Streda, 8. júl, 2020 | Meniny má IvanKrížovkyKrížovky

Podbrezovčanov delia od postupu dve kolá

II. LIGA VÝCHOD: 28. kolo prinieslo výhry našich zástupcov. Ašpirant na postup z Podbrezovej prerušil sedemzápasovú sériu neporaziteľnosti Popradu a rezerva Dukly si poradila s predposledným tímom tabuľky.

ŽP Šport Podbrezová – Poprad 2:0 (1:0)

Hostia prišli k lídrovi s vyčkávacou taktikou, zatiahli sa na vlastnú polovicu a disciplinovane bránili. No aj napriek tomu si Podbrezovčania vytvorili sľubné šance, ktoré však Laksík, Podio a Minčič nedokázali premeniť. Úvodný gól stretnutia strelil v 30. minúte Tubonemi po prihrávke Laksíka. V prvom polčase ešte zaujala hlavička Minčiča, ktorá tesne minula bránku Podtatrancov. Do druhého polčasu nastúpili hostia s dvomi zmenami v zostave a odvážnejšou hrou, čím domácim vytvorili viac priestoru v útočnej fáze. Zmeniť výsledok sa nepodarilo v 52. minúte Minčičovi, ktorý nepremenil pokutový kop. Hostia si vytvorili prvú šancu v 57. minúte Dulovičom, ktorého strela spoza šestnástky tesne minula Hanákovu bránu. Domáci svoje víťazstvo potvrdili v 71. minúte, keď Tubonemi uvoľnil Cmarka a ten strelou pomedzi nohy brankára zvýšil na 2:0. Do konca zápasu sa už stav nezmenil a tak dokázali Železiari pretrhnúť sedemzápasovú víťaznú sériu Popradu, ktorý prehral naposledy 10. apríla s béčkom Žiliny.

Góly: 30. Tubonemi, 71. Cmarko.

ŽK: Snitka - Compeľ, Huszárik

Pred 200 divákmi rozhodoval Hracho.

ŽP ŠPORT: Hanák – Nosko, Minčič, Kišš, Greško, Podio, Snitka, Pančík (65. Cmarko), Harvilko, Laksik (81. Turňa), Tubonemi (72. Kožička).

Dukla B. Bystrica B – Stará Ľubovňa 4:0 (1:0)

V zápase, v ktorom prakticky o nič nešlo, keďže istým zostupujúcim je Humenné, boli lepším tímom domáci. V zostave béčka Dukly sa objavili viacerí reprezentanti do 21 rokov a prevaha domáceho tímu bola na ihrisku zjavná. Pár minút pred koncom prvého polčasu strelil gól Slančík. V druhom dejstve ovládli hru domáci a gólmi Považanca a Viciana z pokutového kopu zvýšili skóre na 3:0. V poslednej minúte upravil na konečných 4:0 pre béčko Dukly Rejdovian.

Góly: 43. Slančík, 60. Považanec, 64. Vician (11m), 90. Rejdovian. ŽK: 0 – Slowik.

Pred 100 divákmi rozhodoval Krivošík.

DUKLA B: Pindroch – Gálik, Poliach, Libič, Sámel, Ľupták, Hlinka, Vician, Považanec (71. Rejdovian), Slančík (53. Chomistek), Faško (71. Riša).

Ostatné výsledky 28. kola: Lipany – Humenné 4:0 (1:0), Bardejov – Žilina B 4:1 (1:1), Vranov – Trebišov 3:0 (0:0), Spiš. N. Ves – Zvolen 2:1 (1:1), Ružiná – Dolná Ždaňa 2:1 (0:0), Prešov jun. – Košice B 1:0 (0:0).

16. Humenné 28 5 3 20 18:55 18

Program 29. kola: 5.6. o 17.00 Ružiná – Lipany, Dolná Ždaňa – Podbrezová, Poprad – Spiš. N. Ves, St. Ľubovňa – Vranov, Trebišov – Prešov jun., 5.6. o 10.30 Košice B – Bardejov, Žilina B – Humenné, 4.6. o 17.00 Zvolen – Dukla B

1. Ako si správne vybrať akumulátorovú techniku?