Badín s prehrou, prekvapivo bodovali tímy z dna tabuľky

V. LIGA SKUPINA C: Na lídra tabuľky, ktorý zaváhal v Hodruši, sa dotiahla už len na rozdiel troch bodov Hrochoť, ktorá tesne vydrela víťazstvo v Priechode.

Šláger kola sa hral V Slovenskej Ľupči, ktorá vysoko zvíťazila nad družstvom Seliec. Záchranárske práce si skomplikovalo Jasenie, ktoré prehralo doma s tiež zachraňujúcimi sa Pliešovcami. Prekvapila tiež výhra Lutily nad Radvaňou, kde si domáci pripísali veľmi dôležité tri body v boji o zotrvanie v súťaži.

FK Šalková - ŠK Sásová 2:0 (2:0)

V očakávanom dueli „spriatelených“ klubov podcenili Sásovčania futbalový kumšt Šalkovej. Od prvej minúty rozobraná obrana hostí nevedela nájsť recept na aktívnu a kompaktnú hru domácich. Prejavilo sa to už v 6. minúte, keď dobre zorientovaný kapitán domácich Ratica otvoril dvierka k tak potrebným trom bodov. Neustály tlak Šalkovej vyústil v prvom polčase ešte do strelenia druhého gólu, ktorým potvrdil zaslúžené miesto kapitánskeho postu Ratica. Psychicky nezvládnutý druhý polčas zo strany Sásovej musel zaslúžene končiť „červenou odmenou“. V pohode hrajúca Šalková zahodila v druhom polčase šance Petra Dobríka, peknú strelu Šimčíka, či neúspešný lob Matúša Tučeka. Na lopatky položenú Sásovú vyprevádzala spokojná početná kulisa domácich fanúšikov.

Góly: Ratica 2.

ŽK: M. Tuček, Trnka, Gibala. ČK: Venglarčík, Dubovický

Pred 250 divákmi rozhodoval Rohoň.

ŠALKOVÁ: Janek - Ratica, Bursa, Pe. Dobrík, Pa. Dobrík, Šimčík, T. Tuček, M. Tuček (90. Bútora), Zimnikoval (79. Čampa), Latta, Kopic (59. Roško).

SÁSOVÁ: Čavoj - Spišiak, Dočkal, Trnka, Šeliga, Smekal, Kováč, Dubovický, Gibala (46. Vidiečan), Tkáč, Dlhoš.

Slovenská Ľupča – Selce 4:0 (0:0)

Hral sa pravý derby zápas. Hostia v prvom polčase predviedli dobrý výkon, ale umne hrajúci hostia ich nepúšťali do šancí. V druhom polčase ovplyvnilo stretnutie vylúčenie hosťujúceho hráča, ktoré domáci využili na strelenie prvého gólu. Hostia sa snažili o zvrat, vrhli všetko do útoku. To využili domáci, ktorý vsietili ďalšie tri góly. Stretnutie bolo nervózne, k čomu značnou mierou pomohli rozhodcovia svojimi verdiktmi.

Góly: 62. R. Beňák. 74. štulajter, 84. a 88. Bravčok.

ŽK: Oravec, J. Beňák, Štulajter, Holécy – Martinec, Kmeť, Kostúr.

ČK: Martinec (po 2 ŽK).

Pred divákmi rozhodoval Havko.

SL. ĽUPČA: Žlkovan – Holécy, Hurík, Lakomčík, J. Beňák (28. Svetlík), Vaník (46. Sandány), Urbančok, Oravec, Hermánek, R. Beňák, Štulajter (74. Bravčok).

SELCE: Lalík – Adam, Martinec, Kmeť, Mesík, Kubina (77. Matonok), Kupec, Kocúr, Šikula, Rakyta (71. Kostúr), Fraňo (54. Túry).

Priechod – Hrochoť 0:1 (0:1)

V priemernom zápase boli diváci svedkami ojedinelých gólových príležitostí na oboch stranách. Väčšina útokov končila pred šestnástkou. Vyhrali však šťastnejší hostia, ktorým sa podarilo skórovať už v 9. minúte zápasu. Tomuto zápasu by viac sedela spravodlivá remíza, ale domáce mužstva aj napriek snahe nedokázalo odpovedať na gól z úvodu zápasu.

Góly: 9. Poničan.

ŽK: 0 – Sláva, M. Selecký, Mazúch.

Pred 250 divákmi rozhodovala Hýllová.

PRIECHOD: Chromek – M. Chaban, Mala, Jendrišák, Kmeť, Slobodník, Heric (11. Haško), P. Chaban (67. Oboril), Dovčiak, Ivanič, Homola.

HROCHOŤ: Pavlenda – Maľa, Poliak, Baitar, S. Selecký, M. Selecký, Krč, Dorotovič (30. Zátroch), Poničan, Sláva, Škamla (86. Berky).

Jasenie – Pliešovce 3:4 (1:3)

V existenčnom zápase ťahali domáci za kratší koniec, aj keď sa ujali vedenia ako prvý už v 5. minúte. Hostia však svojimi 4 strelenými gólmi otočili stav stretnutia. Od 64. do 73. minúty vsietili dva góly a znížili na rozdiel jedného gólu. Do konca stretnutia hrali vabank, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Góly: 5. Medveď, 65. Rosina, 72. Veľký – 17. Špano, 20. Raniak, 40. vlastný 46. Černický (z 11 m).

ŽK: Meškan, Hricko.

Pred 150 divákmi rozhodoval Budáč st.

JASENIE: Havran – Meškan, Lupták, Múka, Gaboň, Hricko, Rosina, Bukovec, Medveď (78. Jakubec), Malček (11. Púpava), Veľký.

Ostatné výsledky 22. kola: Lutila – Radvaň 2:0 (0:0), Žarnovica – Krupina 1:1, Hodruša – Badín 3:2.

14. Jasenie 22 5 3 14 27:41 18

Program 23. kola: 29. mája o 17. 00 : Jasenie – Šalková, Pliešovce – Lutila, Radvaň – Priechod, Hrochoť – Slovenská Ľupča, Selce – H. Hámre, Badín – Žarnovica, Krupina – Sásová.