Nedeľa, 5. júl, 2020 | Meniny má Cyril, MetodKrížovkyKrížovky

Partizán si upevnil vedúce postavenie

IV. LIGA JUH: V 21. kole sa darilo domácim tímom. Zrodili sa tiež štyri remízy.

Partizán Č. Balog – Divín 5:2 (1:0)

Hráči Partizánu nastúpili na zápas s cieľom potvrdiť prvé miesto v tabuľke. Začali náporom, ktorý vyvrcholil strelením úvodného gólu v 12. minúte. Po dobre zahranom rohovom kope skóroval prízemnou strelou Medveď. Domáci pokračovali tlakom, boli lepším mužstvom a druhý gól mohli streliť v 17. minúte, keď po strele Vozára do tyče netrafil prázdnu bránu Miroslav Giertl. O päť minút zahodil ten istý hráč ďalšiu gólovú šancu, čo domácich pribrzdilo. Od tohto momentu boli hostia kombinačne lepší no vyloženú šancu si nevpracovali. Domácim vyšiel úvod druhého polčasu, keď v 46. minúte po peknej kombinačnej akcii zvýšil skóre Szczepaniak. Partizánu narástli krídla, súpera pritlačili pred šestnástku no gól sa im dlho streliť nepodarilo. Na 3:0 zvyšoval v 71. minúte Miroslav Giertl a o deväť minút ten istý hráč pridal po dorážke z piatich metrov štvrtý gól domáci. V 82. minúte bol faulovaný v pokutovom území Kvietok, ktorého realizátorom bol domáci brankár Müller. Trafil však iba tyčku ale dobiehajúci hráč hostí si ju vrazil do vlastnej siete. Divínu sa podarilo zničiť v 86. minúte po zbytočnej chybe domácich a v 90. minúte z pokutového kopu upravil na konečných 5:2 Rutkaj.

Góly: 12. Medveď, 46. Szczepaniak, 71. a 80. M. Giertl, 82 Tomášik (vlastný) - 86. Haranza, 90. Rutkaj (11m)

ŽK: Medveď, Müller – Jozefík, Jakubove, Rutkaj, Šuška.

Pred 200 divákmi rozhodoval Grenčík.

PARTIZÁN: Müller – Rusnák, Pečovský, Szczepaniak, Vozár, Medveď (86. P. Giertl), Auxt (69. Daxner), Kvietok, Turňa (79. Luptovčiak), Boháčik, M. Giertl.

Veľký Blh – Jupie B. Bystrica 0:0

Priebeh stretnutia ovplyvnil do veľkej miery hlavný rozhodca, ktorý svojimi verdiktami nepustil hosťujúcich hráčov takmer k ničomu. Takéto výkony hlavných arbitrov prispievajú ku krachu slovenského futbalu.

ŽK: Loučka, Zehnal, Rebek, M. Figúr (Jupie) Pred 50 divákmi rozhodoval Martin.

JUPIE: Burkuš – Nemec, Loučka, Zehnal, Veselovský, Novák, Polák, Rebek (46. Roháľ), J. Figúr (84. Marko), Rakyta, M. Figúr.

Š. Bane – Brusno 3:2 (1:1)

Do zápasu vstúpili lepšie domáci, keď sa ujali vedenia už v 3. minúte po skrumáži pred bránou hostí. Brusno mohlo vyrovnať, ale gól Vajdu pre údajný ofsajd neplatil. Vyrovnanie prišlo po peknej akcii, ktorú začal Belko a poslal dlhý pas na Švidráňa. Ten priťukol loptu Vajdovi a centroval na Púcheho, ktorý skóroval. Na konci prvého polčasu vyslal Patráš nebezpečnú strelu, ale v prvom polčase už gól nepadol. V druhom dejstve videli diváci kuriózny gól, keď brankár domácich trafil nešťastne do Švidráňa a Brusno sa ujalo vedenia 1:2. Hostia potom prebrali iniciatívu, ale po chybe v strede ihriska peknou krížnou strelou vyrovnali domáci na 2:2. Súboj domáceho útočníka so Sokolom posúdil rozhodca nariadením štandardnej situácie v prospech domácich, ktorí z ne vsietili rozhodujúci gól zápasu. V závere išiel ešte Púchy sám na domáceho brankára, ale zákrok domácich hráčov na neho ostal nepovšimnutý. Tlak hostí vyvrcholil strelou Sokola, ktorú však vytlačil brankár domácich na brvno.

Góly: Púchy, Švidráň (Brusno)

ŽK: Belko, Sokol, Púchy, Sojak, Klinec, Báboľ, Škubák.

Pred 100 divákmi rozhodoval Dodok.

BRUSNO: Škubák – Belko, Báboľ, Sokol, Klinec, Vajda, Sojak, Patráš, Pipich (82 Balík), Švidráň.

Ostatné výsledky 21. kola: Kováčová – Strehová 2:2, Žiar – Hliník 5:3, Málinec – Poltár 1:1, B. Štiavnica – Revúca 1:0.

14. D. Strehová 21 1 3 17 16:54 6

Program 22. kola: 22.5. o 17.00 D. Strehová – B. Štiavnica, Revúca – Š. Bane, Brusno – V. Blh, Jupie B. Bystrica – Málinec, Poltár – Partizán Č. Balog, Divín – Žiar, Hliník – Kováčová.

10. Predáva top mäso, varuje pred reťazcami, kvalitu hľadá na farme 8 899

Stredoslovenské múzeum zrekonštruuje fasádu Thurzovho domu za takmer 400-tisíc eur

Dom na Námestí SNP je jednou z najstarších zachovaných svetských stavieb v Banskej Bystrici, nachádza sa v ňom vzácna Zelená miestnosť.

Thurzov dom - jedna z najstarších svetských pamiatok v meste.

Festival VIVAT VOX ORGANI 2020 sa začne 25. júla (+PROGRAM)

Tohtoročný festival rozozvučí vzácne organy v kostoloch v Španej Doline a Evanjelickom kostole na Lazovnej ulici v Banskej Bystrici.