 1. FC Tatran Prešov 2:1 (1:0), FC ViOn Zlaté Moravce - FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:0(1:0).

12.Dubnica 30 5 10 15 19:44 25

Program 31. kola: 14.5. o 17.30 hod Ružomberok – Zl. Moravce, Senica – Nitra, Trnava – B. Bystrica, Prešov – Slovan, Dubnica – Žilina, Dun. Streda – Košice.