Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Treťoligový triumf MFK, Kremnička v tesnom závese

III. LIGA STRED: Už po predposlednom kole je umiestnenie na prvých troch miestach jasné. Víťazstvo v tretej lige potvrdili výhrou na trávniku Lietavskej Lúčky hráči MFK B. Bystrica. Druhá Kremnička zvíťazila v zápase bohatom na góly 4:3. Tretie Námestovo

remizovalo doma s Tisovcom 2:2.

L. Lúčka – MFK B. Bystrica 0:1 (0:0)

Hostia síce začali lepšie, ale svoje šance nevyužili. V 27. minúte vystrašil hosťujúceho brankára nebezpečnou strelou Hudek. V 29. minúte išiel sám na brankára Palidera Blaščik, ale trafil iba do jeho nôh. V 53. minúte Greško pekne vysunul Schmidtmayera, ktorý obišiel domáca brankára, ale mieril len do bočnej siete. V 73. minúte sa hráči Rakytoviec ujali vedenia, keď po centri Hejčíka skóroval kapitán hostí Gašpar. V 86. minúte mohli domáci vyrovnať, ale strela domáceho Hrózu skončila tesne vedľa. Poslednú šancu zápasu mal v 89. minúte opäť Gašpar, ale jeho hlavičku po rohovom kope zneškodnil domáci brankár. Po končenom hvizde hlavného rozhodcu tak mohli hostia oslavovať víťazstvo v tretej lige. Najbližší víkend si po zápase proti Bánovej prevezmú na domácom trávniku najcennejšie medaily.

Gól: 73. Gašpar.

ŽK: 84. Kohút (MFK).

Pred 30 divákmi rozhodoval Horák.

MFK: Palider – Fojtík, Sojka, Gašpar, Penov, Karman (46. Greško), Pagáč, Hejčík, Kohút, Starší, Výlupok (31. Schmidtmayer).

Kremnička – Krásno 4:3 (2:1)

V zápase bohatom na góly domáci nepremenili štyri gólové šance hneď v úvode. Prvý gól domácich prišiel po rohovom kope Paloviča, keď sa nemýlil Jobko – 1:0. Hostia po nevinnej akcii v34. minúte a tečovanej lopte vyrovnali vlastným gólom Rapčana – 1:1. V závere prvého polčasu sa domácim podarilo vsietiť vedúci gól, keď po peknom centri Kolára Bíreš hlavičkou usmernil loptu do brány - 2:1. Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie Kremničke a po rohu Rusnáka zvýšil Choma na 3:1: Hostia po ojedinelom protiútoku znížili na 3:2. Domáci pokračovali v nátlakovej hre, ktorý vyústila do faulu hostí na Kiššáka a Choma z pokutového kopu zvýšil na 4:2. Efektívni hostia využili v závere zápasu zaváhanie domácej obrany a znížili gólom Zátka na 4:3. Kremnička však už z rúk víťazstvo nepustila.

Góly: 30. Jobko, 41. Bíreš, 46. Choma, 58. Choma (11m) – 34. Rapčan (vlastný), 50. Tomčala, 70. Zátek.

ŽK: Rapčan.

Pred 100 divákmi rozhodoval J. Krajči.

KREMNIČKA: Kaczorek – Murgaš, rapčan, Hurík, Kollár, Rusnák, Palovič (68. Ševčík), Choma, Kiššák (86.Schober), Bíreš (85. Štuber), Jobko.

Ostatné výsledky 27. kola: Turany – Fiľakovo 0:1, N. Baňa – K. N. Mesto 1:0, Námestovo – Tisovec 2:2, Z. Poruba – Čadca 1:1, Kalinovo - L. Štiavnica 1:2, Bánová – V. Krtíš 1:1.

16. Fiľakovo 29 5 7 17 19:52 22

Program 28. kola: 18.6. o 17.00 V. Krtíš – Kremnička, Krásno – Kalinovo, MFK B. Bystrica – Bánová, 19.6. o 17.00 L. Štiavnica – Z. Poruba, Čadca – Námestovo, Tisovec – N. Baňa, K. N. Mesto – Turany, Fiľakovo – L. Lúčka.