Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

Beňuš dostal doma na frak

V 25. kole bolo úrodné na góly. Medzibrod má už postup istý a Harmanec sa tiež raduje zo záchrany.

Hronec – Lučatín 2:1 (0:1)

Za pekného počasia sa hral len priemerný zápas. Domáci sa v prvom polčase nevedeli presadiť, ich hra viazla. Hostia hrali na rýchle protiútoky. Jeden z nich vyšiel a ujali sa vedenia. Domáci hráči v druhom polčase prestriedali, ich hra sa zlepšila a dvomi gólmi otočili zápas vo svoj prospech.

Góly: 59. Frimm 62. Kučerák – 27. Garaj

ŽK:80. Lapin.

Pred 150 divákmi rozhodoval Mišány.

HRONEC: Radovič – Frimm, Lapin, Boroš (46. Fendek), Janko, Cibuľa, Grómus (53. Kocúr), Schneit, Zelený, Ridzon (46. Kučerák), Náther.

LUČATÍN: Kohút – Vaník, Prievalský, Hruška, Urva, Chválik (46. Turčan), Hraško, Sedliak (80. Hlinka), Brna, Šišiak, Garaj.

Medzibrod – Baláže 3:0 (2:0)

Keďže si domáci už v minulom kole zabezpečili celkové víťazstvo v súťaži nastúpili na stretnutie bez tlaku a povinnosti zvíťaziť. Najmä v prvom polčase podali solídny výkon. Okrem dvoch gólov zahodili ešte niekoľko vyložených šancí. Hostia pôsobili futbalovo a preto diváci videli zaujímavé stretnutie. Domáci aj týmto víťazstvom spečatili veľký úspech v novodobej histórii klubu a to postupom do krajskej súťaže.

Góly: 10. Samuelčík, 30. Haviar P., 78. Haviar. ŽK: Karcel (Baláže).

Pred 110 divákmi rozhodoval Direr

MEDZIBROD: Kajda – Sokol, Smida (63. Huťka), Huťka M. (46. Lupták), Sokol P. Samuelčík, Gregor, Haviar P. Huťka J., Haviar P. Haviar R.

BALÁŽE: Styk – Uličný, Heric, Jablonovský, Garaj (30. Veselovský), Dian, Strečok, Čunderlík, Kenický, Karcel, Chaban V. (65. Chaban R.)

Heľpa – Čierny Balog 1:0 (1:0)

Pred dobrou diváckou kulisou sa odohralo výborné stretnutie. Domáci v plnej zostave odohrali dobrý zápas. Prvý polčas využili jednu z príležitostí a v druhom polčase nasadením a bojovnosťou udržovali výsledok. Snaživí hostia začali hrať nátlakovo, ale z poskytnutých šancí nevyužili ani jednu, kvôli výborne chytajúcemu domácemu brankárovi.

Góly: 29. Košťál

ŽK: 38. Takáč, 75. Pitel – 30. Budovec.

ČK: 61. Štulrajter

Pred 250 divákmi rozhodoval Gajdos

HEĽPA:Vilim – Takács, Skladaný, Bábeľa, Chovanec, Kukuľa (73. Bošeľa), Pitel, Riapoš R. Mak (46. Riapoš M), Košťál, Belan

Č. BALOG: Bambura – Kostolný, Budovec, Kováčik, Štulrajter P., Budovec M. (48. Tischliar), Švantner, Vozár (85. Sitarčik), Kliment, Štulrajter T., Belko.

Beňuš – Poniky 0:10 (0:3)

Posledný zápas na domácej pôde domácim absolútne nevyšiel a zaslúžené prehrali.

Góly: 19.(11m) a 29. Poliak, 42., 47., 50., 53., 55. a 90. Zátroch, 50. a 53. Kysil

ŽK: 19. Lepko

Pred 100 divákmi rozhodoval Šimko.

BEŇUŠ: Lepko – Faško, Vetrák, Šperka J., Brenkus, Zábrocký, Šperka J., Plieštik, Poliak (63. Medveď), Rudzan (46. Glejtek), Faško B.

PONIKY: Madoš – Farkaš, Poliak, Potkan, Vojtek, Zátroch, Valent (46. Madoš), Kysil, Piar (52. Škultéty), Považec (55. Hrčka), Maľa.

Harmanec – Nemecká 3:2 (2:0)

Domáci nastúpili s tým, že musia vyhrať, aby sa zachránili. Boli lepším mužstvom, strelili 2 góly a tak aj skončil prvý polčas. Do druhého polčasu nastúpili s tým, že to potvrdia. Keď vylúčili hráča hostí, hostia sa ešte viac zomkli a zabrali. Domáci. Dali v 81. minúte gól na 3:1 a zdalo sa, že víťazstvo udržia. Hostia tesne pred koncom znížili na 3:2, ale domáci udržali výsledok. Vedúci mužstva by sa rád poďakoval všetkým hráčom a vedeniu za to, že sa Harmanec udržal v 1. triede.

Góly: 10. Rýs, 26. Rečkovič D., 81. Rumanovský - 68. a 90. Vančo.

ŽK:41. Grajzer, 85 Kohút 90. Rozin – 18. Klinčík, 60. Halgaš. ČK: 58. Klinčík.

Pred 70 divákmi rozhodoval Jekkel.

HARMANEC: Hudáček (90. Lapiň) – Matejka, Grajzer (46. Kohút) Lovás, Kiedžuch, Rečkovič D. Bango, Rýs, Rozim, Rečkovič P Gregor (65. Rumanovský).

NEMECKÁ: Halgaš – Koštial, Klinčík, Piliar (74. Halaj), Kováč, Černák (46. Klinčik A), Bartoš, Zeman, Slabej (46. Múka), Pikula, Vančo.

Mýto – Osrblie 1:5 (1:0)

V Mýte sa za ideálnych futbalových podmienok a kvalitnom trávniku hral zápas, do ktorého nastúpili hostia ako favorit. Potvrdzovali to územnou prevahou, ktorú nedokázali v 1. polčase využiť. Domáci však umnou hrou eliminovali aktivitu hostí a z rýchleho protiútoku strelili úvodný gól. Druhý polčas začali hostia náporom, ktorý pretavili do rýchleho gólu. To úplne zlomilo domáce mužstvo, ktoré nestíhalo na rozbehnutých hostí. Hostia domácim uštedrili debakel 5:1.

Góly: 37. Kleskeň – 46. a 80. Slúštik, 51. Latinák, 67. Žilík, 85. Tŕnik

ŽK: 45. Schőn – 63. Baran,

Pred 100 divákmi rozhodoval Caban

MÝTO: Spišiak – Húsenica, Kerestény, Ďurajda, Caban (33. Kochan), Kurek, Telka, Schőn, Makuša (58. Berčík), Kleskeň (46. Smola)

OSRBLIE: Pacera – Danove, Baran, Nemčok, Hanzlovič (46. Slúštik), Fedor, Čutka, Peťko, Latinák (74. Trangoš), Žilík, Tŕnik M.

13. Beňuš 23 2 4 17 28 : 103 10

Program 26. kola: 19.6. o 17.00 Lučatín – Mýto, Osrblie – Harmanec, Braväcovo – Beňuš, Poniky – Heľpa, Č. Balog – Medzibrod, 19.6. o 10.30 Baláže – Hronec.