Nedeľa, 5. júl, 2020 | Meniny má Cyril, MetodKrížovkyKrížovky

Na záver naši víťazne

IV. LIGA JUH: Posledné kolo rozhodlo o víťazovi súťaže a stal sa ním Žiar. V priamom súboji o tretie miesto sa rozlúčilo s domácimi divákmi víťazstvom Brusno. Partizán zvíťazil 3:0 a ako nováčik súťaže si vybojoval pekné druhé miesto. Jupie B. Bystrica do

ma deklasoval Hliník 7:0.

B. Štiavnica – Partizán Č. Balog 0:3 (0:0)

Prvá polčas bol vyrovnaný a šance sa striedali na oboch stranách. Hostia v úvodnej 45-minútovke spálili dve „tutovky. Domáci ohrozovali brankára hostí iba strelami spoza šestnástky no chýbala im presná muška. V druhom dejstve však už hostia jasne dominovali a svoju prevahu pretavili do troch gólov. Prvý streli v 61. minúte Jozef Auxt po peknej prihrávke Petra Turňu,. V 65. minúte pridali po peknej akcii druhý gól Partizánu Luptovčiak a prakticky rozhodol zápas. O štyri minúty spečatil víťazstvo hostí 0:3 Kvietok. Ďalší gól už nepadol nepridali a tak je víťazstvo hostí plne zaslúžené.

Góly: 62. J. Auxt, 65. Ľuptovčiak, 69. Kvietok. Pred 150 divákmi rozhodoval Wojčík.

PARTIZÁN: P. Giertl – Medveď, Boháčik, Pečovský, Rusnák, J. Auxt, Vozár (87. M. Auxt), Kvietok, Daxner (58. Ľuptovčiak), M. Giertl, P: Turňa (84. M. Turňa).

Brusno – Kováčová 3:1 (1:1)

Obidve mužstvá začali vo vlažnom tempe akoby ani nešlo o tretie miesto štvrtej ligy. V 10. minúte ušiel po pravej strane domáci Klinec, ktorý pohotovo prihral Chrenovskému a ten získal pre Brusno vedenie 1:0. Domáci sa uspokojil s jednogólovým vedením, čo využili hostia a začali byť čoraz nebezpečnejší. V 21. minúte ušiel domácej obrane Jesenský, ale Gardošík jeho strelu zneškodnil. V 32. minúte využil nedorozumenie domácej obrany Jesenský a vyrovnal. Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení a hneď z prvého útoku Púchy obstrelil brankára. V 57. minúte unikol po pravej strane Belko a po jeho centri Púchy hlavou zvýšil na 3:1. V 64. minúte kopali domáci pokutový kop, ktorý však faulovaný hráč Chrenovský trestuhodne zahodil.

Góly: 10. Chrenovský, 46. a 57. Púchy – 32. Jesenský. l ŽK: 0 – 55. Kružliak.

Pred 210 divákmi rozhodoval Verkin.

BRUSNO: Gardošík – Belko, Klinec, Demeter, Báboľ, Chrenovský (76. Vajda), Sopko (58. Balík), Patráš, Sojak, Púchy, Pipich (78. Lehotský).

Jupie B. Bystrica – Hliník 7:0 (3:0)

Domáci nastúpili v základnej zostave s tromi dorastencami, ktorí pre Jupie vybojovali prvú dorasteneckú ligu. Od úvodu sa hral svižný futbal a už v 16. minúte po peknej akcii získali domáci vedenie gólom Nováka a ten istý hráč v 29. minúte zvýšili na 2:0. Ani po dvojgólovom vedení hráči Jupie nepoľavili čoho výsledkom bol tretí gól v sieti hostí, keď skóroval Baran. V druhom polčase začali domáci náporom a v 52. minúte vyslal nebezpečnú strelu dorastenec Veselovský, ktorý cez polčas vystriedal zraneného Rakytu. V 68. minúte vybojoval loptu Loučka, po ľavej strane potiahol akciu a po jeho prihrávke Novák už nemal problém vsieti svoj tretí gól. V 77. minúte zvyšoval na 5:0 najlepší hráč na ihrisku Loučka. V 80. a 87. minúte skóroval Novák upravil tak skóre na konečných 7:0. V závere ešte ohrozili bránu hostia, ale Uhrín výborne zasiahol.

Góly: Novák 5, Loučka, Baran.

ŽK: 84. Čollák. Pred 100 divákmi rozhodoval R. Poliak.

JUPIE: Uhrín – Nemec, Loučka, Zehnal, M. Figúr, Rakyta (46. Veselovský), Cibuľka, Baran, Novák, Baľa (74. Čollák), Polák.

Ostatné výsledky 26. kola: D. Strehová – V. Blh 7:2, Š. Bane – Málinec 5:2, Revúca – Žiar 0:5, Poltár – Divín 2:2.

1. Žiar 26 20 1 5 73:27 61

2. Partizán Č.Balog26 19 2 5 71:31 59

3. Brusno 26 14 3 9 47:33 45

4. Jupie B.Bystrica 26 12 7 7 61:29 43

5. Kováčová 26 12 6 8 59:39 42

6. Hliník 26 12 4 10 66:57 40

7. Poltár 26 10 8 8 44:34 38

8. Málinec 26 11 3 12 41:57 36