Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Dokonalý obrat v Rakytovciach, Kremnička vonku nezaváhala

V 24. kole sa na ihrisku v Rakytovciach diali veci nevídané. Domáci otočili nepriaznivý stav v posledných 100 sekundách.

MFK B. Bystrica - Krásno nad Kysucou 3:2 (0:1)

V sobotu sa v Rakytovciach predstavili dve najlepšie mužstvá jari. V 34.minúte hostia odcentrovali, loptu nešťastne stlmil Piliar rovno na kopačku Šutého a ten poslal hostí do vedenia - 0:1. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu ako prvý, domáci mali územnú prevahu no šance si nedokázali vypracovať a tak prišiel trest. V 70.minúte Červenec vysunul Timeka a ten strelou ponad nohu padajúceho Palidera zvýšil už na 0:2. Lenže už o dve minúty vykresali domáci iskričku nádeje, keď po priamom kope Staršieho poslal loptu za vlastného brankára hosťujúci Šustek. Domáci v poslednej desaťminútovke vrhli všetky sily do útoku. Vyrovnať mohli v 81.minúte, keď sa po rohovom kope odrazila lopta od hosťujúceho hráča tesne vedľa. Už keď sa zdalo že Kysučania si pripíšu tri body prišiel neuveriteľný zvrat zápasu. V poslednej minúte riadnej hracej doby kopali domáci z pravej strany priamy kop a strela Kohúta skončila v bráne prekvapeného brankára hostí - 2:2. Lenže aj bod sa domácim málil a tak 100 sekúnd po vyrovnávajúcom góle vybojovali roh. Fojtík poslal loptu oblúčikom na hlavu Gašpara a ten ponad vybiehajúceho brankára hostí dokonal obrat na 3:2.

Góly: 72. Šustek (vl.), 90. Kohút, 90+.Gašpar - 34. Šutý, 70. Timek

ŽK: 30. Výlupok (MFK)

Pred 100 divákmi rozhodoval Jakubjak.

MFK: Palider - Piliar (83. Genčúr), Gašpar, Pagáč, Čabala - Fojtík, Hejčík, Starší, Kohút - Výlupok, Karman (61.Sylvestr).

Tisovec – Kremnička 0:2 (0:1)

Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom, vytvorili si územnú prevahu a v 22. minúze po sérii rohových kopov otvoril skóre Choma – 0:1. Na prekvapenie však inkasovaný gól domácim pomohol a druhá polovica prvého polčasu bola v ich v réžii. Súpera však ohrozovali oba strelami z väčších vzdialeností. V druhom dejstve videli diváci pekný útočný futbal, ktorý okorenil druhým gólom Kremničky po brejku Bírešu Jobko – 0:2.

Góly: 22. Choma, 82. Jobko.

Pred 200 divákmi rozhodoval Kucharský.

KREMNIČKA: Kaczorek - Štuber, Murgaš, Hurik, Kollár, Kiššák, Rapčan, Palovič (76. Bíreš), Schober, Choma, Jobko.

Ostatné výsledky 24.kola: L. Štiavnica - V. Krtíš 4:1, Čadca – Bánová 2:2, K. N. Mesto - Kalinovo 1:1, Fiľakovo - Z. Poruba 2:0, L. Lúčka - Námestovo 1:0, Turany - N. Baňa 0:2.

16. Fiľakovo 25 4 6 15 16:45 18

Program 25. kola: 29. 5. o 17.00 Turany – MFK B. Bystrica, N. Baňa – L. Lúčka, Námestovo – Fiľakovo, Z. Poruba – K. N. Mesto, Kalinovo – Tisovec, Kremnička – Čadca, Bánová –L. Štiavnica, 28.5. o 17.00 V. Krtíš – Krásno